1,071

(3 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Z tego co napisałeś wynika, że to sprawa filtru na serwerze, a nie w programie. The Bat! odbiera wiadomości takie, jakie dostarcza mu serwer i nie ma możliwości zmiany nagłówka.

Piszesz, że próbowałeś coś ustawić w filtrach, ale nie napisałeś co. Czy możesz opisać szerzej co chcesz osiągnąć?

1,072

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Kris napisał/a:

TheBat jest najlepszym programem pocztowym moim zdaniem.
Czy istnieje też pod Linuxa?? Jeśli nie to może czas, aby powstał.

Bez przesady, nie ma "najlepszych" programów. The Bat! ma także błędy i nie dla każdego jest programem "naj" - z wielu różnych powodów.

Korzystanie z The Bat! w Linuksie jest możliwe w środowisku Wine, działa praktycznie wszystko (nie wiem jak jest z najnowszymi wersjami, bo dawno nie próbowałem). Wersji przeznaczonej tylko dla Linuksa raczej na pewno nie będzie - tak zdecydowali kiedyś autorzy. Po prostu - wszystko należałoby napisać praktycznie od nowa, a firma (o ile mi wiadomo) nie ma zbyt wielu programistów.

1,073

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

prt45 napisał/a:

mój dostawca serwera, gdzie mam maila ma niestety taki mus, że BAT nie może mu wysyłać komendy ehlo IP i tu numer, tylko nazwę moją lub komputera. Czy w Bacie można tak ustawić, żeby nie pokazywał mojego IP tylko moją nazwę?

Zmiany poczynione przez autorów od wersji 3.86.10 polegające na wysyłaniu numerycznego adresu IP jako parametru komendy EHLO/HELO są ponoć zgodne z zasadami sztuki. Nazwa komputera jest teraz wysyłana tylko wtedy, jeśli system z niej korzysta (np. gdy jest przydzielona na stałe lub dynamicznie przez serwer DHCP i jest rozpoznawana przez DNS). Tyle zrozumiałem z dyskusji, która toczyła się kilka tygodni temu w tej właśnie sprawie. Przyczyną zmiany były kłopoty z niektórymi serwerami pocztowymi w odwrotnej niż u Ciebie sytuacji: gdy program wysyłał np. nazwę "localhost" zamiast adresu numerycznego. Nie wiem czy jest na to jakaś rada, jedyne co mi przychodzi na myśl to próba negocjacji z administratorem serwera, by "zliberalizował" jego konfigurację. Może ktoś ma inne pomysły?

1,074

(1 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

@rtur napisał/a:

Czy da rade zrobić tak że bat pobiera i czyta pocztę z załącznikami tylko wtedy, kiedy załaczniki maja tylko określone rozszezenia?

Sądzę, że sam mogłeś sobie odpowiedzieć na to pytanie, sprawdzając kryteria filtrów selektywnego pobierania poczty lub stosowny rozdział w podręczniku. Takiej możliwości selektywnego pobierania poczty po prostu nie ma i nic na to nie można poradzić. Z punktu widzenia transportu wiadomości załącznik niczym nie różni się od treści - dopiero program pocztowy po pobraniu całości może go zdekodować i określić jego charakterystykę (rodzaj, wielkość, skojarzenie z systemem operacyjnym itp.).

Wniosek jest jeden: musisz pobrać całą wiadomość i dopiero wtedy możesz filtrować, ustawiając obecność danego typu pliku jako kryterium filtru (mogą to robić jedynie zwykłe filtry, a nie filtry selektywnego pobierania). Wtedy można usuwać wiadomość bez czytania, wysyłać powiadomienia, przenosić ją do specjalnego folderu itp.

Stanowczo nie polecam wysyłania wszelkich powiadomień do nadawców wiadomości zawierających niepożądane załączniki, a szczególnie powiadomień automatycznych. To najlepsza droga do rozesłania swojego adresu do spamerów, pomijając fakt, że adresy nadawców są zazwyczaj sfałszowane. Po prostu ignoruj takie wiadomości, usuwaj je i to wszystko.

Oczywiście, pewnym zabezpieczeniem przed wysyłką Twojego adresu do spamerów jest obecność adresu nadawcy w Twojej książce adresowej - wtedy możesz sobie na to pozwolić. Takie powiadomienie może wysyłać filtr poczty przychodzącej, którego dodatkowym kryterium będzie obecność adresu nadawcy w książce. Zbuduj sobie na taki filtr, przetestuj go (bo jest taka możliwość bez faktycznego uruchamiania - patrz menu pod prawym klawiszem myszy po zaznaczeniu danej wiadomości) i dopiero wtedy włącz na stałe.

