Temat: Dziwne pliki na pulpicie

Po uruchomieniu programu The bat 3.71.03 pro od pewnego czasu(dwa dni) po wyłączeniu programu na pulpicie zostają jakies dziwne pliki ok.6 z rozszerzeniem *.abd. Czy moze to byc spowodowane?
Z góry dziekuje za pomoc.

2

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

marchwi napisał/a:

...po wyłączeniu programu na pulpicie zostają jakies dziwne pliki ok.6 z rozszerzeniem *.abd.

Prawdopodobnie bawiłeś się książkami adresowymi i kazałeś je przechowywać na pulpicie.

3

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

A czy P.Zygmunt mógłby mi podpowiedziec gdzie moge to zmienic??;) Z góry dziekuje.

4

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

marchwi napisał/a:

A czy P.Zygmunt mógłby...

Bez przesady z tymi grzecznościami smile - tutaj jest forum, a nie salon... Powinieneś szukać we właściwościach książek adresowych (a może w konfiguracji programu szukać głównego katalogu z pocztą). Nie wiem jak zainstalowałeś program, ale wydaje mi się, że popełniłeś jakieś błędy zarówno w instalacji, jak i w konfiguracji.

5

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

Własnie to znalazłem,ale po zmienieniu sciezki do ks.adresowej potwierdzeniu i ponownym uruchomieniu programu sytuacja sie powtarza!Co to konfiguracji ogólnej programu jest wszystko ok!A program był instalowany zaraz po wyjsciu ostatniej nowej wresji i było wszystko ok.Dopiero od 2 dni(wtedy usunąłem grupe w której znajdowało się kilka maili)sytuacja zaczęła sie komplikowac(tak mi sie wydaje,ze to od tego momentu).

6

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

marchwi napisał/a:

Własnie to znalazłem,ale po zmienieniu sciezki do ks.adresowej potwierdzeniu i ponownym uruchomieniu programu sytuacja sie powtarza!

Zapewne używałeś opcji związanych z profilem książki adresowej i błędnie wskazałeś miejsce przechowywania tego profilu (to tylko mój domysł). Odszukaj plik ADDRBOOK.INI (pewnie w głównym katalogu z pocztą) i usuń go chwilowo (albo zmień mu nazwę). Potem sprawdź jak działa The Bat!.

7

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

Nic nie pomaga!Moze sprobuje odinstalowac program i znów go zainstalowac?

8

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

marchwi napisał/a:

Nic nie pomaga!Moze sprobuje odinstalowac program i znów go zainstalowac?

Ponowna instalacja to ostateczność, od 1998 r. zdarzyło mi się to tylko raz z okazji wymiany komputera i drugi z okazji wymiany Windows 98 na Windows 2000. Musisz jednak usunąć wszystkie wpisy z rejestru i przeczytać w podręczniku rozdział o instalowaniu programu. Wcześniej zrób także kopię zapasową poczty, lecz tego nie muszę chyba przypominać.

9

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu sytuacja nie uległa zmianie.Uznaje to za błąd programu,bo innej opcji chyba juz nie ma!Sam nic nie zmieniałem w ustawieniach oprocz zmiany grupy.Po ustawieniu znów grupy o tej samej nazwie problem sie juz nie powtarza.Czyli jednym słowem nie moge usunąć grupy,bo pliki znów zaczną sie pojawiac sie pulpicie,a tego mimo zmian w ustawieniach nie da sie zlikwidowac.

10

Odp: Dziwne pliki na pulpicie

marchwi napisał/a:

po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu sytuacja nie uległa zmianie.Uznaje to za błąd programu,bo innej opcji chyba juz nie ma!

Taka opcja jest i jestem przekonany, że jest włączona sad W tym przypadku jest nią błąd, który gdzieś popełniasz. Nie potrafię powiedzieć gdzie - ponieważ piszesz bardzo oszczędnie, ale jestem przekonany, że tak się dzieje. Czy odtwarzałeś dane z kopii zapasowej? Czy usunąłeś wpisy z rejestru? Czy instalujesz program z domyślnymi ustawieniami, a jeśli nie, to z jakimi?