11

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Rozsądnym pomysłem, jeżeli nie wiesz po czym filtrować jest podzielenia dnia pracy na okresy. Nawet 1h. Da ci to maksymalnie 24 foldery, ale sądzę że znajdziesz takie wartości, że zejdziesz z tym przynajmniej do połowy. Filtrowanie jest już wcześniej opisane. W celu zapobiegania narastaniu wiadomości w danym folderze robisz kolejny jakiś folder z archiwum. W starym godzinnym (zakładam że nie masz więcej niż 2GB dziennego przerobu - lub przynajmniej z tego co ci przychodzi zostaje po obróbce nie więcej niż 2GB). W starych folderach ustawiasz alternatywne usuwanie po jednym dniu i żeby usuwał właśnie do tego folderu z archiwum. Jak zobaczysz jakąś graniczną wartość dni po których archiwum też niebezpiecznie puchnie to wtedy łądujesz znowy folder z alternatywnym usuwaniem i z pierwszego archiwum npo po 30 dniach wiadomości lądują do kolejnego archiwum itd ... Myślę że takie podejście byłoby bardziej zjadliwe i przejrzyste.

Można też jeszcze gdybać o jakie sprawy załatwaisz czy nie różnią się tym przesyłki no itd, ale tak jak mówię ty to powinieneś rozwiązać u siebie myśląc nad tym co dostajesz i w jaki spiosób jest to najlepiej obrabiać.

Co do backupowania to masz terminarz i tam możesz sobie zautomatyzować cały proces tworzenia kopii zapasowej. Jakby to było niewystarczające zawsze istnieje rozwiązanie Zygmunt Wereszczyńskiego z plikiem .bat i wypalaniem CDeków (opisane chyba w podręczniku i na 99% na tb-l - znaczy w archiwum listy znajdziesz o tym cokolwiek).

12

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Rozumiem i dzieki wielkie. Glowie sie jednak nad tym jak to rozsadnie podzielic. Godzinowe czy rozmiarowe filtrowanie calkowicie odpada, bo po porstu nie polapie sie w tym wszystkim.
Mysle nad tematycznym, ale to tez rozgardiasz. Predzej filtrowalbym po nadawcy, ale do tego dochodzi wlasnie masa folderow. Jedno male zamieszanie i czlowiek ma zajecie na cale dnie smile
Dodatkowo, bo sie nie doszukalem: jak backupowac filtry?

13

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

No przecież ci powiedziałem, że masz kopię zapasową w menu programu i tam też filtry się bekapuje.

BTW podzielić możesz jakkolwiek chcesz a np przy pomocy zakładek wyświetlać - zmieni ci się sposób trzymania a wyświetlanie będziesz miał jak wcześniej.

14

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

A to nieglupie...
Nie wiedzialem, ze kopia zapasowa zabezpiecza rowniez filtry, dzieki.

15

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Czy te zakladki pojawiajace sie od nowej wersji (Wszystkie, Nieprzeczytane domyslnie) sa jakos konfigurowalne?
Chodzi mi oto, aby Nieprzeczytane ustawic tak, aby wyswietlala nieprzeczytane ze wszystkich folderow, a nie z jednej. Jest to mozliwe?

16

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Opcje->Konfiguracja->Zakładki

17

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Prawie sie ucieszylem, ale widac to samo co z prawej myszy na zakladce, czyli zadnych zochowan, tylko nazwa zakladki i jej kolor sad

18

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

eM napisał/a:

Godzinowe czy rozmiarowe filtrowanie calkowicie odpada, bo po porstu nie polapie sie w tym wszystkim. Mysle nad tematycznym, ale to tez rozgardiasz. Predzej filtrowalbym po nadawcy, ale do tego dochodzi wlasnie masa folderow.

Jeśli najrozsądniejsze będzie u Ciebie filtrowanie według nadawców, można pomyśleć o ich wcześniejszym pogrupowaniu w książce adresowej i utworzeniu oddzielnych folderów dla poszczególnych grup. Filtry poczty przychodzącej wykrywałyby wówczas obecność nadawcy w grupie i na tej podstawie przenosiły wiadomości do odpowiednich folderów.

