11

Odp: Połącznie przez proxy.

1. Nie
2. Tu musisz pogooglać o ustalaniu IP
3. Podobnie jak w przypadku www tutaj łączysz się przez proxy z portami pocztowymi (serwer proxy musi udostępniać połączenie na portach pocztowych). Ustawia się toto w windowsowej konfiguracji jak dla przeglądarek.

12

Odp: Połącznie przez proxy.

Tak na sam początek:
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_anonymity
http://en.wikipedia.org/wiki/Anonymous_remailer

w googlu znajdziesz wiele stron z opisami

13

Odp: Połącznie przez proxy.

lazik napisał/a:

1. Nie

OK, serwer w Korei ma zapisane moje IP, ale odbiorca z jakich danych nagłówka wywnioskuje o moim prawdziwym IP? (zakładam, że nie będzie pisał do admina w Korei)

lazik napisał/a:

2. Tu musisz pogooglać o ustalaniu IP

Googlam, czytam, piszę, a konkretów dalej mało. Temat jest dość skąplikowany, a pobieżne odpowiedzi nie posuwają mnie w mojej drodze poznania ani kroku. Zauważ, zrobię coś, o czy czytałem, że umożliwia mi anonimowość. Testuje to potem np. na odpowiednich stronach www. W wyniku testów otrzymuje zamaskowane IP, zero przekazywanych danych typu X_FORWARDED, a ktoś pisze - "chłopie, to nic nie daje" - to ja się go pytam, ale o soo choziii?. Powiedz mi bracie co jest nie tak, co mogę zrobić lepiej?!?
Przyznam, że język Szekspira nie jest mi za bardzo strawny i linki które podałeś, choć z nagłówków interesujące, niestety nie pomogą mi za bardzo sad

lazik napisał/a:

Ustawia się toto w windowsowej konfiguracji jak dla przeglądarek

"Jak dla przeglądarek", czyli w jakimś innym miejscu niż w opcjach połączniea internetowego/LAN? Czy może chodzi jednak o  zaznacznie opcji <Używaj tego samego proxy dla wszystkich protokołów> Jeśli tak, to rozumiem, że przy korzystanie z odpowiednich serwerów proxy załatwia sprawę. Znasz, możesz polecić jakieś konkretne rozwiązania.

14

Odp: Połącznie przez proxy.

OK, serwer w Korei ma zapisane moje IP, ale odbiorca z jakich danych nagłówka wywnioskuje o moim prawdziwym IP? (zakładam, że nie będzie pisał do admina w Korei)

Czasami same słowa wystarczą do określenia nadawcy z jakimś tam prawdopodobieństwem.

Googlam, czytam, piszę, a konkretów dalej mało. Temat jest dość skąplikowany, a pobieżne odpowiedzi nie posuwają mnie w mojej drodze poznania ani kroku.

A to nie jest forum do rozważań na temat anonimowości emaila. Google dlatego jest najlepszym doradcą - gdyż jest wielojęzykową wyszukiwarką.

Znasz, możesz polecić jakieś konkretne rozwiązania.

Sam wszystko napisałeś. Ja nie muszę się wstydzić skąd piszę i nie chcę być traktowany jako niepoważny uczestnik wymiany informacji drogą elektroniczną. Nie mam nic do ukrycia i nie muszę się niczego wstydzić. Jeżeli już to piszę na publicznych forach pod nickiem, a w prywatnych wiadomościach zgodnie z netykietą. Z tych też powodów nie używam żadnych anonimizerów, gdyż raz, że jest to pozorna anonimowość a dwa nie mam nic do ukrycia.

15

Odp: Połącznie przez proxy.

lazik napisał/a:

Czasami same słowa wystarczą do określenia nadawcy z jakimś tam prawdopodobieństwem.

Tak, takie odpowiedzi już znam i trochę śmiech mnie bierze jak to czytam. Wyobraź sobie taką analizę z technicznego punktu widzenia. Zakładam, że piszę w miarę normalnym tekstem bez jakiś udziwnionych słów czy zwrotów.

A to nie jest forum do rozważań na temat anonimowości emaila.

Anonimowości nie, ale maila tak i miałem nadzieję, że coś tu znajdę.

