Temat: Halloween Edition - problemy

Wraz z nowa wersią The Bat (Halloween Edition) mam kłopot z linkami w wiadomościach.
Gdy wklejam link, a po nim daję enter nowy wiersz zaczyna mi się od linka (przenosi jego wartość na pierwsza literę)
https://iv.pl/image/zrzut-ekranu-27.GIL9Epd

Dodatkowo link nie dział (nie przenosi gdy pisze wiadomość) ale gdy dam go do wysyłki to już działa poprawnie i przenosi na stronę www.
Proszę o pomoc jak rozwiązać problem.

2

Odp: Halloween Edition - problemy

Usiłowałem wymusić takie zachowanie na swoim programie (także w wersji Halloween) i nie obserwuję takich problemów. Linki skopiowane wklejają się poprawnie zarówno w maile w formacie czystego tekstu, jak i HTML. Rozumiem, że podany przez Ciebie przykład dotyczy wiadomości w formacie HTML. Jeśli nie, czyli gdy jest to wiadomość czysto tekstowa i używasz w edytorze do tego celu czcionki proporcjonalnej (tu Arial), to może ma znaczenie liczba znaków wymuszających łamanie wiersza i sposób jego łamania (włączona opcja "miękkiego" łamania).  Może warto przetestować to dla różnych ustawień.

Nieaktywność linku podczas pisania wiadomości to nie błąd lecz zamierzone działanie.

3

Odp: Halloween Edition - problemy

Wiadomości piszę w html`u gdy wklejam linka i zamiast ENTER wciskam CTRL+ENTER problem nie występuje (nowy wiersz zaczyna się tekstem nie linkiem)
Czy to w jakiś sposób jest w stanie naprowadzić Cię w czym może tkwić problem?

4

Odp: Halloween Edition - problemy

Próbowałem na kilka sposobów - nie udało mi się wywołać takiego działania jak u Ciebie. U mnie po wciśnięciu CTRL+ENTER następuje zachowanie wiadomości jako brudnopisu w folderze "Do wysyłki". Sugeruje to, że mamy inne przypisania klawiszy do funkcji programu. Wciśnięcie u mnie ENTER za linkiem powoduje przejście do nowego (tekstowego) wiersza.

A jak u Ciebie działa wklejanie linków za pomocą kombinacji CTRL+V ? Może tak należy je wklejać - u mnie działa bez kłopotów.

5

Odp: Halloween Edition - problemy

U mnie po update do Halloween Edition edytor pisania maili jest mocno nieprzewidywalny:

1. Gdy wywołuję odpowiedź na maila wciskając CTRL+ ENTER i zacznę pisać zbyt szybko zamiast domyślnego Ariala podstawia sie nie wiem skąd czcionka Times New Roman

2. W szablonach nowych wiadomości i odpowiedzi mam wstawione:
%CHARSET="UTF-8"
Dzień dobry,
%Cursor

Pozdrawiam,

Wcześniej zmienna %CHARSET="UTF-8" była pomijana (niewidoczna dla edytora przy pisaniu wiadomości) obecnie robi mi dodatkowy wiersz który burzy ładny graficznie styl wiadomości.
Wcześniej miałem ją wstawioną za %Cursor ale po updacie robiła mi ogromne odstępy pomiędzy:

------
Dzień dobry,




Pozdrawiam
-----

3. Cześto gdy wcisnę raz ENTER przy pisaniu wiadomości odstęp roi się jakbym wcisnął go 3 razy. Używam więc skrótu SHIFT+ENTER by wymusić jeden wiersz, ale jest to żmudne czasem po napisaniu wiadomości poprawiam ENTERY zbyt długo układając graficznie ładnie treść.
Kolejny punkt wiąże się z tym

4. Gdy tak ułożoną już wyglądająca w miarę OK wiadomość daję do folderu do wysyłki to tam często jestem zaskakiwany innym wyglądem WYSIWIG zdecydoanie nie działa.
Po wysłanie wiadomości gdy trafi do folderu wysłane widzę że znów przemieliło ją jeszcze inaczej czasem np pojawia się zamiast ARIALAA Times New Roman że o ENTERACH nie wspomnę.

Chciałbym jakiegoś globalnego rozwiązania bo naprawdę teraz pisanie prostych wiadomości nastręcza mi trudności, a z efektu często finalnie nie jestem i tak zadowolony. Może da się coś wymusić ? Nie chce rezygnować z html`a

6

Odp: Halloween Edition - problemy

Jak widać, edytor HTML nie jest jeszcze dopracowany. W ostatniej wersji beta edytor zaczął zjadać znaki nowego wiersza - dlatego wróciłem do wersji Halloween.

Jeśli chodzi o dodatkowy pusty wiersz za makrem %CHARSET="UTF-8" to spróbuj na końcu dodać makro usuwające znak końca wiersza, czyli powinno to wyglądać tak:

%CHARSET="UTF-8"%-

Zmieniające się samoczynnie czcionki jako tako udało mi się opanować za pomocą profilu edytora, czyli ustawień w sekcji "Profile podglądu / edytora" w konfiguracji programu. Zmieniałem tam czcionki dla rożnych fragmentów wiadomości, ale jak to się naprawdę dzieje nie jestem w stanie przewidzieć.

7

Odp: Halloween Edition - problemy

Dzisiaj pojawiła się najnowsza wersja beta (9.4.5.3) i wydaje mi się, że poprawiono działanie edytora HTML. Można pobrać pliki z: https://www.ritlabs.com/download/files3 … 5.3-x32.7z (wersja 32-bitowa)
lub https://www.ritlabs.com/download/files3 … 5.3-x64.7z (wersja 64-bitowa)

8

Odp: Halloween Edition - problemy

Dziękuję nieznacznie - ale pomogło smile)) Poczekam i się przemęczę bo bety się obawiam za duzo do stracenia i za małe umiejętności jakby cos poszło nie tak smile Dzięki raz jeszcze za wsparcie smile

9

Odp: Halloween Edition - problemy

No to jeszcze jedno wyzwanie. Zawsze maila wrzucane do wysyłki wychodziły w ciągu 1 min i są w wysłanych. Po aktualizacji TheBat niektóre nie chcą same wyjść i gdy nie zauważę to siedzą w "Do wysyłki" nawet kilka godzin. Gdzie mogę zerknąć by to udrożnić ?

Problem dotyczy różnych kont nawet tych z minimalną konfiguracją bez %Postpone="1m"