Temat: Problemy z kopią zapasową

BŁAGAM, pomóżcie.

Bat Professional 4.0.24 na Win XP Home (SP2 plus aktualizacje na bieżąco).

Kiedyś już o tym wspominałem, ale problem się powtarza i jest coraz poważniejszy.

Gwoli wprowadzenia:

Mój nietoperz obsługuje kilka kont, w tym jedno "główne" (z którego intensywnie korzystam na co dzień) i kilka "pomniejszych".

"Główne" konto ma bardzo dużą objętość (poczta lekko licząc z czterech lat...), ale w folderze "Odebrane" są tylko maile z ostatnich kilku mniesięcy, reszta (ok. 14000 wiadomości) wisi w specjalnie utworzonym podfolderze "Stare".

"Pomniejsze" archiwizują się znakomicie. Niestety - z "głównym" jest problem. Nieodmiennie podczas tworzenia kopii zapasowej pojawia mi się następujący komunikat (z przyciskiem "OK"):

"Podczas zapisu danych z folderu NAZWA_KONTA\\Odebrane wystąpił błąd. Możliwe, że indeks bazy wiadomości jest uszkodzony. Spróbuj usunąć plik indeksu i ponownie odczytać folder, a następnie ponownie utworzyć kopię zapasową."

Mimo komunikatu tworzenie kopii posuwa się dalej, ale na końcu informuje, że "Tworzenie kopii zapasowej zakończono z błędami".

I - kurczę blade - nie wiem co robić. Robię "porządki w folderach", wywalam (zgodnie z sugestią w komunikacie...) pliki indeksów (*.tbi), które następnie odtwarzają się po restarcie Bata - i d... To samo. Jak już (raz na dziesięć...) folder "odebrane" zapisze się poprawnie, to znowu analogiczny błąd występuje w podfolderze "Stare".

I tu pytania do fachowców:

1. O CO CHODZI?! Czy problem leży w tym, że te konta są duże?

2. Co z tym zrobić? Boję się, że mi kiedyś szlag trafi nietoperza albo system (shit happens...), a ja nie będę miał kopii zapasowej poczty...

3. Jak to zrobić (sorry za głupie pytania...), żeby wyrzucić Bata CAŁKOWICIE, a potem odtworzyć z ostatniej pełnej kopii zapasowej? Jak odinstalowuję go normalnie ("Dodaj/usuń programy") to i tak zostają jakieś ścieżki, bo przy ponownej instalacji bez pytania odtwarza moje ustawienia etc.

Z góry dziękuję za pomoc...

2

Odp: Problemy z kopią zapasową

Hop, hop!... Czy naprawdę nikt poza mną nie zetknął się z takim problemem? :-(

3

Odp: Problemy z kopią zapasową

Czy na dysku, na którym trzymasz pocztę, nie masz czasem FAT32 i nie dojechałeś do limitu 4GB?
Jeśli chodzi o kopię zapasową, możesz po prostu skopiować wszystkie foldery pocztowe na inny dysk i dla oszczędności miejsca skompresować jakimś zipem czy rarem.
Co do błędu o którym mówisz, dawno temu miałem problem z jednym folderem. Przenosząc po kilkadziesiąt wiadomości do drugiego foldera i uruchamiając archiwizację "tropiłem" aż wytropiłem jednego maila z dziwnym załącznikiem, na którym wywalał się TB! Żmudne, ale zadziałało. Niestety nie pamiętam szczegółów.
OIDP aby usunąć resztki po deinstalacji TB!, trzeba regeditem usunąć całą gałąź HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT\The Bat!

4

Odp: Problemy z kopią zapasową

tagor napisał/a:

Czy na dysku, na którym trzymasz pocztę, nie masz czasem FAT32 i nie dojechałeś do limitu 4GB?

Nie, NTFS.

tagor napisał/a:

Jeśli chodzi o kopię zapasową, możesz po prostu skopiować wszystkie foldery pocztowe na inny dysk i dla oszczędności miejsca skompresować jakimś zipem czy rarem.

I co potem? Jak będę potrzebował sięgnąć do jakichś maili sprzed dwóch lat, to jak mam się tam dostać, że tak powiem? Sorry za głupie (zapewne) pytania, ale ja taki raczej lamer jestem... :-)

5

Odp: Problemy z kopią zapasową

janhalb napisał/a:

I co potem? Jak będę potrzebował sięgnąć do jakichś maili sprzed dwóch lat, to jak mam się tam dostać, że tak powiem? Sorry za głupie (zapewne) pytania, ale ja taki raczej lamer jestem... :-)

To działa tak samo jak kopia zapasowa. Jak Ci się wysypie, kopiujesz foldery na stare miejsce i masz przynajmniej do czasu ostatniego kopiowania przywrócone maile.

6

Odp: Problemy z kopią zapasową

Ha, muszę spróbować... Dzięki za radę.

7 (edytowany przez marekg5 2009-06-25 15:20:11)

Odp: Problemy z kopią zapasową

Miałem podobny problem. Wywalało na kilku folderach wcale nie tak dużych.
1. Spisałem wszystkie na których pokazywał się błąd.
2. Zaznaczałem wszystkie w felernym folderze.
3. Export w formacie unix.
4. Kasowanie zawartości folderu.
5. Import z utworzonej skrzynki unixowej
Da capo al fine.
6. Ponowna kopia już bez błędów.
Mam Voyagera i zauważyłem ze czasem jak za szybko odepnę pena to tak się wyprawia.