Temat: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Witam, prosze o pomoc w reaktywacji filtra http://www.thebat.pl/?itemid=182. Chce dodawac recznie adresy i domeny do pliku poprzez te szablony. Nie potrafie jednak skopiowac i wkleic tego filtra (nie wiem tez czy nadal jest dobry). Chce miec prosty filtr z adresami email i domenami w pliku txt ktore beda automatycznie usuwane z serwera. Moj nietoperz to jak narazie wersja testowa 4.2.36.4

2

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Wskazany przez Ciebie filtr działa tylko dla starych wersji The Bat!, obecnie składnia jest inna. Możesz skopiować poniższy kod, ustawić uruchamianie za pomocą kombinacji klawiszy (ja mam Ctrl+Alt+D) i odpowiednią ścieżkę do pliku "spamerzy.txt". Jeśli zechcesz dodawać pojedyncze adresy e-mail, a nie całe domeny, utwórz drugi podobny filtr, w którym w szablonie eksportu będzie tylko makro %OFromAddr. Drugi filtr uruchamiaj inną kombinacją klawiszy.

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [BACFD2D0.01C4906B.15B2E0F1.400B2CB9]
Name: DOMENA_SPAM
Filter: {\0D\0A\20`0`0`@\0D\0A0`15`0`213158228\0D\0A}
MoveMessage folder \5C\5CZ-DATA\5CTrash
ExportMessage FmtText filename D:\5Cetc_Mail\5Cspamerzy.txt filenamerelative D:\5Cetc_Mail\5Cspamerzy.txt template @%SETPATTREGEXP\3D\22(?i)^.*@(.*)\22%REGEXPMATCH\3D\22%OFromAddr\22\0D\0A
IsActive
IsCheckRule
IsSendQueue
endFilter

3

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Niestety ale nie potrafię go wkleić u siebie w poczcie ... Zaznaczyłem, skopiowałem i opcja wklej w The Bat jest nieaktywna. Nie jestem tez pewien do końca co ma być w selektywnym pobieraniu poczty bo tam się ustawia warunki wg których ma usuwać niechciana pocztę z serwera. Filtr jest prosty ale wg mnie dobry i skuteczny bo można nim zablokować cala dziwna domenę z której przychodzą śmieci.

4

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Skopiuj kod filtru do schowka (Ctrl+C), otwórz okno konfiguracji filtrów i wybierz gałąź Wiadomości przeczytane i wklej tam filtr, używając klawiszy Ctrl+V.

Filtr selektywnego pobierania poczty (może nie działać, ponieważ zależy to od serwera pocztowego) musi wykorzystywać jako wzorzec plik "spamerzy.txt" tworzony przez poprzednio opisany filtr.

5

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Super. Podpowiedz ostatnia rzecz z selektywnym aby nie wycinalo mi calej poczty. Mam ostawić pasuje do dowolnego z (pole tekstowe mam puste) na dole zaznaczam ścieżkę do pliku z adresami i domenami, a wcześniej osuń natychmiast.

6

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

W filtrze selektywnego pobierania poczty powinieneś użyć kwalifikatora "zawiera dowolny z" - wtedy wzorce będą interpretowane dokładnie tak jak we wskazanym pliku. Gdybyś użył "pasuje", wówczas The Bat! interpretowałby wzorzec jako wyrażenie regularne i wyniki byłyby zupełnie inne (odsyłam w tym miejscu do podręcznika, gdzie te sprawy są szerzej omówione).

Osobiście do usuwania spamu używam wtyczki AntiSpam Sniper, która nawet w wersji darmowej sprawuje się bardzo dobrze (http://www.antispamsniper.com/index.html). Filtry selektywnego pobierania stosuję w wyjątkowych przypadkach do blokowania poczty, np. klasycznego "mail bombingu" z jednego adresu (zdarza się to np. gdy komuś zapętli się program pocztowy).

