1

Temat: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Witam,

od kilku miesięcy aktywnie walcze ze spamem korzystając z Reguły i przez ten czas nazbierało się pare set wiadomości które trzymam we wspólnym dla wszystkich kont folderze 'Śmieci'. Chciałbym się teraz zapytać w jaki sposób usunąć te wiadomości z mojego serwera poczty. Próbowałem korzystać z filtracji dla wiadomości przeczytanych i następnie odpalałem filte ręcznie ( filtrował dobrze ), ale niestety nie niechciane wiadomości nie zostały usunięte z serwera. Nadmieniam że przeczytałem podręcznik

Moja wersja theBata 3.95.1
Serwer pocztowy http://poczta.interia.pl

2

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

W dyspozytorze widać te wiadomości? Jak tak to przez niego, a jak nie to przez interfejs www.

3

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

tak widać, tylko że ręcznie tego się raczej nie da. 5 tyś wiadomości z tego około 1 tyś do wyrzucenia. Mysz by mi się zepsuła od klikania wink

dzięki za odp o tej porze.

4 (edytowany przez Andy 2007-03-10 09:56:43)

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Musze sie przyznac ze rezerwa podchodze do wszystkich regol. Bo zadna niedziala na 100% a majac setki spamu to najszybciej i najpewniej to robie recznie za pomoca dyspozytora wiadomosci starajac sie jak najmniej klikac z mysza korzystajac ze skrotow na klawiaturce CTRL+1, 2, 3. Naprzyklad mam wlaczony tylko filter na pocztowym serwrze a potem spam usuwam masowo zerkajac blyskawicznie czy miedzy nimi niema dobrych maili.
W pracy mamy jakis bardzo profesjonalny filter ktory filtruje maily do spamowego kosza ktory na koniec i tak trzeba przejrzec przynajmniej jednym okiem. A tygodniowo mamy ponad 15 000 spamu.
Mozesz miec wspanialy program ale reguly spamu juz tak szybko sie zmieniaja ze wszystko dobrze dziala tydzien albo dwa. A potem znowu trzeba dlubac w nastawieniach.
Prywatnie mam konta na Gmailu przy wlaczonym antyspamowym filtrze do spamu sie dostaje do kilku procent dobrych maili. Po zmianie nastawien kontroluje tylko wizualnie spam i usuwam po setkach, idzie to bardzo szybko. Wystarczy temu poswiecic kilka minut tygodniowo.
W pracy korzystajac z dosc skomplikowanych nastawiem to mamy na poziomie do 10 promil maili w koszu ale i tak trzeba to skontrolowac recznie bo niekiedy 1 mail moze byc cenniejszy jak tysiace pozostalych.

5

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Rozumiem Andy. Robie tak jak Ty. Poczte zostawiam na serwerze, nastepnie filtry podczas ściagania sprawdzają wiadomości i umieszczają SPAM w wybranym folderze. Ja co kilka dni recznie sprawdzam czy przypadkiem nie zostały zaklasyfikowane jako spam ważne dla mnie wiadomości ( ham ). Mój problem polega na tym że w tym folderze 'Śmieci' o którym pisze w 1 poście jest 100 % SPAMu i chciałbym teraz to usunąć z serwera.

6 (edytowany przez Andy 2007-03-10 16:45:56)

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Niewiem jak jest to rozwiazane na Twoim serwerku? Czy folder ze smieciami jest systemowy albo utworzony przez Ciebie? Pod warunkiem, ze jest tam tylko spam to moze uda sie wymazac przez web zawartosc calego foldera a potem utworzyc nowy.
Niechce robic zadnej reklamy ale dobre rozwiazania same sie chwala.
Osobiscie przyzwyczailem sie do Gmaila, na ten serwerek mam przekierowane wszystkie doterajsze konta a potem w spolpracy z TheBetem staram sie rozwiazywac wszystkie problemy.
Gmail moze podpisywac wyslane maile adresem z innej domeny (po wykonaniu jednorazowej autoryzacji).
Moze to jest kwestia przyzwyczajenia ale na moj gust dobrze i przejrzyscie jest rozwiazana obsluga konta przez web w przypadku okresowej kontroli zawartosci spamowego kosza.
Na moje osobiste potrzeby spamowy filter na Gmailu dziala bardzo dobrze a ostatnie smieci wyrzucam przez dyspozytora wiadomosci w TheBacie.

7

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Chyba na początku nie sprecyzowałem. Na serwerze poczty w INBOXie mam wszystko: i spam, i ham. Razem około 5 tyś wiadomości, dlatego tak narzekałem na usuwanie tego dyspozytorem.

8

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Zrób kopie zapasową w TB, a z serwera wywal wszystko. Będziesz miał pewność, że masz zachowane najważniejsze wiadomości.

9 (edytowany przez n0wy 2007-03-11 01:29:01)

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Czyli de facto funkcja 'Usuń wiadomość z serwera' nie działa w praktyce?

10

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Działa, ale z tego co pamiętam działa na odbieranych wiadomościach, a nie odebranych i ponownie filtrowanych w kolejnej sesji. Różnica jest taka, że poprzez swoje błędne podejście do zarządzania pocztą chcesz teraz to o czym wcześiej nie pomyślałeś nadrobić programem, a tego się najzwyczajniej tak nie da zrobić. Program mimo, iż wie jakie wiadomości ściągnął z serwera nie może jemu wydać polecenia późniejszego ich usunięcia ze względu na przerwaną już sesję pobierania. W podręczniku jest to opisane w taki sposób:
Usuń wiadomość z serwera
Operacja usuwania jest wykonywana po pobraniu całej wiadomości do komputera lokalnego - należy ją odróżniać od usuwania wiadomości z serwera za pomocą filtrów selektywnego pobierania poczty.

Tutaj jednak odnośnie samego mechanizmu działania musiałby się Zygmunt wypowiedzieć by bardziej sprecyzować omawianą operację filtru.


Jedyne co mogę poradzić, żebyś sprawdził to:
1. Wyeksportowanie wszystkich midów wiadomości do usunięcia do pliku tekstowego
2. Utworzenie filtru selektywnego pobierania, w którym oznaczasz spełnienie kryterium pokrywania się MID z tymi zawartymi w pliku i dodatkowo wybierasz odpowiednią operację

Zapewne taka operacja po uruchomieniu nie zadziała i TB nie będzie "widział" już ściągniętych wiadomości. Należało by wtedy (wcześniej wszystkie pliki bakupując) usunąć, z danego folderu konta dla którego była pobrana dana wiadomość, plik  account.m_r (ewentualnie w dalszej kolejności account.m_d, account.log, account.his). Oczywiście wtrybie szyfrowanym pliki mogą mieć inne rozszerzenia z dodatkiem litery e.

Inną okrężną metodą "automatyczną" może być wykasowanie pliku account.m_r, pobranie wszystkich wiadomości z serwera ponownie, ale tym razem z oznaczoną opcją ich usuwania z niego. Następnym krokiem jest filtracja duplikatów w samym TB.

Musisz wziąć pod uwagę, że zaproponowane drogi okrężne mogą nie zadziałać!