Super. Wielkie dzięki smile. Nie wpadłem na to, że grupy adresowe też mogą mieć szablony, choć na pewno wiem, że kiedyś tam zaglądałem i już to raczej widziałem. Za chwilę przetestuję.

Wiadomości od nadawców przychodzą na kilka różnych adresów, np.: A@, B@, C@. Na tej podstawie każdy adres email nadawcy dopisywany jest do grupy (A, B, C) w książce adresowej, a otrzymanej wiadomości nadawany jest kolor grupy (analogicznie A, B, C) np. w celu sorotortowania i filtrowania listy wiadomosci. Później, gdy dany nadawca napisze ponownie, to jest rozpoznawany na podstawie książki adresowej i dzięki temu każda jego wiadomość jest oznaczana odpowiednim kolorem (A, B, C).

Zależy mi na możliwości wstawiania (np. za pomocą include) odpowiedniego szablonu wiadomości w zależności od grupy w książce adresowej lub koloru. Oczywiście chodzi o szablon odpowiedzi. Niestety nie ma stałego/schematycznego elementu treści, aby można było uzyć wyrażeń regularnych. Są to zwykłe wiadomości pisane w klinetach pocztowych, a nie w formularzu na stronie internetowej.

Dodam, że nie chcę używać podziału na foldery. Stworzyłem katalogi A, B, C i na podstawie grupy w książce adresowej, wiadomości trafiały do odpowiednich folderów. Każdy folder miał swoje szablony wiadomości. Jednak to już przerabiałem i nie sprawdza mi się.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej to opisałem smile

witam.
chciałbym ustawic odpowiedni szablon wiadomosci (albo czesc tresci wiadomosci) w zaleznosci od koloru grupy. probowalem z kilkoma komendami, ale nie udalo mi sie.
bede wdzieczny za jakas podpowiedz.
michal

4

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

witam.

dolacze sie do tematu, gdyz mam problem z przywroceniem/importem kopii zapasowej. plik ma 4,9GB. zawiera kilka kont pocztowych i mase wiadomosci.

niby kopia jest w porzadku, bo the bat ja widzi i otwiera pokazujac jakie konta i foldery mam do wyboru. jednak po wybraniu i przejsciu dalej the bat zawiesza sie i nic nie przywraca. testowalem dla wszystkich kont oraz dla jednego. za kazdym razem to samo.

czy jest jakas rada na odzyskanie tych danych?
z gory dzieki za pomoc.

Witam. Mam poważny problem. Co jakiś czas wykonuję porządki w folderach. Ostatnio porządki kończą się usunięciem wszystkich wiadomości z folderu wysłane. W podsumowaniu pojawia się informacja, że jakiś błąd w 'bin', że przywrócono X wiadomości. W rezultacie nie przywraca mi żadnych wiadomości, a je kasuje.
Będę wdzięczny za jakies uzasadnienie takiej sytuacji, bo kompletine nie wiem, dlaczego tak się dzieje.

6

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam.

Zrobiłem porządki w folderach i wszystkie wiadomości wysłane z jednego konta szlag trafił.

Mógłby ktoś wyjaśnić mi o co chodzi? Nie jest to bowiem sytuacja do świętowania, gdyż miałem tam ponad 7000 wiadomości, które były dość istotne. Może nie wszystkie, ale przynajmniej 30%.

Z góry dzięki za pomoc.

Dobry pomysł. Przetestuję. Dzięki za szybką pomoc smile

Witam cool

Najpierw opiszę sytuację. Jest firma X, która ma siedzibę i kilka biur w Polsce. Siedziba jest w mieście "siedziba", a dodatkowe biura w "miasto1", "miasto2".

Tak też są skonstruowane maile: siedziba@firmaX.pl, miasto1@firmaX.pl, miasto2@firmaX.pl - są to aliasy i maile wpadają do jednej skrzynki np. firma@firmaX.pl.

I teraz mamy wszystkie maile w jednym worku. Łatwo jest zrobić filtr, który będzie rozdzielać je na foldery:
- odebrane/siedziba
- odebrane/miasto1
- odebrane/miasto2

Jest kilka osób obsługujących przychodzącą korespondencję (osoba1, osoba2, osoba3), a konto pocztowe firma@firmaX.pl skonfigurowane jest na protokole IMAP. Każda z tych osób przenosi wiadomość, na którą będzie odpowiadać, do swojego imiennego konta pocztowego i stamtąd będzie dalej prowadzić korespondencję. Zatem nie odpisuje już z adresu np. miasto1@, lecz z np. osoba2@.

I teraz są dwa pytania (choć właściwie jedno):
1) jak zrobić, aby odpowiedź na danego maila lądowała w tym samym folderze, w którym jest list pierwotny (czyli ten, na który się odpowiada). Na to pytanie jest odpowiedź na forum, ale to jest dopiero początek, bo chodzi właściwie o pytanie drugie.
2) jak zrobić, żeby cała przyszła korespondencja (przychodząca i wychodząca) automatycznie lądowała w folderze dla danego miasta. Dodam, że każdy użytkownik ma stworzoną strukturę, jak wyżej przedstawiłem (odebrane/siedziba; odebrane/miasto1; odebrane/miasto2). No i co ważne, dany klient "w przyszłości" nie będzie już pisać na konto "miasto1", tylko na konto imienne osoby, która mu odpisała.

Wstępnie myślałem, że można do tego użyć nagłówka 'references' (nie wiem jak), ale dany klient, może przecież napisać nowego maila (raczej rzadko), który nie będzie mieć references. Ponadto należy pamiętać, że osoba1, osoba2 itd. będą też prowadzić inną, niezależną korespondencję (czyli wiadomości bez 'references' z miast). Zatem, tak naprawdę, chodzi o segmentację firm/klientów wg miast, z/do których piszą.

Z góry dziękuję za odpwiedzi.

Jeśli ktoś zobrazował sobie "problem" - nie tylko filtr, ale przede wszystkim metodologię działania - i uważa, że inaczej lub lepiej można to rozwiązać, to także będę wdzięczny za pomoc.

Nie wiem, czy taka sytuacja jest w ogóle do ogarnięcia. Najłatwiej byłoby, aby założyć tyle kont pocztowych, ile miast, a każdy użytkownik pisałby z adresu nie-imiennego, tylko z "miasta". Można też zrobić subdomeny pocztowe: miasto1.firmaX.pl, miasto2.firmaX.pl oraz adresy mailowe: osoba1@miasto1.firmaX.pl, osoba2@miasto1.firmaX.pl itd., ale to chyba najmniej sensowne.

Dzięki za odpowiedzi smile
cool