11

Odp: Szablon odpowiedzi

Jest jakaś inna możliwość, czy tylko szablony bez HTML?

12

Odp: Szablon odpowiedzi

Raczej nie ma możliwości doprowadzenia szablonu HTML do takiej postaci, jaką chciałbyś uzyskać. Jedyne rozwiązanie, to po prostu użycie szablonu bez makra %If, takiego jak podałem na początku. Wtedy w wierszu z Cc: będziesz miał puste miejsce jeżeli pole Cc będzie puste. Sądzę, że nie będzie to przeszkadzać w odbiorze.

13

Odp: Szablon odpowiedzi

Ok. rozumiem.

A jak zrobić w szablonie bez HTML linię poziomą taką która by się zachowywała ja linia pozioma w szablonie HTML?

14

Odp: Szablon odpowiedzi

Chyba tylko wstawiając wiele znaków "-" lub "_", innej możliwości nie widzę.

Wracając do dyskusji o szablonie: może zmienić kolejność wierszy, wstawiając makro warunkowe na koniec. Wtedy posty wiersz nie będzie widoczny. Wypróbuj następujący kod:

From: %OFromName <%OFromAddr>
Sent: %ODateShort, %OTime
To: %OTo
Subject: %OSubject%-
%If:%OCc<>"":"
Cc: %OCc"

15

Odp: Szablon odpowiedzi

Mam teraz pusty wiersz pomiędzy Subject a Cc, jak odpowiadam do wszystkich. Jak do jednego jest ok.

From: T
Sent: 1
To: o
Subject: 2

Cc: "R

16

Odp: Szablon odpowiedzi

Sprawdź czy nie masz spacji na końcu czwartego wiersza (po "Subject: %OSubject%-").

17

Odp: Szablon odpowiedzi

Nie nie mam.

18

Odp: Szablon odpowiedzi

W takim razie nie mam pomysłu jak to zautomatyzować.

Spróbuj jeszcze jednego rozwiązania: utwórz szablon podręczny o nazwie i identyfikatorze np. "re". Potem przy odpowiedzi ustaw kursor w to miejsce gdzie mają się rozpoczynać wymagane przez ciebie wpisy, napisz tekst re i naciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Spacja. Wtedy do wiadomości wstawi się wynik działania szablonu "re". Szablon odpowiedzi pozostaw bez dyskutowanych tutaj wpisów.

19 (edytowany przez MarcinSz 2023-03-17 13:40:54)

Odp: Szablon odpowiedzi

re działa.

Nie pozostaje mi nic innego, tylko szablon bez html.

Dziękuje bardzo za pomoc.