11

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Zygmunt napisał/a:

Otwórz konfigurację filtrów na koncie O2.

No chyba z tym mam największe problemy smile
Gdzie to znajdę?
Prawym przyciskiem myszy i na koncie i filtracja wiadomości?

12

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Menu Konto | Filtracja wiadomości lub tak jak napisałeś.

Polecam lekturę podręcznika.

13

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Zygmunt napisał/a:

Zakładki w drzewie folderów / na liście wiadomości włączasz i konfigurujesz z menu Środowisko.

Oczywiście przeczytałem instrukcję.
W środowisko - konfiguracji zakładek dla listy wiadomości, mam ustawione swoje zakładki. Widzę je jak wchodzę w konfigurację zakładek.
Pomimo to na pasku zakładek nie pojawiają się te moje, które ustawiłem. - mam tylko zakładkę wszystkie. 

Zygmunt napisał/a:

Zaznacz podany kod i skopiuj go do schowka (Ctrl+C). Otwórz konfigurację filtrów na koncie O2, zaznacz sekcję "Wiadomości przeczytane" i wklej tam zawartość schowka (Ctrl+V). Zmodyfikuj operację skopiowanego filtru, wpisując tam nazwę swojego konta Gmail, której używa The Bat!.

Sposób korzystania z tego filtru już opisałem wcześniej.

Czyli poprostu przejść na zakładkę wiadomości przeczytane i nacisnąć ctrl+V smile
A czy w takim razie ten filtr dotyczy tylko wiadomości przeczytanych czy wszystkich przychodzących na konto? Chciałem przestać używać tego konta, i chciałem aby wszystkie przychodzące przekierowywane były na inne konto.

14

Odp: Przeniesienie wiadomości z jednego konta O2 na drugie Gmail.

Mirao napisał/a:

W środowisko - konfiguracji zakładek dla listy wiadomości, mam ustawione swoje zakładki. Widzę je jak wchodzę w konfigurację zakładek.
Pomimo to na pasku zakładek nie pojawiają się te moje, które ustawiłem. - mam tylko zakładkę wszystkie.

Sprawdź jeszcze w konfiguracji przy edycji poszczególnych zakładek listy wiadomości co jest źródłem listy wiadomości dla danej zakładki. Powinna być tu "Bieżąca lista wiadomości".

Mirao napisał/a:

A czy w takim razie ten filtr dotyczy tylko wiadomości przeczytanych czy wszystkich przychodzących na konto? Chciałem przestać używać tego konta, i chciałem aby wszystkie przychodzące przekierowywane były na inne konto.

Napisałeś, że chcesz przenieść wiadomości ze swojego konta O2 na Gmail i do tego miał służyć ten filtr, uruchamiany ręcznie. Jeśli nadal chcesz korzystać z konta O2, odbierając wiadomości, to według mnie istnieje w Gmailu mechanizm pobierania poczty z innych zewnętrznych kont. Nie będziesz wtedy musiał angażować The Bat! w ten proces.