91

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ta subskrypcja, to będzie tylko subskrypcja na uaktualnienia, czy też będzie to de-facto licencja czasowa i np. po dwóch latach, chcesz używać programu - płać jeszcze raz?

92

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Po zerowe. Skopiuj gdzieś katalog z pocztą i rejestr.
Po pierwsze. Spróbuj. Może zadziała.
Po drugie. Jak nie, to pobierz ze strony Ritsów najnowsze wersje 2.X, 3.X i 4.X i nadinstaluj 2.X na 1.X, 3.X na 2.X i 4.X na 3.X, to na pewno zadziała.
Po trzecie. Jak coś się nie powiedzie to zawsze masz do czego wrócić o ile wykonałeś punkt ,,zero''.

93

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W WinXP występuje możliwość zainstalowania Bacikowego MAPI, w 7. już nie. Innymi słowem dostępność tej opcji zależy od systemu (przynajmniej w 4.2.23).

94

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sprawdziłem to co piszesz i nie jest to do końca prawda wink Można tylko skopiować katalog z profilem, bez zawartości rejestru - Bat wtedy odtworzy większość (na szczęście tę najistotniejszą) ustawień, bo jakaś drobnica, jak co niektóre czcionki i drobniejsze ustawienia, przyjmą wartości domyślne.

95

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Tak więc przeniosłem Bacika z XP na Siódemkę w następujący sposób - przegrałem cały katalog profilu ze starego komputera na nowy, ze starego komputera wyeksportowałem plik rejestru, dosłownie w paru miejscach (ja wiem, może w pięciu) skorygowałem ścieżki i zaimportowałem  ten plik na nowym komputerze. I Bacik jest w nowym miejscu.

96

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ostatnie przenosiny, jakie robiłem,  to przeniesienie wszystkiego między dwoma egzemplarzami Windowsa XP z takim samym użytkownikiem domenowym - czyli taka sama struktura katalogów użytkownika. Wystarczyło skopiować katalog z pocztą i rejestr.
Łaziku, ja kiedyś pobawiłem się w wyizolowanie plików zawierających klucz szyfrujący i do czego doszedłem - jak na zakładasz konto ,,na czysto'' kilka razy z tym samym hasłem, to klucz szyfrujący jest za każdym razem inny. Raz utworzona baza ma klucz niezmienny niezależnie od składników systemu komputerowego. Aby na wielu komputerach mieć bazę szyfrowaną tak samo wystarczy (o ile dobrze pamiętam) przenieść pomiędzy instalacjami któryś z tych plików: ikey.*, masterkey.*, token.*. Tzn. należy je skopiować z istniejącej instalacji, w nowej instalacji przejść kreatora tworzenia konta, potem otworzyć katalog z danymi, wyczyścić zawartość i skopiować powyższe pliki. W tym momencie każda instalacja ma identyczne szyfrowane pliki i można ja pomiędzy nimi prznosić poprzez proste kopiowanie.

97

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

lazik napisał/a:

Ważne jednak to rejestr i zachowanie wszystkich ścieżek.

No to teraz nie rozumiem - Bacik zapisuje jakieś ścieżki w swoich plikach czy tylko w rejestrze? Katalog z plikami poczty będzie na pewno w innym miejscu - to jest firmowy komputer wpięty do domeny i nie mam możliwości zmiany tego.

98

(12 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Niedługo czekają mnie przenosiny Nietoperza 4.2.23 (z szyfrowaną bazą danych) z Windowsa XP na Windowsa 7 64 bitowego. W związku z tym:
* czy da się przenieść Nietoperza tylko kopiując katalog z pocztą, oraz skopiować wpisy w rejestrze podmieniając jedynie ścieżki?
* jeśli muszę to jednak zrobić za pomocą kopii zapasowej utworzonej przez Nietoperka, to czy Nietoperz poradzi sobie z utworzeniem kopii z 10GB danych i jakie w tej chwili są znane błędy Nietoperkowego mechanizmu kopii zapasowych?

99

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wedle Krynicy Nietoperkowej Mądrości pozostaje Ci chyba kontakt z producentem, gdyż czytamy:

Grupa opcji Kodowanie transportowe dla znaków spoza ASCII jest wspólna dla serwerów POP3 i IMAP4. Służy ona do konfiguracji sposobu przesyłania znaków nie mieszczących się w 7-bitowym zestawie ASCII. Oddzielnie wybiera się kodowanie dla treści wiadomości i dla jej nagłówka. Jest to szczególnie ważne dla osób posługujących się językiem innym niż angielski. Niektóre serwery pocztowe nie pozwalają na bezpośrednie przesyłanie w treści wiadomości znaków w reprezentacji 8-bitowej i dlatego wymagane jest ich kodowanie. Do wyboru są opcje Bez zmian, Quoted-printable, Base64 i dodatkowo dla nagłówka opcje Automatyczne i 8-bit Quoted-printable. Różnice między tymi metodami kodowania polegają między innymi na tym, że tekst zakodowany metodą Base64 jest całkowicie nieczytelny, zaś wiadomości kodowane za pomocą metody Quoted-printable dadzą się łatwo odczytać, gdyż kodowane są tylko znaki diakrytyczne spoza zestawu ASCII. Oczywiście, odbiorcy wiadomości korzystający z programów pocztowych potrafiących odkodować przesłany tekst nie będą mieli żadnych kłopotów (pod warunkiem zainstalowania zestawu znaków odpowiednich dla danego języka).

100

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Właściwości konta ->Zarządzanie pocztą i ostatnia ramka na dole.