1

Temat: Filtr czy inne rozwiązanie?

Witam - jestem początkującym użytkownikiem forum. Nie znalazłem nigdzie rozwiązania mojego problemu.
Jak wysyłać wiadomości do wielu osób aby każdy odbiorca widział  tylko swój adres. Proszę o pomoc.

2

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

gizmo6 napisał/a:

Jak wysyłać wiadomości do wielu osób aby każdy odbiorca widział  tylko swój adres. Proszę o pomoc.

W podręczniku w rozdziale Zarządzanie wiadomościami jest podrozdział Korespondencja seryjna. Tam znajdziesz opis rozwiązania. W skrócie: musisz utworzyc odpowiedni szablon podręczny i skorzystać z książki adresowej, w której (po zaznaczeniu odbiorców) uruchomisz wysyłkę.

3

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

hmmm,

a nie prosciej wyslac do siebie i wypelnic jeszcze BCC (niewidoczne DW)

do: jkowaslki@xxx.pl
bcc: <lista adresow>

4

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

misterMC napisał/a:

hmmm,

a nie prosciej wyslac do siebie i wypelnic jeszcze BCC (niewidoczne DW)

do: jkowaslki@xxx.pl
bcc: <lista adresow>

Nie spełnia to rozwiązanie założenia: każdy widzi swój adres.

5

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

kazdy widzi swoj adres !!!!

6

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

misterMC napisał/a:

kazdy widzi swoj adres !!!!

Nie krzycz. BCC ukrywa adres odbiorcy. Najlepszym rozwiązaniem jest to, które określił Zygmunt - i dodatkowo dodaje możliwość automatycznej personalizacji wysyłanych wiadomości.

7

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

witam,

nie krzycze, bo nie pisze wielkimi literami. Wykrzyknik jest takim samym znakiem interpunkcyjnym jak kropka.

A co uzycia szablonu to w kwestii personalizacji przesylki, to masz racje. Ale pytajacy nic o tym nie pisal. Wiec najbardziej naturalnym rozwiazaniem jak dla mnie jest wlasnie wysylanie poprzez pole BCC.

Pozdrawiam

8

Odp: Filtr czy inne rozwiązanie?

misterMC napisał/a:

nie krzycze, bo nie pisze wielkimi literami. Wykrzyknik jest takim samym znakiem interpunkcyjnym jak kropka.

Prosiłbym byś przestał się spierać. Użycie wykrzyknika i to czterokrotne nie spełnia jedynie wyrażenia stanu emocjonalnego w takim samym stopniu co jeden taki znak. Proponuję poczytać dwa linki:
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629842
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629844

|A wracając tylko do samej treści twojej odpowiedzi:
BCC nie spełnia warunku postawionego przez gizmo6, gdyż najzwyczajniej adresat w przypadku użycia przez nadawcę  BCC nie widzi własnego adresu. BCC ukrywa wszelkie użyte w tym nagłówku adresy wysyłki, nawet ten odbiorcy.