Ja nie muszę się wstydzić skąd piszę....

Tak, to też już czytałem w wielu odpowiedziach. Powiem Ci nawet, że jest to koronny argument, którym kończono dyskusję. Ja też nie muszę się wstydzić, chcę być traktowany jako poważny uczestnik wymiany informacji drogą elektroniczną i moi rozmówcy tak mnie traktują. Pomimo, że stosuję techniki kamuflażu (jak widać na podstawie tej dyskusji bezskuteczne) i oni zapewne o tym wiedzą, jeśli zerkną na nagłówek otrzymanego maila. Niestety uogólnieniem jest stwierdzenie, że za anomimowoscią kryją się jakieś niecne działania, choć przyznam, że dzieje się tak chyba dość często. Nie jestem spamerem, nie obrażam nikogo, nie atakuję, nie podsyłam trojanów itd. co tylko można jeszcze sobie wyobrazić... Anonimowość potrzebna mi jest do ukrycia się, powiedzmy to tak, przed obserwacją osób trzecich.

Dochodzę do wniosku, że z tą anominowością jest tak jak z szyfrowaniem... no przecież każdy szyfr można złamać, ba tylko niektóre trzeba liczyć wieki i dłużej. Analogia jest podobna, wykrycie gościa jest możliwe, ale potrzeba na to takich środków i zaangażowania, że jeśli nie planuje on ataku na WTC, to jest to po prostu bez sensu.

16

Odp: Połącznie przez proxy.

Anonimowości nie, ale maila tak i miałem nadzieję, że coś tu znajdę.

I znalazłeś pełną odpowiedź dotyczącą konfiguracji. Resztę można wyczytać w googlu.

Anonimowość potrzebna mi jest do ukrycia się, powiedzmy to tak, przed obserwacją osób trzecich.

To używaj w tym celu dobrych narzędzi a nie z góry wskazujących na pomylenie anonimowości z ukrywaniem. Pomyśl o właścicielu proxy jako osobie trzeciej - jesteś dla niego anonimowy? Poczytaj później dla przykładu o S/MIME, PGP, CiphireMail...

17

Odp: Połącznie przez proxy.

Mail jest tylko jednym z elementów, drugi to na przykład forum dyskusyjne. Odnośnie właściela proxy, jako osoby trzeciej, to przyznasz chyba, że koreański admin nie jest za bardzo zaiteresowany moją aktywnością na jego serwerze. Owszem może sprzedać dane... ale patrz mój post wyżej - środki! Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę więc przyjąć, że z tej strony jestem anonimowy vel ukrywam się dobrze.

Sprawa Googla. Ta wielce pomocna wyszukiwarka, stała się po części tym, czym jest cały Internet  - wielkim śmietnikiem. Zapytanie, a jakże generuje multum wyników, ale większość z nich to śmieci, a jest ich tym więcej im większa jest ranga problemu. Wpisz "anonimowy mail" i przejrzyj pierwszą stronę wyników Googla, a potem odpowiedz sobie na pytanie - jaka jest wartość merytoryczna tych stron, tekstów? Zapewne nie tylko ja jestem ograniczony czasem, a internet to tylko część mojego życia i niechciałbym spędzić go w całości przed monitorem. Liczę więc na to, że ktoś będący z jakimś temacie ekspertem pomoże mi bez odsyłania do Googla, ewentualnie naprowadzi na źródła, które opisują sprawę fachowo i dogłębnie.

Z mojej strony EOT bo dyskusja niewiele już wnosi to tematu topicu.

18

Odp: Połącznie przez proxy.

Mail jest tylko jednym z elementów, drugi to na przykład forum dyskusyjne. Odnośnie właściela proxy, jako osoby trzeciej, to przyznasz chyba, że koreański admin nie jest za bardzo zaiteresowany moją aktywnością na jego serwerze. Owszem może sprzedać dane... ale patrz mój post wyżej - środki! Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę więc przyjąć, że z tej strony jestem anonimowy vel ukrywam się dobrze.

Może pomyśl kto jest zainteresowany bezinteresownym udostępnianiem swoich łącz tylko i wyłacznie w celu zapewnienia poczucia pseudo anonimowości.

