11 (edytowany przez Andy 2007-03-11 11:22:22)

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Z tego co czytam to widac ze troche zaniedbales sprawe od poczatku i masz bigos w poczte :-)
Poznam to na wlasnej skorze bo wczesniej mialem podobne problemy.
Zdecydowanie polecalbym zmiane serwerka pocztowego na taki ktory by lepiej rozwiazywal Twoje problemy.
To wcale nieoznacza ze musialbys rezygnowac z doterajszych adresow. Wystarczyloby przekierowac cala poczte na inny serwerek.
A tam od poczatku utrzymywac porzadek.
Z czasem przyzwyczaic korespondentow do nowego adresu.
W ten sposob przynajmniej na jakis czas pozbedziesz sie rosnacego spamu. Przejdziesz na nizszy "poziom" :-)

Z mojego doswiadczenia trzymam sie kilku kryterii przy wyborze takiego serwerka:
-szyfrowana komunikacja na portach SSL w POP3 i SMTP
-intuitywna i przystepna sprawa konta przez WEB najlepiej przez https//
-referencje innych uzytkownikow
-szybki dostep do poczty
-zabudowany filter antyspamowy z mozliwoscia masowego usuwania wiadomosci przez web - co najmniej 50 maili
-pojemnosc skrzynki

P.S. wracajac do Inboxu a to jest jedno czy na serwerku albo na klijentowi utrzymywac jak najmniej niezbednych wiadomosci. Najlepiej na biezaco przesuwac i filtrowac wiadomosci do innych folderkow aby niewznikal niepotrzebny balast jak kula u nogi, a co najwazniejsze w przypadku uszkodzenia inboxu mozesz stracic cala poczte. Niestety takie przypadki czasami sie zdazaja.

12

Odp: Korzystanie z operacji 'Usuń wiadomość z serwera poczty'

Mam jeszcze takie pytanie, po za tematem, w jaki sposób przywrócić po reinstalacji na czysto theBata wyglad programu? Tj. własne widoki, sposoby wyświetlania wiadomości itd. Zrobiłem pełna kopie zapasową ale te dane nie zapisały się.