1

Temat: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Patrzylem w liste i instrukcje ale jakos nie widze rozwiazania.

Przychodzi mail, podpada pod jakis filtr co go przenosi i chce zeby dodatkowo filtr dopisal cos na koncu maila.
Da sie to zrobic ?

pozdr
S.

2

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Owszem, da się tak zrobić ale w dość szczególnych przypadkach, czyli wtedy gdy filtrowana wiadomość ma ustalony i niezmienny format (np. potwierdzenie zamówienia ze sklepu internetowego). Zasada automatycznego dopisywania tekstu (dość skomplikowana) do odebranej wiadomości jest następująca:

- Eksport odebranej wiadomości do pliku tekstowego w formacie skrzynek pocztowych Unix

- Modyfikacja pliku tekstowego z wykorzystaniem wyrażeń regularnych (trzeba trafić we "właściwe" miejsce w pliku)

- Import zmodyfikowanego pliku jako nowej wiadomości i usunięcie wiadomości oryginalnej.

Taka metoda sprawdza się np. przy naprawie wątków, gdy miejsce wstawiania jest dokładnie znane. W ogólnym przypadku dla wiadomości o nieznanym z góry kodowaniu treści, załączników itp. - nie ma raczej szans na proste rozwiązanie (wystarczy zobaczyć postać źródłową dowolnej wiadomości aby się o tym przekonać).

Mam jednak inną propozycję. Skoro chcesz dopisywać coś do wszystkich wiadomości, na które zadziałał filtr i przeniósł je do jakiegoś folderu, to są one już jakoś wyróżnione. Może nie trzeba nic do nich dopisywać, a wystarczy dodatkowo wyróżnić je w inny sposób, np. zmieniając kolor, dopisując notatkę itp.

3

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Dzieki za odpowiedź.
O w mordę... To aż taka ekwilibrystyka??
No to powiem w najgłębszej tajemnicy i tylko tobie co to ja kombinuje. Otóż (uwaga) potrzebuje dopisac na koncu kazdej wiadomosci krociutki tekst. Tekst ma dac mi pojecie o tym, ze filtr "dotknal" wiadomosci. No bo bawie sie filtrami i tak srednio mi wychodzi, stwierdzilem w koncu ze w sumie nie wiem ktore filtry przerabiaja mi ktore pliki. Wiem, ze gdzies tam jest log co to zapisuje, ale myslalem ze jakas genialna funkcja addtext zalatwi problem szybciutko.
Te notatki tez probowalem, bo myslalem ze to wlasnie to. Ale... nic nie widze zeby cos powstalo nowego. W okienku notatki wpisalem tekst, filtr dziala (bo wpadlem na absolutnie genialny pomysl i podlaczylem dzwiek do filtra) ale nie widze zeby sie cos nowego pojawialo.
To w skrocie tyle.
S.

4

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Aby zobaczyć tekst notatki dołączonej przez filtr do wiadomości, musisz włączyć jej wyświetlanie w menu Wygląd | Automatyczny podgląd notatki.

5

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

mam to odptaszkowane i nic.
Baj de łej... jak w szablonie wsadzic kursor w zadane miejsce ? konkretnie na koniec tekstu?

6

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Cursor
Cursor="Nazwa_pola"
Cursor="TEXT"
Cursor="BODY"

"Miejsce wstawienie kursora w oknie edytora wiadomości. Makropolecenie to nie ma znaczenia w wiadomościach generowanych automatycznie. Jeśli zostanie użyta druga postać makra (z argumentem), wówczas Nazwa_pola dotyczy pola nagłówka nazwanego zgodnie z zaleceniem RFC-822 i to pole zostanie uaktywnione w edytorze wiadomości (np. makro %Cursor="CC" spowoduje ustawienie kursora w polu CC). Trzecia i czwarta postać makra wymuszają uaktywnienie okna treści wiadomości w edytorze."

7

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Skie napisał/a:

mam to odptaszkowane i nic.
Baj de łej... jak w szablonie wsadzic kursor w zadane miejsce ? konkretnie na koniec tekstu?

Czy twierdzisz, że filtr nie dodaje notatki? W której wersji The Bat! tak się dzieje?

Ustawianie kursora w szablonie wiadomości tworzonej przez filtr nic nie daje, ponieważ nie ma żadnej możliwości edycji takiej wiadomości. Kursor może być ustawiany tylko w wiadomościach tworzonych przez użytkownika (nowych, odpowiedziach, przekazaniach). Jeśli w szablonie takiej wiadomości wstawisz gdzieś makro %Cursor, to w otwierającym się oknie edytora kursor pojawi się w tym właśnie miejscu.

8

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

No..., raczej piszę że nie mogę jej znaleźć... nie wykluczam że źle szukam albo coś... 4.1.9.1

9

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

Okno notatki otwiera się zazwyczaj z lewej strony głównego okna The Bat!. Jeśli okno The Bat! wypełnia cały ekran, spróbuj je zmniejszyć i wtedy powinieneś zobaczyć okno notatki z tekstem wstawionym przez filtr.

10

Odp: Jak dodać przy pomocy filtra tekst do otrzymanej wiadomosci ?

ok, notatka działa, dzięki.
Jeszcze ten tekst dodawany do maila jakos bardziej strawnie = prostu pls,,,