571

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie, nie można zmusić programu do działania innego niż zostało to wewnętrznie ustalone.

572

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W rejestrze są przechowywane mniej znaczące informacje konfiguracyjne, zatem jego utrata nie jest straszna. Ważne, że zachował się katalog Mail i jego podkatalogi. Podkatalogi mają takie nazwy jak nazywały się Twoje konta. W podkatalogach są kolejne podkatalogi odpowiadające folderom The Bat! oraz pliki konfiguracyjne account.*. To w tych plikach przechowywane są podstawowe dane kont.

Po prostu zainstaluj program i jako miejsce przechowywania poczty wskaż mu katalog Mail - wszystko powinno się odtworzyć automatycznie. Gdyby się to nie udało (raczej niemożliwe), to poszczególne konta można odtwarzać podobnie: tworzysz nowe konto i jako katalog macierzysty tego konta wskazujesz już istniejący katalog na dysku.

573

(1 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Szukałbym raczej winy po stronie serwera, który przestał reagować na jakieś polecenia protokołu POP3. Jeśli możesz, sprawdź to na innym koncie niż WP.

574

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Taki duży rozmiar bazy może rzeczywiście powodować problemy, szczególnie wtedy gdy wiadomości są przechowywane w niewielkiej liczbie folderów. Sprawdź czy masz dużo miejsca na dysku w katalogu Temp, bo The Bat! wykorzystuje go intensywnie podczas tworzenia kopii zapasowej. Spróbuj także przy wyłączonym programie usunąć w bezpieczne miejsce plik indeksowy (messages.tbi) z folderu, na którym zatrzymuje się tworzenie kopii. The Bat! po uruchomieniu powinien ten plik odtworzyć - może wówczas uda się utworzyć kopię. Przyczyną kłopotów może także być jakiś załącznik, z którym The Bat! nie może sobie poradzić, albo jakaś wiadomość w formacie HTML.

575

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Takie działanie programu występuje już od dłuższego czasu i mimo krytyki na angielskojęzycznym forum TBBETA autorzy tego nie zmieniają. Być może ma to jakieś uzasadnienie, bo grupowanie w wątki na podstawie innego kryterium niż identyfikator i odnośnik wiadomości nie jest w istocie "prawdziwym" wątkowaniem. Nie wiem jak jest w Twojej wersji, ale w najnowszych betach zachowano wyświetlanie ostatnio oglądanej wiadomości po wskazaniu folderu (nie wątku).

576

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowej posługuje się Terminarzem i wpisuje tam odpowiednie zadanie. Wyłączenie jej w panelu konfiguracyjnym nie usuwa zadania z Terminarza - moim zdaniem jest to błąd, ale autorzy na razie tego nie zmieniają. Musisz zatem ręcznie usunąć zadanie z Terminarza.

Czy masz załadowany polski słownik? Standardowo instalator Voyagera nie zawiera tego słownika. Najlepiej skorzystać ze słownika OpenOffice - do pobrania z http://thebat.pl/download/index.php?itemid=565 .

578

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ta funkcja występuje w menu książki adresowej. Zapoznaj się z opisem w podręczniku, bo nie ma sensu cytowanie tego rozdziału na forum.

579

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Najlepiej w takim wypadku skorzystać z korespondencji seryjnej. Pełny opis znajdziesz w podręczniku w rozdziale "Zarządzanie wiadomościami / Korespondencja seryjna". Inny sposób to wpisanie własnego adresu jako odbiorcy głównego (pole "Do") i pozostałych adresatów w pole "Kopia ukryta". Tutaj musisz się liczyć z tym, ze serwery pocztowe mogą ograniczać liczbę adresatów w polu "Kopia ukryta".

Można uprościć filtry i używane w nich warunki jeżeli zainstaluje się wtyczkę XMP rozszerzającą makra (http://thebat.pl/download/index.php?ite … p;catid=16). Wtedy wystarczy jeden filtr nadrzędny i dwa podrzędne umieszczone każdy na innym poziomie hierarchii (A->B->C). Dzięki wtyczce XMP pozbywamy się kłopotliwych wyrażeń regularnych, występujących w poprzednio proponowanych filtrach.

Filtr A (nadrzędny)
Sprawdza ogólny warunek (np. czy wiadomość pochodzi od serwera) i ustawia parametr, nazwijmy go OK, tak aby był równy liczbie wystąpień łańcucha "HTTP request sent, awaiting response... 200 OK" w treści wiadomości. Do tego celu jest użyte makro z wtyczki XMP, wykonujące zliczanie: %XMP_StrCount("%OText","HTTP request sent, awaiting response... 200 OK",1) - to należy wpisać jako wartość parametru OK.

Filtr B (podrzędny, pod A)
Warunek: dodatkowy parametr OK nie jest równy 5.
Operacja: wyróżnienie wiadomości w żądany sposób (flaga, kolor).

Filtr C (podrzędny, pod B)
Warunek: dodatkowy parametr OK jest równy 5
Operacje: oznaczenie wiadomości jako przeczytanej, usunięcie wyróżnienia (flagi, koloru)