1

Temat: Problem z SMTP dla live.com

Witam serdecznie!

Powróciłem po paru latach do The Bat! chyba trochę z sentymentu smile
Program się dużo nie zmienił wink nie wiem dobrze czy źle - ostatnio moim odkryciem jest mobilny Spark i stacjonarny MailMate (oba ma jabcoki) - ale czasami muszę używać Windowsa to pomyślałem: jak nie teraz to kiedy?

Ale tak - int.pl, o2.pl i gmail działają. Ale live.com czyli outlook ni cholery. Tzn działa IMAP. Ale jak próbuję coś wysłać to dostaję

!29.11.2023, 20:25:23: SEND  - Server reports error. The response is: 5.7.57 Client not authenticated to send mail. Error: 535 5.7.3 Authentication unsuccessful [WA1P291CA0024.POLP291.PROD.OUTLOOK.COM 2023-11-29T19:25:24.282Z 08DBF10392B39550]

jak to u Microsoftu - wszystko jasne wink
Ustawienia wydaje mi się że mam 1:1

Server name: smtp.office365.com
Port: 587
Encryption method: STARTTLS

Nie wiem - próbowałem z hasłem i z tymi samymi danymi co do IMAP - nic nie pomaga. Support podobnie jakoś niewiele chyba umie pomóc.
Ktoś coś wie? To konto działa z wymienionymi aplikacjami mailowymi a także z Thunderbird - właśnie wysłałem sobie testowego maila.
To moje najbardziej oficjalne konto urzędowe (co nie znaczy że MS nie może mi wrzucać maili gov do spamu hmm ) - szczerze mówiąc reszta kont mnie malo interesuje smile

2

Odp: Problem z SMTP dla live.com

Nie korzystam z serwerów MS, ale z tego co czytałem w sieci The Bat! nie działa z smtp.office365.com - zerknij na wątek https://www.ritlabs.com/en/forums/forum4/topic15939/ .

3 (edytowany przez lec 2023-12-01 08:31:50)

Odp: Problem z SMTP dla live.com

ja mam

serwer:smtp-mail.outlook.com
i nie mam problemu
_______________________________
przy uruchamianiu w outlooku 365 wybierz opcje zaawansowane i zaznacz
pozwól mnie ręcznie skonfigurować moje konto
_______________________________________

gdybyś miał problemy z uruchomieniem, o ile to są konta imap, to usuń pozostałości z tego konta
w katalogu i ponownie zainstaluj
C:\Users\xxxxxxxx\AppData\Local\Microsoft\Outlook
oraz
C:\xxxxxxxxx\AppData\Roaming\The Bat!

4

Odp: Problem z SMTP dla live.com

Wydaje mi się że póki co działa smile
Ale problem był jeszcze inny - mam aliasy do maili. Akurat inny był ustawiony jako ten mail do logowania. I wydaje się że take coś pomogło. Ale SMTP u mnie to smtp.office365.com wg danych które pokazuje Outlook w Settings i Sync email.
Zobaczymy co dalej. Teraz wracam do maca a na święta będe dalej sie bawił w ustawianie - np coś mi nie gra w re-filter - wiec pewnie bede szukał odpowiedzi na tym forum smile

Dzieki za podpowiedzi smile