Temat: kopia zapasowa the bat i problemy z tym zwiazane

witam
musiałem zreinstalować system, a zamiast kopii zapasowej mam tylko kopie folderów bat-a pliki i foldery tylko sa zapiasne w bardzo dziwnych rozszerzeniach np.foldery 59BE1E79.0FD pliki ACCOUNT.~EFB; ACCOUNT.EFN itd
na forum juz szukalem nic nie znalazlem skopiowac plikow idzie ale bat ich nie widzi podobny watek juz na forum byl i ktos opisywal co z tym mozna zrobic
nawet jak utworze w bacie takie same konta i przekopjuje zawartosc to i tak nie dziala wogole ich nie przyjmuje
pozdrawiam

2

Odp: kopia zapasowa the bat i problemy z tym zwiazane

Na forum o tym było kilkakrotnie. Powtarzać przynajmniej ja się nie zamierzam.
Jedynie mała dygrasja - jeżeli to nie jest Voyager i nie masz wyeksportowanej gałęzi rejestru - możesz już zacząć pić wodę.

3

Odp: kopia zapasowa the bat i problemy z tym zwiazane

Ja mam problem podobny
Mam 3 kopie zapasowe - z 10.10 oraz 2 rózne z 13.10 dodatkowo mam zgrany cały folder z zawartością kont (kaalogi z wiadomościami)
3 konta
Baza szyfrowana
wersja 3.99 z KS eksperta

Po przeinstalowaniu systemu z każdej kopii zapsowej (każda ma ponad 2 GB) the Bat odtwarza tylko i wyłączne nazwy kont - nie odtwarza ani zawartości ani nawet ustawień tych kont.
Próby ręcznej podmiany kończą się niepowodzeniem

Zaznaczam, że przeczytałem forum, ściągnąłem kilka polecanych programów, ale ... TBK Digger widzi całą strukturę archiwum, ale zapisuje mi pliki o wielkości 0 kB

Czy jest jakaś rada ?

4

Odp: kopia zapasowa the bat i problemy z tym zwiazane

Już poradziłem sobie z moim problemem - wgrałem wersję 3.63, która z 2 różnych kopii odzyskała mi całą pocztę - każda z kopii zgłosiła błąd, ale w sumie odzyskałem wszsytkie maile - ufff

Mimo, że korzystam z BATa od 4 lat, kilkakrotnie zmianiałem wersję i korzystalem z kopii zapasowych wielokrotnie - NIGDY nie miałem takich klopotów.

Kilka ważnych pytań:

1. dlaczego wersja 3.99 nie odtworzyłam kopii zapasowej wykonanej w tej samej wersji 3.99 ? Odtworzyla tylko nazwy 3 kont i nawet nie odtworzyła nazwy katalogów w poszczególnych kontach, ustawień konta, itp. Całe szczęście, że zrobiła to wersja starsza, inaczej miałbym w plecy maile od początku roku ...

2. Czy jest mozliwe przejście z bazy szyfrowanej na wersję nieszyfrowaną - chciałbym ustrzec się na przyszłość takich sytuacji i zawsze łatwiej pracować na plikach i katalogach, które można podmieniać, zmieniac, itd. - jeśli jest taka możliwośc - prosiłbym o krotką instrukcję

3. czy gałąź rejestru zmienia się dynamicznie - czyli czy jesli dziś wyeksportuję tą gałąź i będę miał w oddzielnym miejscu to czy w momencie awarii będę mógł z nij skorzystać, czy powinienem ją wyeksportować np. bezpośrednio przed formatem dysku C ?

z góry dziekuję za informacje

5

Odp: kopia zapasowa the bat i problemy z tym zwiazane

steff napisał/a:

1. dlaczego wersja 3.99 nie odtworzyłam kopii zapasowej wykonanej w tej samej wersji 3.99 ? Odtworzyla tylko nazwy 3 kont i nawet nie odtworzyła nazwy katalogów w poszczególnych kontach, ustawień konta, itp.

Bardzo prawdopodobne że wersja 3.99 z KS posiada błąd.

2. Czy jest mozliwe przejście z bazy szyfrowanej na wersję nieszyfrowaną - chciałbym ustrzec się na przyszłość takich sytuacji i zawsze łatwiej pracować na plikach i katalogach, które można podmieniać, zmieniac, itd. - jeśli jest taka możliwośc - prosiłbym o krotką instrukcję

Jest taka możliwość, ale jest równoznaczna z ponowną instalacją TB. Wymagane jest zrobienie kopii zapasowej z poziomu TB. Odinstalowanie TB i jego ponowna instalacja z bazą bez OTFE (czyli szyfrowana baza). Następnie pozostaje przywrócenie wiadomości i kont z kopii zapasowej.

Wersje z OTFE działają bez większych problemów. Należy jedynie regularnie robić kopie zapasowe z poziomu TB lub za pomocą archiwizera włącznie z gałęzią rejestru.

3. czy gałąź rejestru zmienia się dynamicznie - czyli czy jesli dziś wyeksportuję tą gałąź i będę miał w oddzielnym miejscu to czy w momencie awarii będę mógł z nij skorzystać, czy powinienem ją wyeksportować np. bezpośrednio przed formatem dysku C ?

Zmienia się w zalezności od ustawień jakie w tracie przcy z programem zmieniasz.

Najprostszą metodą uchronienia się przed skutakmi awarii jest oczywiście wykonywanie regularnej kopii zapasowej z poziomu samego TB.  Wtedy nie potrzeba żadnych rejestrów. Klucz licencyjny oczywiście najlepiej mieć zawsze wydrukowany i pod ręką, chociaż to nie dotyczy wersji z KS.