Działa, ale z tego co pamiętam działa na odbieranych wiadomościach, a nie odebranych i ponownie filtrowanych w kolejnej sesji. Różnica jest taka, że poprzez swoje błędne podejście do zarządzania pocztą chcesz teraz to o czym wcześiej nie pomyślałeś nadrobić programem, a tego się najzwyczajniej tak nie da zrobić. Program mimo, iż wie jakie wiadomości ściągnął z serwera nie może jemu wydać polecenia późniejszego ich usunięcia ze względu na przerwaną już sesję pobierania. W podręczniku jest to opisane w taki sposób:
Usuń wiadomość z serwera
Operacja usuwania jest wykonywana po pobraniu całej wiadomości do komputera lokalnego - należy ją odróżniać od usuwania wiadomości z serwera za pomocą filtrów selektywnego pobierania poczty.
Tutaj jednak odnośnie samego mechanizmu działania musiałby się Zygmunt wypowiedzieć by bardziej sprecyzować omawianą operację filtru.
Jedyne co mogę poradzić, żebyś sprawdził to:
1. Wyeksportowanie wszystkich midów wiadomości do usunięcia do pliku tekstowego
2. Utworzenie filtru selektywnego pobierania, w którym oznaczasz spełnienie kryterium pokrywania się MID z tymi zawartymi w pliku i dodatkowo wybierasz odpowiednią operację
Zapewne taka operacja po uruchomieniu nie zadziała i TB nie będzie "widział" już ściągniętych wiadomości. Należało by wtedy (wcześniej wszystkie pliki bakupując) usunąć, z danego folderu konta dla którego była pobrana dana wiadomość, plik account.m_r (ewentualnie w dalszej kolejności account.m_d, account.log, account.his). Oczywiście wtrybie szyfrowanym pliki mogą mieć inne rozszerzenia z dodatkiem litery e.
Inną okrężną metodą "automatyczną" może być wykasowanie pliku account.m_r, pobranie wszystkich wiadomości z serwera ponownie, ale tym razem z oznaczoną opcją ich usuwania z niego. Następnym krokiem jest filtracja duplikatów w samym TB.
Musisz wziąć pod uwagę, że zaproponowane drogi okrężne mogą nie zadziałać!