Temat: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

Witam!

Walczę z tym już dłuższy czas i nie mogę dać rady.

Otrzymuję listy z adresami e-mail klientów. Chciałbym automatycznie tworzyć nową wiadomość wysyłaną na adres zawarty w otrzymanej wiadomości. Potrafię "wyciągnąć" z treści adres e-mail, ale za Chiny nie udaje mi się wstwić go w pole "Do:". Uzywam filtrów i opcji "Utwórz wiadomość według szablonu". Program tworzy nową wiadomosć, ale bez tematu i adresu odbiorcy :-(. Próba użycia makr %To czy %Subject nic nie daje...

Może źle się do tego zabieram i trzeba to zrobić inaczej?

Pozdrawiam,
Arek

2

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

informik napisał/a:

Uzywam filtrów i opcji "Utwórz wiadomość według szablonu". Program tworzy nową wiadomosć, ale bez tematu i adresu odbiorcy :-(. Próba użycia makr %To czy %Subject nic nie daje...

Postępujesz prawidłowo, lecz The Bat! ma tu błąd. Autorzy nie kwapią się z jego poprawką, ale możesz przyczynić się do jej przyspieszenia, dodając swoją notatkę na https://www.ritlabs.com/bt/view.php?id=5302

Zastanawiam się, jak ten błąd obejść, lecz na razie nie widzę takiej możliwości sad

3

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

Witam!
Dziękuję za odpowiedź - już myślałem, że jestem taki tępy :-)) .

Brak pól udaje się to obejść za pomocą poleceń %AddHeader lub %SetHeader, ale tu pojawia się kolejny knot :-( . Gdy próbuję dodać pole "To" lub "Subject" (bez dwukropków), program to ignoruje. Gdy natomiast dodaję "To:" lub "Subject:", wtedy w nagłówku pojawia się "To::" i "Subject::". The Bat! zaczyna pokazywać odbiorcę i temat, ale nie wiem, czy taki e-mail dojdzie (dwa dwukropki to odstępstwo od zasad), a drugi dwukropek w "Subject" powoduje, że temat zaczyna się od dwukropka...

Pozdrawiam,
Arek

4

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

informik napisał/a:

...Gdy próbuję dodać pole "To" lub "Subject" (bez dwukropków), program to ignoruje.

No i słusznie, ponieważ te pola są już zdefiniowane. Błąd w tej operacji filtru jest oczywisty i mam nadzieję, że uda się zmusić autorów by go wreszcie poprawili.

W Twoim przypadku, gdy nie jest ważny folder, do którego ma trafić nowa wiadomość, można zastosować inną operację filtru: Utwórz nową wiadomość. Działa ona poprawnie i chyba właśnie z niej powinieneś korzystać. Przy konfiguracji tej operacji trzeba jawnie podać odbiorcę wiadomości, ale ponieważ będzie on określany za pomocą makra %To, można na panelu konfiguracyjnym wpisać cokolwiek (np. własny adres).

5

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

Zygmunt napisał/a:
informik napisał/a:

...Gdy próbuję dodać pole "To" lub "Subject" (bez dwukropków), program to ignoruje.

No i słusznie, ponieważ te pola są już zdefiniowane.

Masz rację, ale chyba nie do końca. Używając makra %SetHeader mam możliwość zmiany wartości w polu "To", jeżeli użyję operacji filtru: Utwórz nową wiadomość, a nie mam takiej możliwości, gdy użyję Utwórz wiadomość według szablonu. Zgadzam się, że ta operacja jest skopana, ale moim zdaniem makro %SetHeader też nie działa poprawnie (raz modyfikuje pole nagłówka, innym razem nie). Zgłosiłem to na listę błędów.

Zygmunt napisał/a:

...można zastosować inną operację filtru: Utwórz nową wiadomość. (...) Przy konfiguracji tej operacji trzeba jawnie podać odbiorcę wiadomości, ale ponieważ będzie on określany za pomocą makra %To, można na panelu konfiguracyjnym wpisać cokolwiek (np. własny adres).

To też juz próbowałem. Użycie makra %To powoduje dodanie drugiego adresu do pola "To". Lepiej użyć od razu makra %SetHeader, żeby ustawić pole "To".
Ta operacja mi nie odpowada, ponieważ wrzuca do nowej wiadomości jakieś pola ze starej wiadomości (m.in. "In-Reply-To" i "References"), a ja chcę mieć czysty nagłówek.

Pozostaje nam tylko nadzieja, że programiści się zlitują i naprawią operację filtra Utwórz wiadomość według szablonu.

Pozdrawiam,
Arek

6

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

informik napisał/a:

...moim zdaniem makro %SetHeader też nie działa poprawnie (raz modyfikuje pole nagłówka, innym razem nie). Zgłosiłem to na listę błędów.

Według mnie to makro działa poprawnie, ponieważ służy tylko do modyfikacji zawartości już istniejącego pola, a nie dodawania nowych pól. Pole "To" jest już zdefiniowane domyślnie i stąd wynika niemożność jego dodania w jakiejkolwiek operacji za pomocą makra %AddHeader (mogłeś dodać pole "To:", a to nie jest to samo).

Zastanawiam się na usuwaniem zawartości pól "In-Reply-To" i "References" w operacji Utwórz nową wiadomość - czy będzie to przydatne? Jest to możliwe, ale Tobie chodzi o usuwanie całych pól - tak jak w źle działającej operacji Utwórz wiadomość według szablonu. Oczywiście, zawsze istnieje możliwość eksportu utworzonej wiadomości do pliku, usuwania zbędnych pól z pliku za pomocą wyrażeń regularnych, ponownego importu z pliku i wysyłki zmodyfikowanej wiadomości, ale byłoby to chyba wytaczanie armaty na muchę.

7

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

Zygmunt napisał/a:

Według mnie to makro działa poprawnie (...).

Być może. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc nie będę prowadził jałowej dyskusji.

Zygmunt napisał/a:

Zastanawiam się na usuwaniem zawartości pól "In-Reply-To" i "References" w operacji Utwórz nową wiadomość - czy będzie to przydatne? Jest to możliwe, ale Tobie chodzi o usuwanie całych pól - tak jak w źle działającej operacji Utwórz wiadomość według szablonu.

Próbowałem usuwać zawartość tych pól (za pomocą %SetHeader), ale też mi coś nie wychodziło...

Zygmunt napisał/a:

Oczywiście, zawsze istnieje możliwość eksportu utworzonej wiadomości do pliku, usuwania zbędnych pól z pliku za pomocą wyrażeń regularnych, ponownego importu z pliku i wysyłki zmodyfikowanej wiadomości, ale byłoby to chyba wytaczanie armaty na muchę.

Też już o tym myślałem :-) . To rozwiązanie dla desperatów. Na razie mam mało wiadomości, więc tworzę odpowiedzi ręcznie, ale jak będę miał ich więcej - nie będę miał innego wyjścia.

8

Odp: Nowa wiadomość na e-mail z treści listu

Przyjrzałem się jeszcze raz operacjom Utwórz nową wiadomość i Utwórz wiadomość według szablonu. Okazuje się, że obydwie mają błędy. W tej pierwszej niepotrzebnie są generowane pola "In-Reply-To" oraz "References" (tak jak dla odpowiedzi, a przecież nie jest to odpowiedź), natomiast brak tam pola "Message-ID", co jest już karygodnym błędem. Druga działa całkowicie źle, tak jak pisałeś na początku tego wątku.