7

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Niestety zalewa mnie spam, i bede musial jednak uruchomic te filtry... Korespondencja z Polskimi administratorami i zglaszanie im ze rozsylaja spam, jest jak walenie glowa w mur. Zal porostu zal... Prosze jeszcze o jedna rade, jak zrobic, aby np dodac warunek (uchronic sie). Chcialbm np nie blokowac domeny gmail interia i wp. Jak zrobic warunek abym sobie przypadkiem nie wrzucil tkiej domeny ? I jak zrobic warunek, aby mi nie wrzucalo w spam adresy z ksiazki adresowej ? Wybaczcie ze prosze o to, ale wyrazenia regularne to nadal dla mnie czarna magia.

8

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Samodzielna walka ze spamem jest skazana na przegraną. Zainstaluj wtyczkę AntispamSniper (jest także wersja darmowa dla The Bat!) i ona to zrobi za Ciebie.

9

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Zrobilem to ale nie chce wogole widziec spamu, bede blokowac adresy a w ostatecznosci domeny, chce je usuwac bezposrednio z serwera (chodzi mi o wiadomosci smieci). Wiadomosci uznane za smieci przez AntispamSniper  dodaje do listy spamerow. Zygmunt prosze zweryfikuje te filtry a zwlaszcza filtr selektywnego pobierania bo cos mi ise wydaje ze nie usuwa wiadomosci z serwera ...

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [CBD916D6.01CC17A6.2A017364.54AF54F8]
Name: Spam\20adres
Filter: {\0D\0A\20`0`10`\0D\0A0`11`1`0\0D\0A}
IsActive
UseListFile
ListFile
E:\The Bat\Spam\Spam_adres
endFilter

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [D32B8EEA.01CC17A7.229DBD2D.5C1069E5]
Name: Spam_adres
Filter: {\0D\0A\20`0`0`@\0D\0A0`15`0`213158228\0D\0A0`11`1`0\0D\0A}
MoveMessage folder \5C\5Cemail@domena.com\5CTrash
ExportMessage FmtText filename E:\5CThe\20Bat\5CSpam\5CSpam_adres.txt filenamerelative %PROGRAMDIR%\5CSpam\5CSpam_adres.txt template %OFromAddr
IsManual
IsActive
IsHotkey
IsCheckRule
IsSendQueue
endFilter

w kazdym filtrze dodalem and ksiazka adresowa nie zawiera adresu nadawcy

10

Odp: Reaktywacja filtra antyspamowego - Prosze o pomoc

Twoja prośba przeleżała się długo w kolejce trochę przez moją nieuwagę, a trochę przez mój permanentny brak czasu. Zatem do rzeczy: wydaje mi się, że w filtrze selektywnego pobierania nie będzie działać takie połączenie dwóch kryteriów jakie zastosowałeś, jeżeli adresy nadawców będziesz pobierał z pliku - są to jednak tylko moje przypuszczenia. Należy zatem wyrzucić z tego filtru sprawdzanie obecności nadawcy w książce adresowej - przecież wcześniej masz już zdefiniowanych spamerów w pliku i to powinno wystarczyć. Drugi filtr działa raczej bez problemów.

Uważam jednak, że jedynym sensownym rozwiązaniem problemu spamu jest zakup wtyczki antyspamowej - znikną natychmiast Twoje kłopoty. Kiedyś także bawiłem się w filtry i zapis spamerów do pliku, ale od momentu pojawienia się  i zakupu wtyczki AntiSpam Snipper zapomniałem co to spam. O skuteczności tego narzędzia świadczą np. wyniki działania na mojej poczcie z ostatnich 4 lat (71 tys. pobranych wiadomości, 51,5 tys. nie-spam, 17,5 tys. spam, 2 tys. niepewne). Poziom błędu wyniósł 0,56% (w tym błędnie rozpoznany nie-spam 0,1% i błędnie rozpoznany spam 0,56%). Wtyczka praktycznie działa na ustawieniach domyślnych (wpisałem tylko kilka adresów serwerów i nadawców na "białą" listę).