791

(17 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie sądzę, aby szybko pojawiła się obsługa nazw IDN w nagłówkach wiadomości, tak aby użytkownik widział tylko znaki narodowe, a wewnętrznie były one kodowane za pomocą PunCode. Pozostaje zatem tylko jedna możliwość: zamiana nazwy "narodowej" na zakodowany odpowiednik i później oglądanie już tylko nazw zakodowanych.

Można to stosunkowo łatwo zrobić za pomocą makr z zestawu XMP - jak sam wcześniej zauważyłeś. Wtyczka XMP działa  bez kłopotów w najnowszych wersjach The Bat! Jest kilka makr z grupy IDN, które po wstawieniu do szablonu przekształcą wpisane przez Ciebie adresy z polskimi znakami na postać "xn--...".

792

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Trochę dziwne zachowanie edytora, ponieważ "od zawsze" był on bardzo szybki. Może coś blokuje Ci obsługę klawiatury, np. skróty klawiszowe wywołujące jakieś funkcje karty graficznej?

793

(17 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Co masz na myśli, pisząc o obsłudze IDN? W przypadku URL w treści wiadomości nie powinno być problemu, przynajmniej ja nie tego zauważyłem w systemie Vista. The Bat! po kliknięciu na tak zapisany URL koduje polskie znaki (chyba poprawnie) i otwiera domyślną przeglądarkę (u mnie FireFox). Czy możesz podać jakiś adres IDN, który mógłbym sprawdzić?

794

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wydaje mi się, że pod Wine można zainstalować jakąś przeglądarkę (nawet IE6) i ustawić ją jako domyślną dla tego środowiska. Jeśli nie, to chyba pozostanie Ci dokończenie instalacji z poziomu Windows - wtedy nie powinno być kłopotu z uruchomieniem programu pod Wine.

795

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy przypadkiem nie pomyliłeś adresata swoich pretensji? Redakcja tego serwisu nie jest w jakikolwiek sposób powiązana ani ze sprzedażą programu, ani z jego autorami. Stronę i domenę thebat.pl utrzymujemy z własnych pieniędzy, programu także nikt nam nie daje za darmo, a informacje jakie są tu publikowane pochodzą od użytkowników i mają służyć innym za pomoc.

Czuję się osobiście urażony sformułowaniem "bierzecie kasę za program", ponieważ jest to oczywista bzdura. Nie bierzemy kasy za program, nikt też nie ma tu obowiązku udzielania odpowiedzi na pytania. Czy swój problem utraty klucza rejestracyjnego zgłosiłeś sprzedawcy? O ile mi wiadomo, zazwyczaj udaje się ponownie taki klucz uzyskać - ale na pewno nie od redakcji tego serwisu.

796

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jedyny sposób to eksport wiadomości do pliku w formacie Unix, następnie zmiana wartości w polach Date na właściwą (za pomocą edytora tekstu), a potem import z tego zmodyfikowanego pliku. Jakaś automatyzacja tej operacji jest możliwa, ale przypominałoby to próbę użycia armaty na muchę.

Nie podałeś istotnej informacji, a mianowicie numeru wersji swojego programu - a od tego zależy czy moja rada pomoże.

1. Wyeksportuj wszystkie wiadomości do pliku w formacie skrzynki Unix.
2. Utwórz w The Bat! tymczasowy folder i zaimportuj do niego wiadomości z pliku.
3. Uruchom w tym folderze usuwanie duplikatów.
4. Jeśli się to uda - usuń wiadomości z oryginalnego folderu, skompresuj i oczyść ten folder, a następnie przenieś do niego wiadomości z folderu tymczasowego.

Sztuczka polega na tym, że The Bat! w nowszych wersjach przy imporcie z pliku Uniksowego jako datę odbioru przyjmuje datę utworzenia wiadomości. Dzięki temu prawie bez zmian zachowuje się grupowanie wg wieku na liście wiadomości. Eksport i ponowny import w formacie MSG/EML także rozwiązuje sprawę duplikatów, ale tracisz wtedy grupowanie ponieważ wszystkie zaimportowane wiadomości uzyskują datę odbioru taką jak data importu.

798

(3 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Zakładam, że filtr nadrzędny automatycznie kontytunuje filtrowanie przez filtry podrzędne (bez względu na to czy jest opcja kontynuacji czy nie), bo chyba tak to miało być w założeniu relacji filtr nadrzędny-podrzędny.

Chyba takiej relacji między filtrem nadrzędnym a podrzędnym nie ma. Filtr podrzędny działa tylko po spełnieniu warunku w filtrze nadrzędnym. Opcja kontynuacji nie jest z tym powiązana i powinieneś ją włączyć jeśli mają działać jeszcze inne filtry poza zestawem, który opisałeś,

799

(3 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Nie podałeś której wersji programu używasz, a zdarzało się, że w niektórych było sporo poważnych błędów, między innymi w filtrach. Nie wiem do końca jak to jest z tym parametrem, a moje pytanie o jego sens autorzy programu zignorowali. Dlatego nie używam tej właściwości i w mojej praktyce nigdy nie zdarzyło się tak, aby nie można było jej obejść.

Na podstawie Twojego opisu filtrów sądzę, że u Ciebie także użycie parametru nie jest wymagane. Prawdopodobnie sprawę załatwi odpowiednia relacja między tymi dwoma filtrami: filtr pierwszy ma być ustawiony jako główny (z kontynuacją działania innych filtrów), a filtr drugi - jako filtr podrzędny. Przy takiej konfiguracji drugi filtr zadziała tylko wtedy, gdy zadziała filtr pierwszy. Prawdopodobnie o to Ci chodziło, a jeśli nie - musisz dokładniej opisać to co chcesz uzyskać.

W filtrach można także stosować nieudokumentowane makro %FilterResults (nie jest opisane w podręczniku). Zwraca ono tekst będący wynikiem sprawdzenia warunku filtru, jeżeli ten warunek okazał się prawdziwy (czyli, np. gdy sprawdzamy obecność adresu nadawcy za pomocą wyrażeń regularnych, makro to zwróci aktualny adres pasujący do wyrażenia użytego w warunku filtru). Makro %FilterResults można zatem wykorzystać np. do automatycznego nadawania nazw folderom tworzonym przez filtr, w szablonach używanych w filtrze, itp. Nie wiem jednak bez dokładniejszego opisu czy można go użyć w Twoim przypadku - raczej prostsze będzie zastosowanie odpowiedniej hierarchii filtrów opisanej wyżej.

800

(1 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

W szablonie drukowania w filtrze masz użyte makro %Text - czyli cała zawartość wiadomości łącznie z pustymi wierszami na końcu. Aby usunąć te puste wiersze (i być może istniejące tam spacje) należy zamiast tego makra użyć następującego wyrażenia:

%SetPattRegExp="(?isU-m)(.*)(\n*\s*)$"%RegExpBlindMatch(%Text)%SubPatt(1)

Mam nadzieję, że to będzie działać, tak przynajmniej wynika ze wstępnych testów. Nie ma bowiem innego sposobu na zmianę drukowanej zawartości niż szablon, a w szablonach nie ma makra określającego liczbę drukowanych stron.