Temat: Ustawienia

Witam,
prośba o pomoc po aktualizacji:
1. poprawiając słowo przerzuca mi resztę zdania wiersz niżej
2. nie działa przycisk z klawiatury z podpowiadanymi słowami
dzięki

2

Odp: Ustawienia

pytania pomocnicze, odpowiedzi może nie dla mnie;

- jaką miałeś wersje poprzednią

- do jakie wersji aktualizowałeś

na stronie ritlabs, jak i tbbeta pojawia się dość dużo zmian nie zawsze poprawnych

3

Odp: Ustawienia

lec napisał/a:

pytania pomocnicze, odpowiedzi może nie dla mnie;

- jaką miałeś wersje poprzednią

- do jakie wersji aktualizowałeś

na stronie ritlabs, jak i tbbeta pojawia się dość dużo zmian nie zawsze poprawnych

- jaką miałeś wersje poprzednią 9-4

- do jakie wersji aktualizowałeś 9-4-1

4

Odp: Ustawienia

Jeżeli zdecydowałeś się na korzystanie z najnowszej wersji (z nowym edytorem HTML, czego nie napisałeś) - to należy się liczyć z tego rodzaju błędami. Moim zdaniem nowy edytor HTML nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, co potwierdza wielu testerów. Autorzy programu intensywnie nad nim pracują (np. dzisiaj aktualna wersja programu to 9.4.2.2) - spróbuj zainstalować tę wersję, kopiując na odpowiednie miejsce pliki z pobranego archiwum (zarówno plik thebatxx.exe, jak i katalog CEF):

https://www.ritlabs.com/download/files3 … 32-full.7z - wersja 32-bitowa
https://www.ritlabs.com/download/files3 … 64-full.7z - wersja 64-bitowa

Piszesz, że "nie działa przycisk z klawiatury z podpowiadanymi słowami" - jaki przycisk masz na myśli?

5

Odp: Ustawienia

Drugie dzisiejsze pytanie, jak sygnalizowałem w pytaniu o instalację upgrade'u zadane w wątku o zakupie, bo wydawał mi się najbliższy - także nie do końca wiem, czy najlepsze tutaj ma miejsce. Jednak trochę użyłem wyszukiwarki i nie znalazłem niczego lepszego, nie mówiąc o rozwiązaniu problemu. Faktycznie zaś jest on dość szczegółowy - chodzi o zakładkę wyników w szybkim wyszukiwaniu w liście wiadomości w poszczególnych kontach. Może drobiazg - ale dla mnie przydatny, często korzystałem przy kontach o większej objętości - i coś gdzieś chyba musiałem nieopatrznie kliknąć w jakichś opcjach, przestały mi się tworzyć zakładki z odpowiedziami na dane wyszukiwanie.
Czy mógłbym liczyć na podpowiedź? Próbowałem znaleźć właśnie w ustawieniach - stąd i pytanie w tym wątku ostatecznie zadaję. Tyle, że odpowiedzi nie znajduję.
Chodzi mi o to, że będąc na podglądzie konta, gdzie jest lista otrzymanych wiadomości, kiedy korzystam z opcji powyżej niej szybkiego wyszukiwania, to dawniej nie tylko że dokonywała się filtracja, ale poniżej listy (a powyżej okna podglądu, o ile dobrze pamiętam) tworzyła się zakładka z tekstem wyszukiwanym (lub przynajmniej częścią) i tak zrobiwszy drugie wyszukiwanie otrzymywałem kolejną zakładkę a mogłem wrócić do wyników pierwszego wyszukiwania za pomocą właśnie tej zakładki. Kiedy już nie potrzebowałem, mogłem zakładkę skasować. Nie sądzę, by coś się zmieniło "programowo", gdyż dawno nie aktualizowałem a ta niespodzianka spotkała mnie niedawno - stąd sądzę, że gdzieś w jakimś momencie nieopatrznie "odhaczyłem" jakąś opcję. Wchodząc w opcje programu a potem konfigurację znalazłem nawet w sekcji "wyświetlanie wiadomości" pole "zakładki", przy którym jest jakiś edytor, ale raczej nie dotyczy tego tylko jakiejś chaby zakładki tworzonej z podstawowej listy wiadomości - a poniżej jest nawet pole "zakładki szybkiego wyszukiwania" ale tam z kolei można tylko wybierać jakiś kolor i stylizację tekstu. Zapewne jeszcze nie to odnalazłem, co w moim wypadku trzeba - będę wdzięczny za podpowiedź, jak sobie przywrócić możliwość używania tych zakładek z listą wyszukanych wiadomości przy użyciu szybkiego wyszukiwania w liście wiadomości. Dzięki