W The Bat! są dwa rodzaje zakładek, które umożliwiają swoisty wybór nieprzeczytanych wiadomości: dla listy folderów (wyświetla wszystkie foldery z nieprzeczytanymi wiadomościami) i dla listy wiadomości (wyświetla nieprzeczytane wiadomości w danym folderze). W Twoim przypadku nie są one zbyt efektywne, gdyż chciałbyś wyświetlić wszystkie nieprzeczytane wiadomości z różnych folderów. W takim przypadku nieoceniony będzie folder wirtualny, w którego właściwościach wybierzesz obserwowane foldery i dodatkowo włączysz filtr nieprzeczytanych wiadomości.

Foldery wirtualne ułatwiają także wiele innych czynności związanych z codzienną obsługą poczty. Ja regularnie z nich korzystam, mam np. folder wirtualny, który filtruje wiadomości tylko  z ostatniego tygodnia. Inny folder wirtualny wyświetla wiadomości tylko od określonych osób, łącznie z moimi odpowiedziami. Mam także folder, który pokazuje wiadomości zawierające określone słowo kluczowe w notatce powiązanej z daną wiadomością (treść tej notatki generuje zaś ręcznie uruchamiany filtr).

Jak widzisz, możliwości sortowania poczty w The Bat! są olbrzymie. Wielkość Twoich wiadomości jest pewnym ograniczeniem ze względu na limit 2 GB, lecz może dałoby się zastosować ręcznie uruchamiany filtr, który zachowywałby wiadomości w jakichś katalogach na dysku (nazwa katalogu mogłaby być automatycznie powiązana z domeną nadawcy) oraz tworzyłby notatkę do danej wiadomości z listą załączników i miejscem ich przechowywania? Następnie należałoby ręcznie usunąć załączniki. Można dodatkowo utworzyć specjalny folder wirtualny, który wyświetlałby tylko takie wiadomości. Dzięki temu nie będą się rozrastać pliki w folderach The Bat!, a dostęp do załączników łatwo będzie uzyskać na podstawie zawartości notatki. W notatce można automatycznie umieszczać dodatkowe dane, np. datę odbioru lub utworzenia wiadomości, adres nadawcy itp. Można także tworzyć automatycznie cały dziennik korespondencji w postaci pliku tekstowego. Możliwości jest tu naprawdę bardzo dużo!

19

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

Foldery wirtualne, filtry i zakladki, dzieki! Dokladnie o to mi chodzilo, caly problem z glowy, wreszcie smile
Co do notatek, to nie umiem jeszcze nimi pracowac.

20

Odp: Przekroczyles 2GB i koniec

eM napisał/a:

Co do notatek, to nie umiem jeszcze nimi pracowac.

To bardzo proste. The Bat! przechowuje wiadomości w swoistych bazach danych, a jednym z pól w takiej bazie jest właśnie notatka. Edytor notatek otwierasz z menu Wygląd | Automatyczny podgląd notatki - w otwartym oknie możesz wpisać dowolny tekst. To samo możesz wykonać za pomocą filtru, ponieważ na liście dostępnych operacji mamy Włącz notatkę, która otwiera edytor szablonu notatki. Możesz w nim wpisać to samo co w zwykłym szablonie, łącznie z makrami. Jeśli w filtrze w szablonie notatki użyjesz makra %Attachments, w notatce powstałej po zadziałaniu filtru i przypisanej do odfiltrowanej wiadomości pojawi się lista załączników. Jeśli zależy Ci na ładnym sformatowaniu tej listy, możesz w szablonie notatki wywołać jakiś szablon formatujący (szukaj w FAQ lub w archiwum listy dyskusyjnej thebat-l@).

Notatki są zachowywane w kopii zapasowej, można je automatycznie wyświetlać, ich zawartość może być użyta jako warunek filtru (także w filtrach dla widoków i folderów wirtualnych)... Niezależnie od automatycznej generacji treści notatki, można robić to ręcznie. Jedynym mankamentem przy przetwarzaniu notatek, który być może zostanie kiedyś usunięty, jest brak makra zwracającego ich treść.