Temat: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Witam

Wyszedł nowy the bat 11. Okazuje się że nie działa na nim klucz z 10. Czy to oznacza że musze kupić nowy klucz do 11 ???

2

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Skoro nie działa, to widocznie musisz. Moja licencja jest ważna do wersji 10.999 więc z jedenastką też nie będzie działać. Ale z wydawaniem pieniędzy poczekam. Na opinie, na oceny, na krytykę...

3

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Tak, teraz doczytałem na stronie Ritlabs że upgrade kosztuje bodajże coś koło 20 euro czy funtów. Ja się też nie śpiesze z aktualizacją a być może dam sobie spokój z the bat. W sumie jedyna super rzecz to wygodne robienie kopii zapasowej.

4

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Nowa wersja polega na całkowitej przebudowie znanego od początku układu elementów na panelu podglądu wiadomości. Według mnie, jest to przerost formy nad treścią. Duża czcionka we wpisie nadawcy powoduje, że cały wpis się rozciąga, a nawet przechodzi w tryb wielowierszowy. Treść newsa znika na tle tego niepotrzebnie dużego nagłówka. Zaokrąglone ramki i inne dekoracje sprawiają wrażenie chaosu i powodują, że treść jest mniej czytelna niż w starym układzie. Dodatkowo wiadomości tworzące jeden wątek są wyświetlane w sposób ciągły, można je przeglądać tak jak na smartfonie (czego nie lubię).

To jest moja osobista opinia, wynikająca z faktu, że dla mnie w programie pocztowym najważniejsza jest treść wiadomości, a nie kolorowe inicjały nadawcy czy inne atrybuty tekstowe. Negatywnie oceniam ten nowy wygląd, podobnie jak nowy interfejs książki adresowej. Na liście dyskusyjnej programu po opublikowaniu testowej wersji z taką postacią panelu podglądu na 15 wypowiedzi tylko jedna osoba oceniła to pozytywnie, reszta była na "nie". Na szczęście autorzy umożliwili wyłączenie takiego trybu podglądu na panelu konfiguracyjnym programu.

Oceńcie sami czy wam się to podoba.

5

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Ritlabs zamiast naprawić kompletnie spieprzony terminarz, który powoduje, że archiwalne kopie poczty są zapisywane
całkiem gdzie indziej niż jest to ustawione w panelu Konfiguracja, wydaje nową wybajerowaną wersję, za którą trzeba od nowa zapłacić!

6

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Wiecie chyba dam sobie spokój z the bat. Będe korzystał z thunderbirda który napewno nie jest taki "doskonały" jak the bat ale jest za to darmowy.

7

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

thomsen napisał/a:

Tak, teraz doczytałem na stronie Ritlabs że upgrade kosztuje bodajże coś koło 20 euro czy funtów.

U naszych widziałem upgrade za ok. 160 złotych: https://softx.pl/program/the-bat-profes … pgrade-41s  - za tyle, to... mowy nie ma!

8

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Na stronie RIT Labs jest informacja o cenach aktualizacji dla wersji Pro i Home. Po doliczeniu 23% naszego VAT wychodzi dokładnie tyle co chce wspomniana polska firma (pomijam świąteczną promocję, której ta firma nie oferuje).

9

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Zygmunt, jakbyś się jednak zdecydował, to daj znać i opisz zalety, proszę.

10

Odp: Wyszedł nowy the bat 11, czy klucz z 10 będzie działał czy musze kupić

Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy wpis na forum także jeżeli w złym miejscu, proszę o przeniesienie.
Obecnie używam TB! w wersji 9, a chciałbym zaktualizować do 11 i mam w związku z tym dwa pytania;
-Czy nie będzie problemu przeniesienia kopii zapasowej z wersji 9 do 11 (80GB)?
-Czy wystarczy jak zakupię klucz do 11 i wszystko będzie działać po aktualizacji?
Kiedyś usłyszałem od użytkownika programu, że jeżeli opuści się aktualizację jednej wersji trzeba kupować na nowo licencję. Obsługuję program na 4 stanowiskach i chciałbym uniknąć niepotrzebnych wydatków.
Z góry dziękuję za pomoc