1

Temat: bat v10 z autoupdate vs bat10 bez autoupdate

temat wzięty z innego forum, ale na tą chwilę jest bez szczegółowej odpowiedzi,

jakie plusy i minusy są tych dwóch wersji?

2

Odp: bat v10 z autoupdate vs bat10 bez autoupdate

Mam wersje "Autoupdate", w której automatyczna aktualizacja działa dopiero po włączeniu opcji sprawdzania nowych wersji w konfiguracji (sekcja Inne opcje > Potwierdzenia ). Wydaje mi się, że sam proces aktualizacji jest chyba w tym przypadku szybszy i są pobierane tylko zmienione elementy programu. W drugiej wersji należy po prostu pobrać cały pakiet i zainstalować - tak jakby była to instalacja od nowa. Oczywiście, w obydwu wersjach nic złego się nie dzieje i aktualizacja nie grozi utratą ustawień lub wiadomości.

3

dziękuję,

"....i aktualizacja grozi utratą ustawień lub wiadomości." chyba miało być nie grozi :-)

4

Już poprawiłem smile

5

Dawno nie zaglądałem na Forum, więc dla odnowienia, pozdrawiam Wszystkich. Byłem trochę "zapóźniony" zresztą z aktualizacjami, nawet jeżeli już miałem wykupioną. W każdym razie - może dziwne, ale gdy zgłaszający błędy małe np. przy zakończeniu ten program w ver 9x (nie pamiętam która) - tym razem zrobił mi i tę niespodziankę, że wykasował mi wszystkie książki adresowe: to zamiast rzucić to wszystko, skoro robi mi co parę lat psikusa The Bat, zdecydowałem, że wreszcie zainstaluję tę 10-tkę. No i tu pech - i nowe niemiłe niespodzianki ze strony producenta. Mianowicie, teraz jest dostępna jedynie wersja Halloween. Absolutnie nie interesuje mnie nahalność tej mody, ujmąc rzecz delikatnie i nie mam zamiaru, by wyskakiwała mi ta propaganda w grafice, gdy tylko będę uruchamiał program. Stąd - wolałbym nawet wcześniejszą, np. 10.2 wersję zainstalować. O ile jednak jeszcze parę lat temu chyba dostępnych było w dziale do ściągania kilka wersji, teraz jest tylko ta ostatnia. Zacząłem nawet szukać innych źródeł, gdzie by można ściągnąć, ale tam z kolei nie ma rozróżnienia, czy ściągam wersję z autoupgradem - a wolałbym taką, nawet jeżeli ją wyłączę. Stąd moje pytanie jest podwójne. Czy wiadomo ile będzie trzeba czekać, zanim wyjdzie wersja bez tych zabobonnych straszydeł? Jeżeli zaś trzeba będzie dłużej czekać lub nie wiadomo ile - to czy ktoś może może podpowiedzieć skąd ściągnąć tę wersję 10.2 czy 10,3 byle nie "hallowinowaną" ale jednak tę z autoupgrade'm? Będę wdzięczny za podpowiedź.

6

jest to wersja beta
https://www.batboard.net/thread/15299-t … /?pageNo=1

7

Blajpios napisał/a:

Czy wiadomo ile będzie trzeba czekać, zanim wyjdzie wersja bez tych zabobonnych straszydeł? Jeżeli zaś trzeba będzie dłużej czekać lub nie wiadomo ile - to czy ktoś może może podpowiedzieć skąd ściągnąć tę wersję 10.2 czy 10,3 byle nie "hallowinowaną" ale jednak tę z autoupgrade'm? Będę wdzięczny za podpowiedź.

Na ogół nowa wersja po tej "hallowinowanej" w poprzednich latach pojawiała się pod koniec grudnia i wtedy w ekranie powitalnym pojawiała się choinka. Nie musisz oglądać tego ekranu, wystarczy do wywołania programu dodać opcję /NOLOGO, czyli np. dla wersji 64-bitowej:

"C:\Program Files\The Bat!\TBLauncher64.exe" /NOLOGO