831

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jeśli chodzi o wtyczkę antyspamową, mogę z czystym sumieniem polecić AntispamSniper (http://www.antispamsniper.com) zarówno w wersji komercyjnej, jak i bezpłatnej. Używam tego programu w wersji płatnej już ponad trzy lata i działa bez zarzutu. Oto statystyki od 14.01.2007:

Liczba odebranych wiadomości: 56775
Spam: 15156
Źle rozpoznany spam: 0,44%
Źle rozpoznany nie-spam: 0,09%

832

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy w konfiguracji konta masz wpisany taki adres serwera jaki podałeś tutaj? Jeśli tak, to nie ma co się dziwić. Wpisz adres poprawnie i zapewne kłopoty przeminą.

833

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

A nie udaje się odczytać normalnej nazwy z belki okna właściwości folderu?

834

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ctrl+Shift+Alt+L

Sądzę, że łatwiej byłoby uzyskać żądane efekty przez odpowiednią konfigurację serwera pocztowego, bo zapewne firma ma taki u siebie.

Można jednak wykorzystać The Bat!, ale przy odpowiedziach z zewnątrz nie będzie to już bardzo proste. Przede wszystkim należy zadbać, aby format przekazywanych do właściwego adresata wiadomości był taki sam jakiego użył nadawca. W przypadku przeadresowywania takich wiadomości sprawa jest prosta, ale można to robić tylko ręcznie. Wynika to z faktu, że nie udaje się uruchomić makra, które podczas operacji przeadresowania uruchamianej przez filtr wstawiałoby właściwy adres odbiorcy pobrany z tematu.

Pozostaje zatem przekazywanie wiadomości uruchamiane przez filtr poczty przychodzącej reagujący na obecność w temacie frazy "Jakaś stała treść". Dodatkowo trzeba włączyć w nim opcję Zawsze używaj formatu MIME pierwotnej wiadomości - wtedy do odbiorcy dotrze ona jako załącznik (ale to chyba nie przeszkadza).

Pozostaje jeszcze problem wyszukania adresu e-mail odbiorcy w książce adresowej na podstawie jego imienia i nazwiska (zakładamy oczywiście, że te dane są w temacie). The Bat! ma tylko makra, które z książki adresowej potrafią wydobyć dane na podstawie adresu e-mail, a nie odwrotnie.

Aby żądane wyszukiwanie było możliwe, trzeba posłużyć się innym mechanizmem. Należy w tym celu wyeksportować książkę adresową odbiorców do pliku tekstowego w postaci prostej listy adresowej. Plik ten będzie zawierał w każdym wierszu imię, nazwisko i adres e-mail. Ten plik będzie już można przeszukiwać za pomocą makr użytych w odpowiednim szablonie podręcznym. Niechaj plik nazywa się "Adresy.txt" i będzie umieszczony w głównym katalogu na dysku D: (to tylko jako przykład - u siebie możesz to skonfigurować zgodnie z potrzebami). Wtedy szablon podręczny (nazwijmy go "Adresy"), wyszukujący adres e-mail na podstawie danych odbiorcy z tematu ma postać:

%_Nazwa=$%SetPattRegexp="(?is)^.*Jakaś stała treść \- (.*)"%RegExpMatch="%OSubj"$%-
%_Adresy(%Put="D:\adresy.txt")%-
%SetPattRegexp="(?isU)%_Nazwa.*$"%RegexpMatch="%_Adresy"%-

Szablon przekazania wiadomości w filtrze może być następujący:

Wiadomość przekazana
Od: %OFromName <%OFromAddr>
Data: %ODate, %OTimeLong
Temat: %OSubj

Oryginalna wiadomość w załączniku!

%To=""%To="%QInclude(Adresy)"
%Subject=%OSubj
-- 
Pozdrowienia,
 %FromName

Najważniejsze w tym szablonie są dwa wiersze:

%To=""%To="%QInclude(Adresy)"
%Subject=%OSubj

Odpowiadają one za wywołanie szablonu podręcznego o nazwie "Adresy", wpisanie wyniku jego działania do pola To: i odpowiednie sformatowanie tematu.

