11

Odp: bat v10 z autoupdate vs bat10 bez autoupdate

Dzięki za odpowiedź. Niestety "zeżarło mi" teraz wpis, więc powtórnie, to już bez szerszego omówienia. W tych dniach będę instalował, więc w tej chwili raczej skłaniam się do wersji bez autoaktualizacji, gdyż wydaje mi się niosąca mniej wątpliwości - chyba że jeszcze się coś wyjaśni z rzeczy, o których niżej piszę, lub sprawa błędów będzie pewna, że rozwiąże się szybko i łatwo. Z TBLauncherem problem, że nie ma lokalizacji (rozumiem, że polskich komend) nie jest dużym problemem - o ile nie skutkuje to innymi jeszcze trudnościami. Jak mi się wydaje drugi jeszcze zgłoszony przez Kolegę lec błąd - ten z mieszaniem dni kalendarza - wydaje mi się groźniejszy. Tak więc wersja, która go nie ma (z autoaktualizacją lub bez autoaktualizacji) miałaby dla mnie przewagę. Jeżeli chodzi o to pytanie co do autoaktualizacji, to chodzi mi o sytuację, czy ta autoaktualizacja przeprowadzi również upgrade do "wyższej generacji" programu, czyli tej, która ma wyższy główny numer wersji. Mam już licencję na wersję 10.x. Autoaktualizacja wewnątrz wersji mi pasuje. Natomiast nie pasuje mi, gdyby automatycznie zainstalowała się wersja 11 bądź taka 10-tka, której już aktualna wersja nie obejmuje i wtedy włączyłby się czas testowy, czyli byłbym "zmuszany" do kupna upgrade'u w ciągu miesiąca (lub innego czasu testowego), podczas gdy ja zwykle owszem, kupuję upgrade, niemniej w takim momencie, który mi pasuje, często właśnie nie od razu. Ponieważ raczej będę kupować w swoim czasie wyższą wersję, to nie chcę "bawić się" w jakieś czasowe dezinstalacje, na nowo instalowanie niższej itd itp. Natomiast chcę nie musieć tego robić od razu. Stąd moje pytania. Jeżeli jeszcze coś można więc mi tu podpowiedzieć, wyjaśnić, zasugerować, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

12

Odp: bat v10 z autoupdate vs bat10 bez autoupdate

lec napisał/a:

A tak przy okazji dlaczego "dźwigamy" w programie kalendarz? w którym wtorek to czwartek, a czwartek to wtorek.

Znalazłem przyczynę: mój błąd w pliku z tłumaczeniem. Poprawiłem to i w następnym wydaniu (pewnie będzie to 10.4) nie będziemy mylić dni tygodnia.