1 (edytowany przez nisses 2008-06-07 23:40:23)

Temat: Proste, ale czy wykonalne?

Jak powszechnie wiadomo adresy osób przechowywane są w książce adresowej. Z reguły dopisujemy je ręcznie lub importując elektroniczną wizytówkę. Każda osoba może posiadać dowolną ilość adresów email.

Moje pytanie jest następujące:

Jak ustawić filtr, który będzie przenosił wiadomości do osobnych folderów przeznaczonych dla poszczególnych nadawców. Inaczej mówiąc założyłem foldery swoim znajomym i chciałbym, aby korespondencja od Osoby A trafiała do Folderu A, korespondencja Osoby B do Folderu B itd. Osoby są wpisane do książki adresów, posiadają od 1 do 8 adresów email każda. Co jakiś czas ich adresy deaktualizują się, dochodzą nowe lub zostają zastąpione innymi.

Oczywiście idiotyczne rozwiązanie, w którym nalezy przepisywać adresy tych osób do warunków filtra nie wchodzi w grę (kto chciałby wpisywać ręcznie a następnie aktualizować setki lub tysiące adresów, które przecież zostały już zaktualizowane w książce adresowej np. poprzez import aktualnej wizytówki).

Problem jest banalny. Dotychczas używałem darmowego klienta poczty i nie miałem z tym problemu. Wydawałoby się, że komercyjny program tym bardziej poradzi sobie z taką błahostką. Czy napewno?
Na wszelki wypadek trzymam backup...

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!

2

Odp: Proste, ale czy wykonalne?

Zobacz poniższy filtr dla poczty przychodzącej. Założenie jest takie że adres musi być w jakiejś grupie w książce adresowej a folder korespondencji jest tworzony automatycznie, z tym że nazwa folderu jest tworzona poprzez pobranie z kontaktu w książce adresowej Imienia i Nazwiska.

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [E3934E7B.01C8C935.0AD3B96E.21339928]
Name: Przenoszenie\20do\20oddzielnych\20folderów
Filter: {\0D\0A\20`12`TB!`0`0\0D\0A}
MoveMessage AutoFolder folder %ABOFROMNAME
IsActive
Ignore
endFilter

Filtr wystarczy skopiować i wkleić do filtrów poczty przychodzącej Sortowaniu i filtracji.

3

Odp: Proste, ale czy wykonalne?

lazik napisał/a:

Zobacz poniższy filtr dla poczty przychodzącej. Założenie jest takie że adres musi być w jakiejś grupie w książce adresowej a folder korespondencji jest tworzony automatycznie, z tym że nazwa folderu jest tworzona poprzez pobranie z kontaktu w książce adresowej Imienia i Nazwiska.

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [E3934E7B.01C8C935.0AD3B96E.21339928]
Name: Przenoszenie\20do\20oddzielnych\20folderów
Filter: {\0D\0A\20`12`TB!`0`0\0D\0A}
MoveMessage AutoFolder folder %ABOFROMNAME
IsActive
Ignore
endFilter

Filtr wystarczy skopiować i wkleić do filtrów poczty przychodzącej Sortowaniu i filtracji.

Mam włączone szyfrowanie w The Bat i pliki są zaszyfrowane więc wklejanie czegokolwiek odpada. Pomijając ten fakt - rozwiązania tego nie da się zastosować dla wirtualnego folderu. A może się mylę i można zrobić coś podobnego z wirtualnymi folderami?

Ponadto mam pytanie dodatkowe - gdzie można poznać nazwy zmiennych (takich jak %ABOFROMNAME itd. gdzie jest ich lista?).

Pozdrawiam!

4

Odp: Proste, ale czy wykonalne?

Szyfrowanie bazy wiadomości i plików konfiguracyjnych nie ma nic wspólnego z edycją filtrów, ponieważ ich modyfikacja odbywa się za pośrednictwem programu, a nie bezpośrednio w pliku konfiguracyjnym. Proponuję przestudiowanie podręcznika - tam znajdziesz informacje o filtrach a także o makrach, łącznie z kilkoma przykładami ich użycia.

Oczywiście, nie można przenosić wiadomości do folderów wirtualnych, ale na początku wątku nie informowałeś, że o taki folder docelowy Ci chodzi.