A co do twoich rozterek na temat proxy: jesteś odsyłany do skarbnicy wiedzy, w której większośc przypadków zostało omówionych i co najwyżej należy tylko myśleć i wnioskować poprawnie na ich podstawie. To czy ty umiesz zadać pytanie goglowi to inna rzecz. Używanie wyszukiwarki to też umiejętność.

Odnośnie samej sprawy to została ona wyjaśniona do końca i w obrębie The Bat! więcej merytoryczności się nie spodziewaj, bo raz że chcesz uzyskać informacje zupełnie NTG a dwa, że podejście masz błędne do tematu dodatkowo opierając się na gdybaniu. Powiem ci jedynie, iż to że schowasz swój adres IP jest na tyle ważne dla korespondenta jak to czy koreański admin może przeczytać twoje maile czy nie i jaką one wartość dla niego odzwierciedlają. Jak już chcesz być anonimowy to rób to z pełną konsekwencją a nie traktujesz problem od niewłaściwej strony.

19 (edytowany przez Nokia1 2006-06-24 13:50:04)

Odp: Połącznie przez proxy.

Czesc witam Pana administratora i zalezy mi na Pana wypowiedzi pzepraszam jak dubluje temat

Chodzi   oo ukrycie ip dokladniej zeby 2 osoby mialy te same ip  ,aaaa dokladnie chodzi o to by ip byly z jedenj miejscowosci  by inni admini nie mogli dac bana za zasiedlanie konat (chodzi o gre) jezeli bedziemy sie logowac przez jedne proxy to mamy te same ip i ta  sama miejscowosc mozna dac inne proxy ale zeby byla ta sama miejscowosc i Admin nie moze dac bana znalazalem takie proxy jedno Chorzowskie bardzo dobre chodzi o port 8080  nie mulilo tak pochodzilo tydzien i padlo (dalo sie grac) znalazlem inne Warszawskie
aa i nie moge inne niz polskie proxy bo takie tam sa takie zasady gry ze musi byc z Polski  warszawskie tez padlo ale nie dalo sie grac bylo bardzo powolne :

np. te proxy jest szybkie

195.116.60.82:3128     ale maja port 3128  i pisze jaki sie loguje aa te proxy szybkie sa i da sie grac ale nie da sie zalogowac :-/

You are trying to use a node of the CoDeeN CDN Network. Your IP address is not recognized as a valid PlanetLab address, so your access to CoDeeN does not include all HTTP typesYou are trying to use a node of the CoDeeN CDN Network. Your IP address is not recognized as a valid PlanetLab address, so your access to CoDeeN does not include all HTTP types

80.53.224.190:8080 port 8080 chodzi  ale wiekszosci zamula nie wiem czy nie umiem szukac ale znalazlem zaledwie pare co chodzilo wiec lipa

aaa zas port 80 sam nie chce ukryc ip tylko pokazuje swoje prawdziwe tak jak by nie dzialalo

Teraz tak co zrobic najlepiej czy ja moge udostepnic swoj komupter i swoje ip by sie lączyl zemna a potem z ta gre z serwerem i tylko jemu udostepnic i czy kazdy moze zrobi proxy tylko dla 2 osoby i znalesc by bylo szybkie i czemu ta gra tylko polaczy na protach 8080 moze innych tez......

Czy jak ktos ma proxy mozna sobie wykupic ip np tylko na 2 osoby za jakąs tam oplatą

Co najlepiej zrobic znalesc jakies dobre proxy   gdzie czesto padaja czy laczyc sie pierw  polączyc sie z kolega a potem z serwerm  ps aa Ja jestem z Opola on z łodzi i jak sprawdzaja ip to im wyswietal ip wiec nalepiejk jak byedzie wszystko w jedenj miejscowosc jak zamotalem to troszke tu ale mysle ze Lazik mnie zrozumie smile dziekuje za odpowiedz

20

Odp: Połącznie przez proxy.

@Nokia1: zupełnie pomyliłeś forum z tym pytaniem. Problematyka tego forum jest związana tylko i wyłącznie z programem The Bat!. W kwestii proxy i The Bata wszystko zostało juz powiedziane a wątek zamykam by ktoś prypadkiem znowu nie pociągnął tematu NTG.