Temat: Widoki (filtry) dla wyslanych i odebranch

Witam, potrzebuje zrobic odrebe widoki dla wiadomosci wyslanych i odebranych. W odebranych mam widoki dzis, wczoraj, biezacy tydzien, biezacy miesiac itp. Jak klikne w folder odebrane widze te same widoki na pasku. Czy da sie to jakos wyodrebnic tak aby dla tych folderow szlo zrobic odrebne widoki ?

2

Odp: Widoki (filtry) dla wyslanych i odebranch

Powinieneś przeczytać w podręczniku rozdział o konfiguracji widoków. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o "widokach na pasku". To co nazywasz "widokiem", chyba nim nie jest. Prawdopodobnie włączyłeś widok podstawowy jako globalny (czyli używany przez wszystkie foldery), a w tym widoku jest włączone grupowanie według daty. Nie będę tutaj cytował opisu z podręcznika, spróbuj postąpić zgodnie z nim i daj znać czy kłopoty zniknęły. Poza tym warto podawać wersję programu, bo zdarzają się różne błędy w jego działaniu. Dotyczy o między innymi konfiguracji widoków.

3 (edytowany przez Endriuu 2011-10-04 23:28:59)

Odp: Widoki (filtry) dla wyslanych i odebranch

Zamieszczam zrzut tego o co mi chodzi.

http://img143.imageshack.us/img143/2204/2011100500h1622.jpg

Lubie korzystac z tych funkcji gdyz bardzo ulatwiaja odczytywanie emaili. Chodzi o to, ze te widoki tzn. dzisiaj, wczoraj biezacy tydzien itp.  sa tez widoczne jak klikne w kosz, wysłane itp. Dla wysłanych chciałbym utworzyc odrebne widoki. Ksiazke czytalem ale moze czegos nie rozumiem. Nie chce za bardzo namieszac bo potem totalnie nie bedze sie nic dalo odczytac. Wersja 4.2.44.2 W innych wersjach programu bylo tak samo.

4

Odp: Widoki (filtry) dla wyslanych i odebranch

To co nazywasz "widokiem" to zakładka listy wiadomości, która rządzi się innymi prawami i nie jest z powiązana z rzeczywistym widokiem listy wiadomości. Można ją włączyć lub wyłączyć globalnie, nie zależy to od wyświetlanego w danym momencie folderu. Widok dotyczy listy wiadomości ale bez jej zakładek i nie da się tego zmienić.

5 (edytowany przez Endriuu 2011-10-05 21:46:45)

Odp: Widoki (filtry) dla wyslanych i odebranch

Bardzo bym Cie prosil o pomoc jak zrobic oddzielne widoki w koncie dla wysłanych i odebranych, czytalem podrecznik probowalem w programie, ale jakos nie udało mi sie to zrobic ...

6

Odp: Widoki (filtry) dla wyslanych i odebranch

Zacznij od tego, aby wyłączyć widok globalny (ustaw w menu Wygląd | Widok globalny | (brak widoku)). Dopiero teraz możesz definiować widoki (menu Opcje | Konfiguracja | Wyświetlanie wiadomości | Widoki). Sposobu definicji nie podaję tutaj, bo nie ma w nim niczego innego oprócz tego co napisałem w podręczniku. Gdy będziesz już miał zdefiniowane widoki, możesz je przypisywać do poszczególnych folderów (zaznaczyć folder w drzewie kont i potem wybrać widok np. z menu Folder | Widok folderu).

Nie wiem jaki wygląd listy wiadomości Cię interesuje, a na podstawie pokazanej przez Ciebie ilustracji mogę wnioskować, że masz jakieś dziwne grupowanie wiadomości. Te opcje sortowania, wyboru, grupowania, wyświetlania żądanych kolumn nagłówka listy wiadomości itd. ustawiasz w oknie konfiguracyjnym widoku - dobierz je tak, aby Ci odpowiadały.

Zakładki listy wiadomości - jak poprzednio pisałem - nie są powiązane z widokami. Zakładki możesz wyłączyć lub całkowicie usunąć, ale to będzie widoczne/niewidoczne zawsze, bez względu na widok listy.