szeski napisał/a:

Czy mozna zmusic TB zeby plik w nazwie mial date i czas wykonywaniej kopii lub zeby nie byly nadpisywane archiwa tylko mialy np kolejny numerek?

W Twoim przypadku może okazać się to niemożliwe, chociaż u mnie działa. Dlaczego tak może być, powinieneś sam sobie odpowiedzieć przed napisaniem na forum.
Spróbuj w miejsce nazwy archiwum wpisać: <Dysk>:\<Katalog>\%DATE(yyyymmdd)%Time(hhmm).tbk - być może uzyskasz wtedy pliki o nazwach odpowiadających dacie i czasowi ich utworzenia.

1,352

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witek napisał/a:

Pozwolilem sobie usunac '
z konca 2 wiersza:
....%RegexpBlindMatch(%_MailText)'%-

Bo to mi sie dopisywal ten ' do tresci wiadomosci
bez tego dziala dobrze (wiem ze to ' to nie blad)

To był błąd, pozostałość z kopiowania poprzedniego szablonu.

1,353

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witek napisał/a:

W podanym kodzie wszystko dzialalo ladnie
ale zmienilem sobie tak ze temat jest pobierany z innego pliku
a tresc z innego (by temat nie powtarzal sie w tresci)

Niepotrzebnie, ponieważ można wycinać temat z jednego pliku, a jako treść ezina wstawiać jego pozostałą część. Wystarczy w tym celu trochę zmodyfikować szablon i pozbędziesz się operacji otwierania dwóch plików:

%_MailText(%Put="C:\ezin\tresc_z_tematem.txt")%-
%SetPattRegexp="(?ismU)^(.*)\n(\w.*?)"%RegexpBlindMatch(%_MailText)'%-
%Subject=%SubPatt(1)%-
Witaj:%TONAME
%SubPatt(2)
%Account="ezin"

Za pomocą wyrażenia regularnego (?ismU)^(.*)\n(\w.*?) następuje podział zawartości pliku na dwie części: pierwszy wiersz i resztę. Jeśli nie zadziała (nie sprawdzałem), można użyć np. wyrażenia (?is)^(.*?)\n(.*). Poszczególne fragmenty przechwytuje makro %RegexpBlindMatch, natomiast do wiadomości są one wstawiane w odpowiednich miejscach za pomocą makr %SubPatt(1) i %SubPatt(2).

1,354

(5 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Pixelator napisał/a:

...niemniej jednak taka kompresja sie odbywa.

Jeśli kompresja nadal się odbywa, to raczej jej nie wyłączyłeś - nic nie dzieje się ot, tak sobie... Sprawdź to w ustawieniach kont i we właściwościach każdego folderu, ponieważ kompresję pojedynczego folderu można włączyć przy wyłączonej kompresji na koncie. Oprócz tego kompresja i oczyszczanie folderów bardzo się przydaje i warto ją uruchamiać w tle za pomocą terminarza np. raz na tydzień.

1,355

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witek napisał/a:

1) Czy masowo mozna wysylac tylko poczte z szablonu ???
przez /ksiazki/plik/poczta seryjna/tworzenie listy..itp
wtedy tresc musi byc jako szablon (to da sie zniec)
ale jak dodac np. TEMAT: takej wysylce ?

Tak, podstawą korespondencji seryjnej jest w The Bat! szablon z włączoną opcją udostępniania dla takiej korespondencji. Taki szablon działa jak każdy inny, w związku z tym są w nim dostępne wszystkie makra - w tym makro %Subject wstawiające temat do wiadomości. Warto także dodać makro %Account, aby wysyłka następowała z określonego konta.

