1

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Zygmunt napisał/a:

Jeśli chodzi o możliwość ukrywania folderów to użyj PPM na nazwie konta IMAP w drzewie kont i wybierz pozycję Zarządzanie folderami IMAP z menu kontekstowego.

Tej opcji szukałem smile
Co do ustawień konta - zrobiłem wg Twoich ustawień i chyba działa - dzięki!

2

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

lonekb napisał/a:

Masz rację,że powinno działać ale skoro masz zdefiniowane/wychwycone spamy i biorąc pod uwagę chimeryczność oprogramowania proponuję byś zastosował sugestię z postu nr5. Folder spam będzie czyszczony automatycznie.

Stosowałem tą opcje, ale ona opróżnia folder SPAM po wyjściu. Mnie denerwuje fakt, że wchodząc do programu mam pełny katalog SPAM, wiadomości w nim są oznaczone jako nieprzeczytane i muszę je ręcznie usuwać. Nie znalazłem też opcji, żeby tego folderu po prostu nie synchronizować.

3

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

ok, przykładowo:
SPAMM Nie cierpisz myszy, robaków? Pozbędziesz się, oferta za pół ceny

albo

SPAMM Magiczny wąż ogrodowy o długości 60 m: podlewaj rośliny, myj samochód

4

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Nie rozumie tylko jednego - jak program może nie radzić sobie z tak prostym filtrem - jest w temacie słowo "SPAMM" to usuwa wiadomość, nie ma to nie usuwa. Spryt spamiarzy nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ hosting ładnie wyłapuje te maile i dodaje  w ich temacie słowo SPAMM. Z tego też powodu nie widzę sensu płacić za wtyczkę, skoro te spamy są czytelne.

Lonekb - ten post z marca jest już nieaktualny... było tak jak pisałem i nagle przestało coś działać. nie wiem co,wersję programu uaktualniłem, ale przestało to pracować wcześniej.

5

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Zygmunt napisał/a:

Jak dokładnie wygląda temat wiadomości oznaczonej jako spam? Być może zamiast "Zawiera" lepiej będzie użyć "Pasuje do" i zbudować odpowiednie wyrażenie regularne.

Nie wiem jak jest z usuwaniem wiadomości przez filtry z serwera IMAP. Może zamiast operacji usuwania trzeba użyć operacji "Przenieś do folderu Kosz" (tego na serwerze, nie lokalnego)?

No niestety, obie metody nie działają. Obadam tą wtyczkę, jednak myślę, że popełniam jakiś szkolny błąd - wydaje mi się mało możliwe, że taki prosty filtr nie działa. Chyba, że winny jest protokół IMAP

6

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

nie, ta opcja nie jest aktywna - jeśli ją włączę to oczywiście problem znika, jednak nie chce mieć Bata cały czas włączonego

7

(13 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Wszystkie konta pocztowe mam w trybie IMAP, ze strony hostingu wykrywanie spamu działa bardzo dobrze - do każdej wiadomości spamowej jest dopisywany do tematu przedrostek SPAMM i ląduje w katalogu SPAM.
Problem mam taki, że nie mogę ustawić prostego filtra w The bat (9.1.18, 64 bit) żeby te wiadomości od razu usuwał lub chociaż oznaczał jako przeczytane. Inne filtry o różnej konstrukcji działają bez problemu. Konstrukcja filtra:

Warunki:
Temat zawiera SPAMM

Operacje:
Usuń wiadomość

nie działa w różnych wersjach, nie działa również "usuń  z serwera" albo oznacz jako przeczytane. Nie działa zarówno jak wybiorę stosuj ten filtr do każdego folderu jak i stosuj ten filtr tylko do folderu SPAM tych wiadomości ze słowem SPAMM w tytule jest bardzo dużo, kilkaset dziennie

Macie jakiś pomysł?

8

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jestem użytkownikiem tego programu od bardzo dawna, trochę miałem przygód z komputerem i starszymi wersjami, od niedawna mam zainstalowanego najnowszego The Bata (9.1.18), 64 bit, windows 10. Dwa oddzielne stanowiska (dwie licencje) na dwóch komputerach, na których był wcześniej starsza wersja The Bat.
W obu komputerach mam ten sam problem - w 90% przypadków, po wyłączeniu programu, przy ponownym uruchomieniu wyskakuje komunikat, że Bat nie był wcześniej poprawnie zamknięty. Musze wtedy albo zrestartować komputer, albo usunąć program w menadżerze zadań i wtedy uruchamiam bez problemu. czy ktoś się spotkał z takim problem i zna jego rozwiązanie?

9

(1 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Witam wszystkich. Niedawno zmieniłem the bat na 9.0.16 i przy okazji zmieniłem sposób działania z POP3 na IMAP. Mam problem z działaniem filtra, który miałby usuwać wiadomości spam. sytuacja wygląda tak:

1. spam assasin na serwerze do każdej wiadomości spamowej dodaje przedrostek SPAMM i kieruje do folderu SPAM poczty - działa to bardzo dobrze

2. w the bat mam ustawiony filtr dla poczty przychodzącej :jeśli temat zawiera "SPAMM" to Usuń wiadomość  (próbowałem też usuń wiadomości z serwera)

no i efekt jest taki, że usuwa 90% wiadomości, a 10% przepuszcza (mimo, iż maja w tytule "SPAMM")

nie wiecie skąd taki efekt? generalnie to chciałbym ustalić tak, żeby się wiadomości z dopiskiem SPAMM w ogóle nie pojawiała na komputerze i była od razu kasowana

10

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy jest możliwość masowego eksportu do EML, wiadomości (lub całych folderów, np. typu Wysłane) gdzie tytuł maila jest nazwą pliku? działa to bardzo fanie po kliknięciu myszą i wybraniu opcji "Zachowaj jako", tylko problem jest taki, że każda wiadomość muszę potwierdzić .
Z kolei opcja "Narzędzia>eksport wiadomości>EML" działa masowo, ale tworzy numery w nazwie plików, a zależy mi na tytule. Będę wdzięczny za pomoc smile