Temat: The Bat! 5.0.8 - problemy

Witam, po zainstalowaniu najnowszej odsłony programu, napotkałem na kilka denerwujących zmian, których nie wiem jak się pozbyć.
1. Przy grupowaniu wiadomości (podział na wątki) "wg pola OD", zniknęła możliwość dodatkowego sortowania. To znaczy opcja jest aktywna, ale nie działa. Konsekwencją jest to, że nowe wiadomości są rozproszone i trzeba przelecieć całą zawartość foldera aby je znaleźć. W poprzedniej wersji nie było z tym kłopotu, nowe wiadomości zawsze były na górze.
2. Nie ma możliwości usunięcia całej grupy. Nie działa ani  "Delete", ani usuń z menu kontekstowego, ani nawet ikonka z górnego menu .... Rozwiązanie co prawda znalazłem, ale jest przy dłuższej pracy uciążliwe. Przy kasowaniu całej grupy, trzeba przytrzymać dodatkowo "shift" + "ctrl"
3. W przypadku gdy z usuwaniem grup można sobie jakoś poradzić, to z kopiowaniem i przenoszeniem całych grup już nie
4. Korzystam też z licznych filtrów, jeden z nich kopiuje mi każdą przychodzącą wiadomość do dodatkowego folderu. Filtr jest tak stworzony, aby po skopiowaniu wiadomości do nowego folderu oznaczył te wiadomość, w tym nowym folderze, jako przeczytaną. Tak do tej pory było ... W nowej wersji, wiadomości są kopiowane, ale nie są oznaczone jako przeczytane. Filtr sprawdzałem, modyfikowałem ale nie udało mi się.

Jeżeli ktoś zna rozwiązania na powyższe problemy, będę zobowiązany za pomoc

2

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

Niestety, na opisane przez Ciebie przypadłości nie ma rady, dopóki sami autorzy ich nie poprawią. Według mnie bardzo dużym błędem było oficjalne wydanie tak niedopracowanej wersji programu. O wszystkich błędach autorzy byli informowani przez testerów wersji beta, ale cóż - po raz kolejny marketing zadziałał przeciwko jakości.

Sądzę, że powoli te błędy będą poprawiane w kolejnych wersjach beta i jedynym sposobem wyjścia z tej sytuacji będzie ich systematyczna instalacja.

3 (edytowany przez e-nighthawk 2011-04-08 11:11:56)

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

Ja mam problem po aktualizacji do wersji jak w temacie - nie widzę całych wiadomości na IMAPie, jedynie nagłówki. W wersji 4 je miałem wszystkie ściągnięte.

W nowej wersji zmieniły się reguły pobierania na IMAP i pomimo, ze przestawiłem  w ustawieniach globalnych żeby pobierał całe wiadomości - to nie pobiera automatycznie (zaraz po wykonaniu updatu z wer. 4 do 5 globalne zostały ustawione domyślnie, żeby pobierał tylko nagłówki, chociaż w zainstalowanej przed update'em miałem w większości przypadków ustawione na pobieranie całych).

1. Dlaczego TB nie potrafi sobie sam przekonwertować plików w wcześniejszymi wiadomościami z wersji 4?

2,. Dlaczego po przestawieniu reguły na pobieranie całych wiadomości nie ściąga ich skoro mam zaznaczone wyraźnie żeby pobierał całe przeczytanie i nieprzeczytane? -- jeśli tego nie zrobi będę musiał klikać każdą wiadomość  a to ponad 1000 na każdym z 2 kont - wiec nie jest to lekka upierdliwość.

3. Dlaczego zniknęły zakładki pokaż wiadomości : "bez flagi" oraz "przeczytane".

4. Zakładki dziwnie działają czasem jakby nie filtrował i nie zwraca wyników wyszukiwania. Po kliknięciu zakładek z niedawnymi wyszukiwaniami zakłada filtr a nie pokazuje w oknie filtra i możemy się zdziwić ze nie ma żadnych wyników przy przejściu do innej zakładki - trzeba dać anuluj filtrowanie, pomimo, ze w oknie filtra nic nie widać.

Niemniej najważniejsze pytanie to to o IMAP - ma ktoś jakąś solucję, żebym nie musiał klikać kilka tysięcy razy myszką lub strzałką aby pobrał mi wiadomości których nie potrafi sobie odczytać z dysku które pobrał wersją 4?

Z góry dziękuję za wsparcie.

Jeszcze uściślając chciałem zaznaczyć ze wersja The Bat! v5.0.8 jest wersja finalną a nie wersją beta.

4

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

Do wersji jest wprawdzie istotne info:
"IMAP message bases are now stored in a separate "IMAP" folders to prevent troubles when the user switches back and forth between versions 4 and 5 of The Bat!"