6 (edytowany przez Zygmunt 2021-12-28 22:23:34)

Odp: Ustawienia

Czy mógłbyś dokładniej opisać sposób wyszukiwania? Jak to uruchamiasz i gdzie wtedy znajduje się kursor: czy na liście wiadomości? Kombinacja Ctrl+F użyta na liście wiadomości uruchamia wyszukiwarkę (podobnie jak klawisz F7), ale czy o to Ci chodzi? Z kolei klawisze Ctrl+F użyte w podglądzie wiadomości uruchamiają wyszukiwanie w treści wyświetlanej wiadomości.

Można mieć różnie ułożone panele programu i dlatego wskazana byłaby ilustracja z pokazanym obszarem, w którym pokazywały się zakładki.

P.S. Już wiem o co Ci chodzi! W mojej wersji programu (a zapewne i u Ciebie) pole do wprowadzania szukanej frazy znajduje się na pasku narzędziowym o nazwie Szybkie wyszukiwanie. Miałem wyłączony ten pasek i dlatego nie mogłem zrozumieć jak to działa. Jeśli chcesz wyświetlać go na stałe, użyj prawego przycisku myszy na pasku menu i zaznacz tę opcję. Poza tym szybkie wyszukiwanie na liście wiadomości działa także automatycznie: po przejściu na panel listy wiadomości należy zacząć wpisywać szukaną frazę, a pasek pojawi się automatycznie. Zakładka na dole listy tworzy się po wciśnięciu klawisza Enter w polu wprowadzania tekstu na pasku wyszukiwania. Nie ma chyba żadnych ustawień dodatkowych (oprócz koloru nowej zakładki - co sam zauważyłeś).

