11

Odp: Problem z plikami *.tbb

http://www.processtext.com/abcbat.html

Odp: Problem z plikami *.tbb

mamusiajakubaijasia napisał/a:

Co do kopiowania , to próbowałam skopiowac i wkleic to do obecnego folderu The Bat/ mail/ nazwa konta/ trash i skopiowało sie , czemu nie , tylko z pozycji TB tych maili przejrzec sie nie da.

Trochę rozgrzebuję wątek, tylko małe wyjaśnienie. Prawdopodobnie zostawiłaś plik z rozszerzeniem tbi (plik indeksowy). Trzeba było skopiować tbb i skasować z tego folderu plik tbi (TB! powinien być w tym czasie wyłączony).

Odp: Problem z plikami *.tbb

A własnie nie do końca. Zrobiłam tak: skopiowałam plik *.tbb, skasowałam plik *.tbi ( oczywiście przy wyłaczonym TB!), właczyłam TB! i okazało się , ze coś tam jednak nie gra. To znaczy plik indeksowy (*.tbi) sie nie odbudował automatycznie. Ale prosze o dalsze rady. I dziękuje za dotychczasowe smile

Odp: Problem z plikami *.tbb

mamusiajakubaijasia napisał/a:

Ale prosze o dalsze rady. I dziękuje za dotychczasowe smile

Wszystko wskazuje na to, że plik tbb jest uszkodzony... Czy próbowałaś programu TheBat! Message Recover poleconego przez lazika? Z opisu wynika, że w trybie "intellectual" powinien sobie poradzić.

Niewielka nadzieja tkwi jeszcze w konwenterach z tbb do formatu uniksowego: http://bmf-asid.chat.ru/tbb2mbx13rc1.zip oraz program MailNavigator http://www.mailnavigator.org/mailnavigator.html, który także odczytuje pliki tbb.

Ręcznych robótek (wycinanie tekstów  z pliku tbb i wklejanie ich do pliku tekstowego i importowanie jako format bazy uniksa) nie polecam -  przy wielkości pliku 1.2 GB doprowadzą Cię do obłędu - ale mogą być ostatnią deską ratunku...

Odp: Problem z plikami *.tbb

Wielkie , WIELKIE dzieki:) nareszcie pomogło. Pieknie mi sie w Mail Navigatorze czytają. Jedno pytanie tylko. W jaki sposób zaimportowac je do TB!. I w którym katalogu tych odczytanych przez Mail Navigator szukac ?

Odp: Problem z plikami *.tbb

W MailNavigatorze zaznaczasz wszystkie (ctrl+a) i korzystasz z opcji "Message/Save as - RFC-822 mailbox" (opcja "Unix mailbox" jest zablokowana w niezarejestrowanej wersji) i zapisujesz gdzie chcesz. W TB! korzystasz z "Narzędzia / import wiadomości / ze skrzynek systemu Unix".

Zwróć uwagę, czy na pewno ilość eksportowanych wiadomości zgadza się z ilością importowanych. Ciągle mam obawy co do różnic między RFC-822 mailbox i Unix mailbox...

Odp: Problem z plikami *.tbb

Wielkie , naprawde ogromne podziękowania za okazaną pomoc. Roboty mam co prawda sporo , ale to miła praca , a odzyskałam to , co utraciłam.  A ilość wiadomości eksportowanych jest tożsama z ilościa importowaną. Jeszcze raz ogromnie dziekuję:)

18

Odp: Problem z plikami *.tbb

nie wiem czy to sie jeszcze przyda ale napisze jak ja to robie :-) , otóż przed każdym formatowaniem (co zdaża mi sie bardzo żadko bo najwyzej raz w ROKU) , kopiuje sobie folder The Bat z C:\Document and Setings\(nazwa konta w systemie)\Dane aplikacji (trzeba zaznaczyc pokaż ukryte pliki i foldery) , stad kopiuje cały folder The Bat , później po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu The Bata przenosze ten folder w to samo miejsce , pozniej uruchamiam program i tworze w nim konta o takich samych nazwach jakie były wczesniej , i mam wszystko na miejscu , wszystkie maile i ustawienia konta są tak jak były przed formatem , a przeniesc z komputera do komputera to tez nie problem . działa na 100% i bezproblemowo

19

Odp: Problem z plikami *.tbb

Czesc!

Sorki, ze odswieze, ale chcialem serdecznie podziekowac za rady tu zamieszczone bo dzieki nim odzyskalem emaile z 98 i 97 roku smile

Kawal mojej historii.

Uzylem do tego celu Mail Navigatora

Niestety stalo sie cos czego nie wzialem pod uwage. Zaimportowalem don uszkodzona (wg tb) baze *.tbb i odzyskal wiele emaili. Potem zrobilem ctrl + a i zapisalem jako rfc - potem import the batem i juz je mialem w katalogu. Niestety dosyc pochopnie skopiowalem je potem do wspolnego katalogu SENT, gdzie juz wczesniej bylo troche odzyskanych maili (kilkaset).

Co sie okazalo?

Ze tb usuwa duplikaty na podstawie rozmiaru i te importowane z navigatora sa czasami 1, 2, 3 bajty wieksze/mniejsze i w zwiazku tego tb nie traktuje ich jako identycznych

Czy moglby ktos cos doradzic w tej sytuacji? Usuniecie duplikatow na innej podstawie niz rozmiar

Mam nadzieje, ze nie zakreiclem

Pozdrawiam serdecznie