Poniżej gotowy filtr, który możesz wkleić do grupy filtrów poczty przychodzącej i zmodyfikować go według potrzeby:

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [7E6CF3A9.01CA19EE.4105708A.6F7ADEB6]
Name: Przekazuj\20wiadomości
Filter: {\0D\0A\20`2`0`Jakaś\20stała\20treść\0D\0A}
Forward template WiadomoĹ&#8250;Ä&#8225;\20przekazana\0D\0AOd:\20%OFromName\20<%OFromAddr>\0D\0AData:\20%ODate,\20%OTimeLong\0D\0ATemat:\20%OSubj\0D\0A\0D\0AOryginalna\20wiadomoĹ&#8250;Ä&#8225;\20w\20zaĹ&#8218;Ä&#8230;czniku!\0D\0A\0D\0A%To\3D\22\22%To\3D\22%QInclude(Adresy)\22\0D\0A%Subject\3D%OSubj\0D\0A--\20\0D\0APozdrowienia,\0D\0A\20%FromName MIME address x
IsActive
Ignore
endFilter

Automatyczne przekazywanie odpowiedzi do właściwego adresata na innym koncie da się chyba zrobić za pomocą podobnego mechanizmu filtrowania. Zastanowię się nad wydobyciem właściwego adresu z tematu - nie powinno być problemów jeśli w sieci wewnętrznej macie ustalony jednolity sposób tworzenia adresów e-mail. Jak coś wymyślę - dam znać.

Dodam tylko, że przy filtrze przekazującym wiadomość wymagane jest podanie odbiorcy - w przeciwnym wypadku The Bat! sygnalizuje błąd. Aby filtr był uniwersalny, wystarczy na panelu konfigurującym operację przekazywania wiadomości w filtrze wpisać dowolny tekst w pole Przekaż wiadomość do, oraz do szablonu dodać makro czyszczące ten wpis i wstawiające właściwego odbiorcę z pola Temat.

Szablon powinien mieć zatem postać następującą:

%Text
%Account="zbiorcza"
%To=""%To="%OSubj"
%Subject="Jakaś stała treść - %OFromName"
%RcptConfirm
%ReadConfirm

Oczywiście, najlepiej działa to dla wiadomości czysto tekstowych, ale chyba o takie tu chodzi. Zapewne problem odpowiedzi na takie listy i przekazywanie ich do właściwych odbiorców również został jakoś rozwiązany (a może odpowiedzi nie są wymagane?).

838

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Pomoże Ci Tablica Informacyjna (Opcje | Konfiguracja | Ogólne) - szerszy opis w podręczniku.

839

(1 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Całkowite automatyzacji chyba nie uda się osiągnąć, ponieważ folder wirtualny to coś innego niż filtr. Możesz jednak spróbować utworzyć filtr poczty przychodzącej, w którym warunki będą takie jak dla folderu wirtualnego. Jeżeli wiadomości w folderze wirtualnym pochodzą z kilku kont, wtedy trzeba posłużyć się filtrem wspólnym, wskazując mu dodatkowo te konta. Filtr ten powinien przekazywać pocztę na wskazany adres, a dodatkowo powinien np. kolorować przekazane wiadomości (wtedy od razu będzie widać, które zostały przekazane).

Jeśli kryteria wyboru wiadomości do folderu wirtualnego nie umożliwią zbudowania filtru, to pozostaje jeszcze filtr wiadomosci przeczytanych działający na te same foldery rzeczywiste, z których pochodzą wiadomości w folderze wirtualnym. To również może być filtr wspólny (patrz wyżej).

Trudno radzić coś więcej, bo takie operacje na ogół trzeba dostroić do konkretnego przypadku.

840

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W panelu konfiguracyjnym konta masz sekcję Pliki i katalogi, w której możesz wskazać katalog na przechowywanie załączników. Działa to tylko przy pracy w trybie nieszyfrowanym. Przy włączonym szyfrowaniu wiadomości "w locie" załączniki mogą być przechowywane tylko w treści wiadomości i jedynym sposobem na separację ich kopii jest użycie filtru.