Nie zmienia to faktu, ze TB nie potrafi sobie sam skopiować starych plików lub przetworzyć, zmienia reguły pobierania wiadomości przez IMAP
i nie rozwiązuje to mojego problemu jak nie zostać "klikaczu".

5 (edytowany przez G_K 2011-04-08 14:07:12)

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

e-nighthawk napisał/a:

Jeszcze uściślając chciałem zaznaczyć ze wersja The Bat! v5.0.8 jest wersja finalną a nie wersją beta.

No ale u Ritsów to normalna kolej rzeczy. No nawet bym powiedział że ostatnio było zdecydowanie lepiej, bo drzewiej wywijali lepsze numery. Rada jest prosta: poczekaj jeszcze z pół roku lub do wersji >=5.1 pracując na czwórce.

6 (edytowany przez Kluska 2011-04-09 08:14:31)

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

witam

ja mam inny problem
mianowicie TB jak w temacie i Gmail imap
mój problem polega na tym że mimo odpowiedniej konfiguracji konta folder wysłane wyświetla się w Gmail/Wysłane tak jak na załączonych screenach, zauważyłem że błędnie jest przypisana ścieżka do folderu imap, widać to na ostatnim zrzucie.

http://img600.imageshack.us/img600/8670/thebat01.th.pnghttp://img822.imageshack.us/img822/6319/thebat02.th.pnghttp://img155.imageshack.us/img155/7974/thebat03.th.png

o dziwo, po przełączeniu Gmaila na język EN wszystko działa jak należy, czy znacie jakieś rozwiązanie tego problemu, oprócz zmiany jerzyka na EN w webmailu

EDIT
TB 5.0.8 posiada jeszcze bardzo dużo błędów, potrafi się „zawiesić” na folderze, program działa ale nie zmieni folderu z wiadomościami
dodatkowo przydało by się możliwość synchronizacji kontaktów z kontaktami gmail bez użycia dodatkowych programów/narzędzi
nie zapamiętuje ustawień widoków folderów, szerokości okna drzewa folderów
według mnie ver. wydana bez dokładnego przetestowania, bardzo mnie to smuci bo program bardzo sobie cenię, jeden z lepszych na rynku ale nie z takimi „niedociągnięciami”

7

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

Używam IMAP na wszystkich kontach.  U mnie zauważyłem następujący problem: czasami załączniki, mimo, że ściągnięte całe mają nazwę Cz.att. Wchodzę na to konto przez webmail i widzę prawidłową nazwę. Z Bata zapisuję załącznik, zmieniam nazwę i rozszerzenie i plik jest OK. Może ktoś ma jakiś pomysł?

8

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

e-nighthawk napisał/a:

Do wersji jest wprawdzie istotne info:
"IMAP message bases are now stored in a separate "IMAP" folders to prevent troubles when the user switches back and forth between versions 4 and 5 of The Bat!"

Nie zmienia to faktu, ze TB nie potrafi sobie sam skopiować starych plików lub przetworzyć, zmienia reguły pobierania wiadomości przez IMAP
i nie rozwiązuje to mojego problemu jak nie zostać "klikaczu".


Dostałem odpowiedź na to  z RittLabs:
Najlepiej zrobić czystą instalację The Bat 5 i na czysto stworzyć konto IMAP. Potem w właściwościach każdego folderu zmienić opcje pobierania. działa

9

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

kris73kw napisał/a:

...
1. Przy grupowaniu wiadomości (podział na wątki) "wg pola OD", zniknęła możliwość dodatkowego sortowania. To znaczy opcja jest aktywna, ale nie działa. Konsekwencją jest to, że nowe wiadomości są rozproszone i trzeba przelecieć całą zawartość foldera aby je znaleźć. W poprzedniej wersji nie było z tym kłopotu, nowe wiadomości zawsze były na górze.

Przecież to jakaś masakra, teraz się bata nie da używać neutral mogli ostrzegać, wcześniej wszystko ładnie się sortowało wg wątków i daty odbioru/utworzenia a teraz trzeba gonić po całym folderze ...

Popsuli jedną z najlepszych opcji sad

10

Odp: The Bat! 5.0.8 - problemy

Zauważyłem w nowej odsłonie BAT-a (5.0.8) nowy problem. Kilkakrotnie zdarzyło mi się, że program ma otwarte dwa okna główne - tak jakby były otwarte dwie kopie programu. Z początku wziąłem to za błąd Windowsa smile ale Bat zaczął mi ściągać i wysyłać zdublowane wiadomości.
Po zamknięciu programu i ponownym jego otwarciu wszystko wraca do normy.