1

Temat: nod32 nie skanuje załączników

W thunderbirdzie załączniki są skanowane normalnie, natomiast w programie the bat już nod ich nie skanuje, jak to ustawić bo wątpię żeby się nie dało smile

2

Odp: nod32 nie skanuje załączników

Dziwne rzeczy opowiadasz. Nod32 u mnie skanuje wszystko co na porcie 110 - bez wyjątku czy to sam mail czy z załącznikiem.

3

Odp: nod32 nie skanuje załączników

no u mnie niestety załączników które odbieram za pomocą nietoperza nie skanuje, chyba będę musiał wrócić do thunderbirda hmm

4

Odp: nod32 nie skanuje załączników

A skąd wiesz że nie skanuje? Na jakim porcie konto, jakie połączenie jakie ustawienia w NOD32?

5

Odp: nod32 nie skanuje załączników

Konto na porcie 25, a wiem z tąd że nie skanuje ponieważ nie wyświetla komunikatu w prawym dolnym rogu o postępie przy dużych załącznikach, zresztą w module EMON cały czas pisze że jest 0 przeskanowanych plików, podczas gdy w thunderbirdzie wszystko jest tak jak powinno. Może to pojednyńczy przypadek ale tak niestety u mnie jest, być może reinstalka systemu by pomogła ale nie mam na to czasu

6

Odp: nod32 nie skanuje załączników

na porcie 25 to jest ale serwer poczty wychodzącej a nie przychodzącej i to jest wielka różnica. Dodatkowo w NOD32 brak domyślnie skanowania poczty wychodzącej tongue
EMON dodatkowo to skaner tylko i wyłącznie Outlooka a dla innych klientów jest wykorzystywany IMON. Poczytaj może najpierw instrukcję do antywirusa.

7

Odp: nod32 nie skanuje załączników

Co do portu przyznaję się moja wina zczytałem ten z poczty wychodzącej, przychodząca jest na porcie 995, zresztą tak asmo mam zkonfigurowanego thunderbirda.
Co do modułu EMON nie do końca się z Tobą zgodzę, cytat z helpa NODA: "EMON (Skaner poczty MAPI) skanuje przychodzącą i wychodzącą pocztę programu Microsoft Outlook (odbieraną przy pomocy protokołu MAPI) i innych klientów pocztowych kompunikujących się z serwerem Microsoft Exchange przy pomocy protokołu MAPI."
Thunderbirda właśnie EMON mi skanuje, natomiast bat ma w opcjach coś takiego jak "zainstaluj the bat do prostych wywołań MAPI" mimo, że z tego skorzystam dalej jest to samo.
IMON również mi nie skanuje załączników, gdyby tak było nie zakładałbym tego wątku bo dla mnie nie ma różnicy który moduł by to robił.

8

Odp: nod32 nie skanuje załączników

Jeżeli port 995 to żaden antywirus go jako proxy nie przeskanuje. Powtarzam ŻADEN!! Na porcie 995 łaczy się program pocztowy w trybie szyfrowanym. Pomyśl - jaki sens miałoby szyfrowanie połaczenia, gdyby każdy antywirus mógł sobie odczytać przesyłki?

Z serwerem "Microsoft Exchange"!! To jest znacząca różnica!

Pobierz wtyczkę antywirusową do TheBata i NOD32 i będzie ci skanował oprócz normalnych połączeń także szyfrowane TLS.

9

Odp: nod32 nie skanuje załączników

mlynek napisał/a:

[...]bat ma w opcjach coś takiego jak "zainstaluj the bat do prostych wywołań MAPI" mimo, że z tego skorzystam dalej jest to samo.

Funkcja, o której piszesz, nie ma nic wspólnego z protokołem MAPI używanym przez serwery Exchange (w oryginale nazywa się też Simple MAPI, w odróżnieniu od zwykłego MAPI). "Simple MAPI" umożliwia między innymi obsługę wywołań programu pocztowego np. z przeglądarki z URL "mailto:", wysyłkę poczty bezpośrednio z innych programów itp. - lecz nie jest stosowana w połączeniach z serwerem.

P.S. Skoro korzystasz z portu 995 to chyba nie jest to protokół MAPI, lecz POP3 lub IMAP4 z dodatkowym zabezpieczeniem TLS. Przy konfiguracji The Bat! z użyciem MAPI i serwerów Exchange nie ustawia się żadnych portów, lecz tylko adres serwera i nazwę profilu użytkownika.