Przejdź do treści forum
Forum PSTB!
Forum Polskiej Strony Programu The Bat!
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 79 z 146)
Spróbowałbym jednak wyłączyć na pewien czas program antywirusowy - The Bat! sam z siebie nie uruchomi żadnego wirusa (gdyby jakiś zaplątał się w poczcie). Sprawdź także czy masz jakieś wpisy w pliku thebat_Exceptions.log, przechowywanym w głównym katalogu z pocztą - tutaj zapisywane są informacje o wykrytych błędach programu.
P.S. Przed chwilą pojawiła się na serwerze Ritlabs zaktualizowana wersja programu (4.2.18) - pobierz ją i zainstaluj, może problem zniknie.
Na takim sprzęcie nie powinno być żadnych kłopotów, chyba że Twoja wersja The Bat! ma jakiś błąd (a takie się zdarzały). Spróbuj zainstalować najnowszą (4.2.16.2, do pobrania z http://www.ritlabs.com/download/files3/ … 2162.rar). Spróbuj także wyłączać kolejne konta z procesu automatycznego pobierania i obserwować zachowanie programu. Możesz także zmienić opcję Ograniczenie jednoczesnych sesji w Centrum Połączeń z menu Opcje | Sieć i administracja, ustawiając np. 0 a potem np. 20. Powyłączaj także, jeśli masz włączone, opcje jednoczesnej wysyłki i pobierania poczty na każdym z kont.
Tego rodzaju błędy zdarzały się, chociaż ja nigdy ich nie doświadczyłem. Bywało, że za "zamulanie" komputera odpowiadał program antywirusowy, z którym The Bat! łączył się jak z serwerem proxy. Być może problem zlokalizuje chwilowe wyłączenie programu antywirusowego (jeśli jakiś działa).
Historia adresów nie wiąże się bezpośrednio z podpowiedziami podczas ich wpisywania. Tak jak napisałem, podpowiedzi stają się dostępne po włączeniu odpowiednich opcji dla danego pola nagłówka - tak jak to ustawiłeś. Są one dostępne dopiero od momentu włączenia tych opcji, czyli starsze wpisy nie będą widoczne.
Historia adresów ma nieco inne znaczenie, to po prostu baza adresów budowana na zasadzie przeglądu i śledzenia nagłówków wiadomości. Można ją odświeżyć w dowolnym momencie i przeglądać z poziomu zakładki Adresy umieszczonej pod listą kont i folderów. Po wybraniu tej zakładki zamiast listy folderów pojawia się lista adresów i wówczas dwukrotne kliknięcie wybranego adresu powoduje otwarcie edytora wiadomości z wypełnionym polem Do:.
Według mnie najpewniejszym sposobem na przechowywanie adresów jest książka adresowa, którą można aktualizować automatycznie za pomocą dwóch filtrów wspólnych: jednego dla poczty przychodzącej a drugiego dla wychodzącej. W tym pierwszym jako warunek należy ustawić Książka adresowa nie zawiera adresu nadawcy, a jako operację - Przechwyć adresy z pola From. W filtrze poczty wychodzącej jest trochę trudniej, ponieważ wiadomość może mieć wielu odbiorców i ustawienie warunku Książka adresowa nie zawiera adresu pierwszego odbiorcy nie zawsze jest skuteczne. Podobnie jest z operacją dodawania do książki adresu odbiorcy. Zakładam jednak, że rzadziej wpisuje się adresatów wiadomości nie figurujących w książce adresowej. Po pewnym czasie to wszystko się stabilizuje i w praktyce po włączeniu uzupełniania pola Do: z książki adresowej działa całkiem sprawnie.
Podpowiedzi dla pola Do: wyświetlane podczas wpisywania adresu należy włączyć na głównym panelu konfiguracyjnym programu w sekcji Podgląd / Edycja - Nagłówki. Tam po wybraniu z listy odpowiedniego pola nagłówka, czyli w tym wypadku pola Do:, można ustawić źródła podpowiedzi (historia, książki adresowe itd.). Warto także włączyć opcję Oddzielna lista historii wpisów dla każdego pola, aby zminimalizować możliwość pomyłki. Więcej szczegółów znajdziesz w podręczniku w rozdziale Nagłówki wiadomości.
krasnolud1970 napisał/a:gdzie włączyć opcję, żeby po zmianie w filtrze, który jest globalny dla wszystkich kont pocztowych odbyło się automatycznie filtrowanie/kolorowanie/itp itd. Na razie jak dopiszę/poprawię coś w filtrze to każdy folder muszę osobno kliknąć filtrowanie.
Takiej globalnej akcji raczej nie uda się wykonać, trzeba każdy folder filtrować oddzielnie. Można wprawdzie uruchomić filtr z Terminarza we wskazanych folderach (patrz podręcznik), ale nie pamiętam czy w Twojej wersji programu taka operacja jest dostępna.
Przepraszam, że pytam, ale czy dodałeś w filtrze operację kolorowania? Zapewne tak, podaj zatem jakiej wersji programu to dotyczy - zdarzały się bowiem błędy w filtrach. Najlepiej będzie, jeśli wkleisz swój filtr tutaj (metodą Ctrl+C/Ctrl+V), a wówczas będzie można go sprawdzić. Nie mam kłopotów z tego rodzaju filtrami, więc i u Ciebie powinno to działać.
Zadanie w terminarzu powinno jeszcze mieć ustawioną opcję Przypominaj o tym zadaniu, dla której możesz także dodatkowo zdefiniować parametry powiadamiania, np. odtworzenie jakiegoś dźwięku. Powinno to działać bez problemów.
Nie pamiętam od której wersji programu nastąpiła zmiana w rozmiarze obsługiwanych plików i ile wynosi obecnie górna granica. Skoro u Ciebie nie ma możliwości zapisu pliku większego niż 4 GB, to nic na to nie da się poradzić. To ograniczenie wynika raczej z systemu plików, a nie z samego programu.
Najlepiej zatem (jeśli system operacyjny pozwoli na tak duże pliki) skompresować cały katalog z pocztą i katalog z programem do jakiegoś archiwum oraz wyeksportować do pliku gałąź rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT. Wtedy z odtworzeniem danych nie powinno być kłopotów. Jeśli kopmresja do jednego pliku nie będzie możliwa, należy po prostu skopiować katalog z pocztą w bezpieczne miejsce.
Niestety, takie działanie programu nie da się zmienić, mimo że było kilka razy krytykowane.
We wtyczce XMP jest makro %XMP_IDNList(...), które będzie przekształcać zawartość pól To, Cc i Bcc do żądanej postaci. Aby cały proces maksymalnie zautomatyzować, warto użyć tego makra w szablonach powiązanych z wpisami w książce adresowej. Wpis w książce powinien zawierać adres e-mail z domeną zapisaną z użyciem znaków narodowych, a w szablonach dla nowych wiadomości, przekazania i potwierdzeń powinieneś oprócz zwykłych wpisów skopiowanych np. z szablonu konta dodać następujące makra (cytuję je za plikiem pomocy wtyczki XMP):
%_TMP="%XMP_IDNList('%To')"%-
%To=""%-%To="%_TMP"%-
%_TMP="%XMP_IDNList('%Cc')"%-
%Cc=""%-%Cc="%_TMP"%-
%_TMP="%XMP_IDNList('%Bcc')"%-
%Bcc=""%-%Bcc="%_TMP"%-
Działa to automatycznie: wybierając adresata z takim wpisem w książce, uzyskujesz od razu poprawny wpis w odpowiednim polu.
Znalezione posty: 781 do 790 z 1,456