7

Odp: Ustawienia

Przepraszam - i dziękuję za odpowiedź tak szybką. Zaś przepraszam, gdyż samemu nie nadążyłem. Mam początek stycznia bardzo intensywny w związku ze zmianą siedzieby, trochę może to mnie wytłumaczy, że wolniej reaguję we własnym wątku aniżeli niestrudzony Zygmunt, który ma na głowie tyle innych tematów tu także.
Tak, domysł był słuszny, co do tego, jak używam tego szybkiego wyszukiwania. Faktycznie, mam włączony stale widoczny pasek szybkiego wyszukiwania - jak również działa to przez rozpoczęcie wyszukiwania w liście wiadomości. Dotąd - działało właśnie z tą funkcją tworzenia zakładaki, gdy się kliknie enter. U dołu listy wiadomośc tworzyła się zakładka wg wpisanego filtra szukanego ciągu znaków. Było to wygodne, gdy chciałem mieć dostęp do kilku zestawów wiadomości przez dłuższy czas. Zostawiałem sobie np zakładkę z wpisanym filtrem "mecz", inną z wpisanym filtrem "kupuj" inną jeszcze np. "bilet". Zakładki te zostawały i klikając odpowiednie zakładki z wielkiej listy miałem tylko te wyświetlone, które zestawiały wiadomości np. mówiące o bilecie, w innym wypadku o meczu czy o kupnie. Tak. Tak idealnie było - jedynie do tego momentu, który opisywałem. "Coś mi się kliknęło" - i zakładki przestały się tworzyć!!! Niestety. Wyszukiwanie funkcjonuje, mam przefiltrowane wiadomości. Tyle, że zakładki nie tworzą się (lub nie są widoczne).
Ba! Zacząłem kombinować po kliknięciu na pasku prawym przyciskiem - z możliwością "dostosuj". No i... jeszcze więcej sobie "skopałem". Po kliknięciu na "szybkie szukanie" w środkowej kolumnie pokazują się opcje, które można do paska dodawać, w prawej kolumnie jest "układ" pokazujący niby, jakie opcje są przypisane. Pomiędzy środkową kolumną a tą po prawej z aktualnym układem, są przyciski "dodawania" wybranej z kolumny środkowej opcji do układu, albo z usuwaniem, z możliwością tworzenia w tym pasku dodatkowego zasobnika, jak również separatora na pasku. Działa to zaś u mnie w taki sposób, że faktycznie dodaje do tego paska dane funkcje i spycha te wgrane w ustawieniu fabrycznym - jakby niżej. Niemniej - nie widać tych dodanych funkcji w tej trzeciej kolumnie "układ". Przez to - nie da się wycofać z układu, bo nie ma na co kliknąć. W ten sposób - mam do menu "szybkie wybieranie" dodane np. dwa razy "wyświetlaj zakładki folderów", bo próbowałem, czy tą drogą nie da się przywrócić tej funkcji zakładek wyszukiwań. Oryginalne przypisane do paska funkcje "znajdź następny" "znajdź poprzedni" - "spadły" z paska, już ich nie widać po zakmknięciu "dostaosuj". Widać tylko te dodane później. Ponieważ jednak po powtórnym otwarciu opcji "dostosuj paski" w prawej kolumnie "układ" tych dodanych przeze mnie funkcji nie widać - to te fabrycznie ustawione sobie "bezczelnie" figurują na górze opcji zaś tych dodanych nie mogę usunąć. Natomiast po zamknięciu dostosowywania - wyświelta się jednak pasek w kształcie nie tym fabrycznie ustawionym, tylko wg tych późniejszych ustawień. "Na pewno" też przy tym te ustawienia dodawane są do paska "szybkie wyszukiwanie", gdyż jeżeli po kliknięciu prawym przyciskiem "odhaczę" pasek "szybkie wyszukiwanie" - to te opcje później dodane wraz z całym paskiem szybkiego wyszukiwania nikną, nie są wyświetlane. Z kolei gdy znowu kliknę "wyświetlaj szybkie wyszukiwanie" - to pojawia się całość tego paska, ale w kształcie wyżej opisanym, czyli z okienkiem i z przyciskami dodatkowo dodanymi a nie ze "znajdź następne" czy "znajdź poprzednie", które są oryginalne i które przy włączeniu "dostosowywania" są widoczne jako jedyne związane z ą opcją.
Tak więc - galimatias jakiś powstał, zastanawiam się, jak z tego wybrnąć.
Tak więc - dotąd nie zainstalowanłem tej edycji 9.5, o której pisałem w inym wątku i co do której też dostałem odpowiedź, za którą tutaj dziękuję. Zastanawiam się bowiem, czy te przejawy tu opisane nie zwiastują, że coś jednak w systemie mojego TheBath!a zaczyna się psuć? W takim razie - może jednak zainstalować na innym miejscu, od zera tę najnowszą wersję i następnie ściągnąć z kopii zapasowej bazę danych (moich wiadomości). Jednak - jak dam "przywróć", to i tak pytanie, czy nie przywróci tych opcji wyjściowych, które właśnie mają coś w sobie pomieszanego — czyli czy de facto okrężną drogą nie stworzę tak samo felernie działającej kopii? Jeżeli próbować zapisać bez kopii ustawień - to pytanie, co utracę, czy rzeczywiście nie jest lepiej pracować na takim trochę "okrojonym" TheBat!cie, nawet jeżeli ta funkcja z zakładkami jest fajna i użyteczna?
Jeżeli jest jeszcze jakaś koncepcja inna rozwiązania problemu, wdzięczny będę za sugestię. Jak również - za sugestię co do tego, co robić obecnie, jakie próby podjąć, by może jednak ujarzmić ten problem?
Raz jeszcze dzięki "z góry" za pomoc. Pozdrawiam.

8

Odp: Ustawienia

Sądzę, że mimo wszystko warto przejść na nowszą wersję (czyli 9.5) z wersji 8.8, ponieważ sporo błędów poprawiono, między innymi w interfejsie użytkownika. Nie musisz instalować programu "na czysto", wystarczy normalna instalacja i wszystko powinno być na swoim miejscu (jak zwykle pamiętaj o wcześniejszej kopii zapasowej).

Przed instalacją nowej wersji spróbuj przywrócić poprawne działanie paska szybkiego wyszukiwania w następujący sposób:

1. Na dysku w katalogu głównym z pocztą (najczęściej jest to Mail) odszukaj plik tbuser.def i przenieś go poza ten katalog.

2. Uruchom program - paski narzędziowe powinny powrócić do ustawień domyślnych.

3. Sprawdź jak działa wyszukiwanie i tworzenie zakładek - powinno działać poprawnie. Przeniesiony z katalogu głównego plik tbuser.def można usunąć.

4. Ustaw paski tak jak Ci wygodniej i zainstaluj nową wersję.