Musisz zatem określić skąd ma być pobierany temat. Sugeruję, aby np. był to pierwszy wiersz tekstu, który będziesz przechowywał w pliku i rozsyłał do swoich odbiorców. Wtedy szablon mógłby wyglądać następująco:

%_MailText(%Put="Tu pełna ścieżka i nazwa pliku z treścią listu")%-
%Subject='%SetPattRegexp="(?iU)^(.*)\n"%RegexpMatch(%_MailText)'%-
%_MailText
%Account="Twoje_Konto_w_TB"
Witek napisał/a:

Chcialbym zrobic jakies makro by to ladnie usprawnic
(kombinowalem jako zadania w terminarzu ale to odpada)

Utwórz w książce adresowej grupę odbiorców korespondencji seryjnej i wtedy nie będziesz musiał wyszukiwać pojedynczych adresów - wystarczy wskazanie grupy i reszta trwa jedną chwilę. Teoretycznie można do tego wykorzystać terminarz, ale akurat przy takim pobieraniu adresów występuje błąd, który uniemożliwia jego wykorzystanie. Autorzy programu nie kwapią się z poprawką już od ponad roku...

1,356

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

leon1313 napisał/a:

a dokładniej...plis..

Dokładniej to Ty powinieneś podać wersję The Bat! (być może korzystasz z takiej, w której nie ma folderów wirtualnych, folderów wspólnych itp.). Potem zostaje tylko lektura rozdziału o folderach w podręczniku - na tym forum nie ma przecież sensu cytowanie go w całości.

Pomijając niepotrzebne według mnie komplikowanie rozdziału poczty na foldery, chciałbym zwrócić Twoją uwagę na warunki filtrów. Napisałeś, że używasz filtrów z warunkami "NADAWCA ZAWIERA @", ale to chyba nie tak... Przy odbiorze i przeczytaniu poczty masz przecież do dyspozycji sprawdzanie odbiorcy (czyli jednego z Twoich adresów), natomiast nadawcę (czyli Ciebie) należy sprawdzać przy wysyłce. Problem z usuwaniem da się chyba rozwiązać przez odpowiednie ustawienie właściwości usuwania dla folderów poszczególnych kont.

Warunki filtrów dają się łączyć za pomocą funkcji logicznych, co pozwala zmniejszyć liczbę filtrów - tę właściwość również możesz wykorzystać. W podręczniku jest cały rozdział o filtracji i mam nadzieję, że zapoznałeś się z nim dokładnie.

1,358

(2 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

izkpaw napisał/a:

...Załącznik zapisalem i ma 257 bity. Ten sam zalacznik zapisany w outlok express ma 255 bitow

Nie wiemy nic na temat wersji używanego przez Ciebie programu, formatu załącznika, sposobu jego zapisu na dysk... Oprócz tego, podajesz rozmiary plików w bitach - mam nadzieję, że to przejęzyczenie.

1,359

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

dragmara napisał/a:

szkoda:-(

Nie można tracić nadziei! Okazuje się, że jest rozwiązanie Twojego problemu, które spełni wszystkie wymagania. The Bat!, jak wiadomo, może wszystko - czyli i z takim problemem również sobie poradzi :-)

Musisz wykorzystać dwie właściwości programu:
1) możliwość automatycznego tworzenia notatki do wiadomości przez filtr poczty wychodzącej,
2) możliwość wyświetlania i sortowania kolumny Notatka w widoku listy wiadomości.

Utwórz zatem filtr poczty wychodzącej, który będzie tworzył notatkę według następującego szablonu:
%Date="yyyy/mm/dd" %Time="hh:mm"

Następnie zdefiniuj lub zmodyfikuj widok listy wiadomości dla folderu, w którym przechowujesz wysłane listy, włączając wyświetlanie i sortowanie pola Notatka. Format wyświetlania daty i czasu możesz dostosować do własnych potrzeb w szablonie notatki definiowanym w filtrze (patrz opis makr w podręczniku).

P.S. Widzę, że wprowadzenie do cytatu dotyczy tylko rodzaju męskiego - co Ty na to, Krzysztofie?

1,360

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

ksu87 napisał/a:

Już sobie poradziłem wielkie dzięki.

No dobrze, ale podziel się tą informacją z innymi - przecież każdy może napotkać podobny problem. Przy analizie pola "Nadawca" filtr bierze pod uwagę nie tylko sam adres e-mail, ale całość wpisu - czy to było przyczyną kłopotów?