11

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

krzychu napisał/a:
Vladomir napisał/a:

bat sam się wyłącza albo nie chce sciągnąć poczty i dostaje taki komunikat:
FETCH - Serwer zgłasza błąd. Komunikat serwera: -ERR Login failed - already 255/250 users connected sorry, setting G_POP_MAX.

A co na to twój dostawca konta pocztowego? Przecież ten komunikat jest dostatecznie jasny ...

No niby tak, ale dokładnie takie same ustawienia miałem przed reinstalką systemu i wcześniej przez długi czas używałem bata bez żadnych problemów...więc dlaczego teraz zaczęło się coś dziać?

12

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Vladomir napisał/a:
krzychu napisał/a:

A co na to twój dostawca konta pocztowego? Przecież ten komunikat jest dostatecznie jasny ...

No niby tak, ale dokładnie takie same ustawienia miałem przed reinstalką systemu i wcześniej przez długi czas używałem bata bez żadnych problemów...więc dlaczego teraz zaczęło się coś dziać?

Po prostu wzrosła liczba użytkowników serwera i ograniczenie zaczyna działać.

13

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Zygmunt napisał/a:

Po prostu wzrosła liczba użytkowników serwera i ograniczenie zaczyna działać.

Ok, to w wypadku kiedy dostaję komunikat. A dlaczego w innym wypadku bat się wyłącza? To przeciez nie moze być związane z pracą serwera.

14 (edytowany przez niner 2005-12-04 14:14:39)

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Od 3 dni obserwuję ten wątek, ponieważ mam dokładnie taki sam problem. Jest o tyle dziwny że przeniosłem Bata z Win98se na WinXPpro SP2 jakieś 3-mce temu i wszystko pięknie hulało. Teraz robiłem ponowną przesiadkę z komputera stacjonarnego na notebooka i pierwszy dzień wszystko pięknie działało tzn Bat po przeniesieniu poczty miał wszystkie ustawienia i wiadomości i reguły itp itd. Drugiego dnia zaczął się wyłączać. Porządki w folderach nic nie dały. Po sprawdzeniu co jest grane zauważyłem że ma to miejsce przy ściąganiu poczty. Serwer jakiego używam to serwer komercyjny i nie były dokonywane na nim żadne zmiany. Wersja Bata to 3.0.2.10 z Eksperta. Wtyczka AS to standardowy BayesIt! z Bata a wtyczki AV nie używam mam zainstalowanego korporacyjnego F-Secura. Jeżeli ktoś może coś pomóc to proszę.

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Swego czasu TB! miał jakieś błędy z pozostawianiem mnóstwa śmieci w katalogu %temp% ("c:\windows\temp" albo jakiś w tym stylu). Spróbujcie go wyczyścić.

Bezwzględnie należy przetestować działanie programu bez żadnych 'przeszkód' - zwłaszcza wtyczek antyspamowych i antywirusowych (tudzież antywirusów i firewalli skonfigurowanych tak, aby przechwytywały wiadomości).

16

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

niner napisał/a:

Serwer jakiego używam to serwer komercyjny i nie były dokonywane na nim żadne zmiany

Zapewniema cię, że to normalny serwer - na nim, jak na każdym innym są niemal codziennie jakieś zmiany. smile

17

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Swego czasu TB! miał jakieś błędy z pozostawianiem mnóstwa śmieci w katalogu %temp% ("c:\windows\temp" albo jakiś w tym stylu). Spróbujcie go wyczyścić.

nie pomogło

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Bezwzględnie należy przetestować działanie programu bez żadnych 'przeszkód' - zwłaszcza wtyczek antyspamowych i antywirusowych (tudzież antywirusów i firewalli skonfigurowanych tak, aby przechwytywały wiadomości).

wtyczkę AS mogę wyłączyć bo to w Bacie ale AV i FW nie wyłączę bo to licencja korporacyjna i user nie może tego wywalić jedynie administrator systemu AV (tak czy owak pogadam z adminem)
...
i tak wątpię czy wyłączenie AV coś pomoże. Na kompie stacjonarnym AV + FW też był i wszystko było OK. Na notebooku pierwszy dzień też pięknie wszystko działało. TO JEST NIE LOGICZNE.

Bardzo zależy mi na pracy z TB! pracuje na nim juz 3 lata i jak mam się teraz przesiąść na cokolwiek innego to krew mnie zalewa (wszytkie filtry, szablony ...)

ROZPACZ :-(

18

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Po raz kolejny napiszę: FILEMON.

19

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

No dobra, mam tego filemona. Widze tu różne różności, ale na co mam zwrócić uwagę? Poprosze o łopatologie. Jeśli można ofkors.

20

Odp: Bat się wyłącza przy odbiorze wiadomości

Tylko na jeden proces: thebat.exe
Śledzisz co się dzieje jak "bat się wyłącza". Patrzysz czy są zapisy do jakiś jakiś plików, czy są wyszukiwania przez proces jakiś plików itd.