1 (edytowany przez Cojak 2007-07-12 14:37:59)

Temat: Załącznik - filtr nie przenosi wraz zwiadomością

Witam Szanowne gremium po dłuższej nieobecności!

Jak widzę lista powoli zamiera nacześć forum i pewnie dobrze bo łatwiej się do niego dostać nowym użytkownikom.

Filtrów i zarówno TheBat używam od wersji bodajże 1.x więc wydawało mi się, że mam jakieś pojęcie o ich działaniu do dnia dzisiejszego jak ujrzałem w TotalCommanderze (po spacji na folderze) magiczną liczbę 8 000 000 byte!!! Laptop, 2 partycje z czego I 20GB a na niej TheBat!

Ale do rzeczy.

Zacząłem przeglądać foldery w poszukiwaniu dużych plików,takich pow 20, 30 MB. Zauważyłem, że są i takie zduplikowane. To jeszcze nic, zauważyłem, że te same pliki figurują w folderze Attach jak i innym, do którego filtr zapisuje załącznik. Nie było by w tym nic dziwnego ale używam najprostszego chyba filtru jak:
- Przenieś do folderu X
- Zachowaj załączniki w katalogu też X

Zastosowałem takowe rozwiązanie ponieważ, już nie pamiętam kiedy, TheBat! nie przenosił załączników wraz z wiadomością do folderu X i z tego co mi wiadomo teraz też tego nie robi. Wszystkie załączniki pozostają w folderze głównym Attach.

Pytam się więc jak mam zrobić by załącznik został przeniesiony, nie skopiowany i zapisany w innym katalogu. Jak do tej pory, nie udało mi się znaleźć odpowiedniej funkcji w filtracji.

Proszę o podpowiedź gdzie robię błąd lub ew. jak przenieść za pomocą filtru(a) załączniki do folderów (katalogów) na HDD.

Rozwiązanie gdzie wszystkie załączniki znajdują się w jednym katalogu Attach jest okropne gdyż za każdym razem otwieranie jakiegokolwiek załącznika zajmuje ponad kilkadziesiąt sekund. W moim przypadku w Attach mam 26956 plików!!! Stąd to "keszowanie" każdego otwieranego załącznika.

Nie pisałem wcześniej o wersji gdyż zawsze używam najbardziej aktualnej jeśli chodzi o ścisłość.
TheBat! w wersji 3.99.3
Windows XP PRO 2600 Dodatek Service Pack 2
ASUS A6Q00VA, Centrino 1.6, 1GB RAM

2

Odp: Załącznik - filtr nie przenosi wraz zwiadomością

Wydaje mi się, że popełniasz błąd w ocenie działania filtrów. Filtry nie potrafią oddzielić załącznika od wiadomości, pozostawiając w niej samą treść i jakieś powiązanie, które umożliwi późniejsze kojarzenie treści z załącznikiem. Taką operację (oddzielanie załączników od treści) można wykonywać oddzielnie dla każdego konta, włączając opcję przechowywania załączników we wskazanym katalogu dyskowym (domyślnie jest to podkatalog Attach). Niezależnie od tego filtr wydzielający załączniki tworzy ich kopie w dowolnym wskazanym katalogu, co niekiedy bardzo się przydaje.

Działanie The Bat! jest zgodne z tym schematem i jedyne co możesz zmienić, to po prostu nie używać filtru do wydzielania załącznika. Przechowywanie załączników poza treścią wiadomości albo w jej treści i jednoczesne stosowanie filtru zawsze będzie związane z zajmowaniem dodatkowego miejsca na dysku.

Nie sprawdzałem tego, lecz obecne wersje The Bat! nie mają chyba błędu polegającego na "gubieniu" załączników przy przenoszeniu wiadomości do folderu.

3 (edytowany przez Cojak 2007-07-12 15:56:14)

Odp: Załącznik - filtr nie przenosi wraz zwiadomością

Mi chodzi tylko o to, by katalog główny, w tym wypadku Attach, nie gromadził wszystkich plików tylko by filtr po przeskanowaniu listu, wrzucił go wraz z załącznikiem do odpowiedniego folderu w strukturze konta oraz odpowiadającemu mu katalogu na dysku. Tym samym wspowodowało by to, że list (treść) jak i załącznik do niego przypięty (gdyż są przechowaywane luzem a nie w TBB,dlatego piszę przypięty a nie zawarty) wylądowały by (zostały by przeniesione, nie skopiowane) do w/w folderu i odpowiadającemu mu katalogu.

Trochę zawiłe ale chyba da się rozszyfrować.

Może jeszcze prościej:

Dostaję maila z 20MB załącznikiem. Chcę go przerzucić, przesunąć, przenieść do folderu podrzędnego np. Dostawcy. Na HDD tworzę katalog, folder o nazwie Dostawcy. I teraz chcę by ten list pojawił się w folderze Dostawcy a załącznik do niego w katalogu na dysku np c:/TheBat!/Mail/Nazwakonta/Dostawcy. I by oczywiście z poziomu listu dało się taki załącznik otwierać, bez użycia Commandera czy jemu podobnych.

4

Odp: Załącznik - filtr nie przenosi wraz zwiadomością

Niestety, nie działa to tak jak chcesz, lecz tak jak napisałem wyżej: filtr może utworzyć tylko kopię załącznika w dowolnym katalogu, niezależnie od sposobu przechowywania tego załącznika (w treści wiadomości lub w katalogu ustalonym dla konta).