1,075

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

nemo napisał/a:

Jest faktem, ze startując komputer 15.01.2007 czyli w dniu awarii system powiadomił mnie o zmianach w plikach konfiguracyjnych, czym byłem dosć zdziwiony. Ale ponieważ system załadował się poprawnie nie robiłem z tego problemu. Myślę jednak teraz, że byc może The BAt! był ustawiony na taką datę - tzn 15.01.2007 bo jest to jakiś termin darmowej wersji (gdzieś to widziałem) i mechanizm zabezpieczenia coś zmienił.

Do tej pory zabezpieczenie "terminowe" działało chyba inaczej - być może ktoś to potwierdzi, bo ja nie wiem.

1,076

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

nemo napisał/a:

Problem polega na tym, że przy powrocie do wersji poprzedniej mam nadal ten sam problem.

Spróbuj usunąć plik tbuser.DEF z katalogu ..\MAIL (przy wyłączonym programie). The Bat! po uruchomieniu utworzy go na nowo i być może problem zniknie, jeśli wiąże się np. z interfejsem użytkownika. Tracisz w ten sposób swoje modyfikacje pasków narzędzi i rozkładu okien programu, ale zdarzało się, że usunięcie "tbuser.DEF" pomagało rozwiązać dziwne problemy.

Jeśli problem będzie się powtarzał, dodaj swój komentarz do opisu błędu na stronie serwisu Ritlabs - może szybciej wezmą się za poprawkę.

1,077

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Były problemy z Windows 98 w ostatniej serii The Bat!, lecz w wersji 3.95.06 zostały już chyba usunięte. Na angielskojęzycznej liście TBBETA nikt nie zgłaszał błędu związanego z przepełnieniem stosu, poza tym u Ciebie występuje on także w innej wersji. Sądzę, że to nie The Bat!, lecz jakiś inny proces powoduje kłopoty (może program antywirusowy?).

1,078

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Skoro masz filtry sortujące pocztę do odpowiednich podfolderów "firma1", "firma2",... w folderze "2006", to wystarczy tylko zmienić je tak, aby wszystko działo się automatycznie. Zamiast pełnej ścieżki do folderu podawanej w filtrach powinieneś skorzystać z makra dodającego nazwę folderu głównego, czyli obecnie będzie to "2007". Ścieżki do folderów powinny zatem mieć następującą postać:

%Date="yyyy"\firma1
%Date="yyyy"\firma2

...itd. Powinieneś także włączyć opcję automatycznego tworzenia folderu w każdym filtrze. Od tego momentu wszystkie nowe wiadomości w bieżącym roku będą trafiać do odpowiednich podfolderów w folderze "2007". W przyszłym roku nic nie będziesz musiał zmieniać, ponieważ podfoldery będą na bieżąco tworzone w folderze "2008", itd.

1,079

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Warto także włączyć kompresję folderu na zakończenie, ponieważ usunięte wiadomości będą powodowały rozrost bazy.

Ewee napisał/a:

Jak zrobic aby pobieral poczte do jednego folderu a nie do kazdego z osobna( dla kazdego konta)

Pomysł uważam za niezbyt rozsądny przede wszystkim z tego powodu, że szybko rozrastająca się baza wiadomości zgromadzonych w jednym folderze w pewnym momencie może się uszkodzić. Zdarza się to szczególnie wtedy, gdy rozmiary bazy wiadomości w tym folderze są znaczne. Poza tym istnieje wewnętrzne ograniczenie rozmiaru bazy, wynoszące 2 GB.

Oczywiście, możesz kierować wiadomości do jednego folderu (najlepiej jeśli będzie to folder wspólny) - skoro nie zależy Ci na utrzymaniu korespondencji posegregowanej logicznie do wielu folderów. Automatyczne przenoszenie wiadomości z poszczególnych kont do tego jednego folderu zapewnią Ci filtry poczty przychodzącej, które musisz zdefiniować dla każdego konta osobno. Musisz także zadbać, aby wysyłane przez Ciebie odpowiedzi wychodziły przez właściwe konta, a nie przez jedno (jeśli to jest dla Ciebie istotne - sądzę, że tak, bo w przeciwnym wypadku nie byłaby potrzebna większa liczba kont). Wybór odpowiedniego konta przy wysyłce nie jest sprawą bardzo prostą: tu potrzebne są szablony, które będą analizowały adres pierwotnego odbiorcy (w przypadku Twojej odpowiedzi) i na tej podstawie wybierały odpowiednie konto. Przy nowych wiadomościach adres nadawczy prawdopodobnie należałoby wybierać ręcznie, co jest dodatkowym utrudnieniem.

Podsumowując: można zrobić tak jak chcesz, ale ani to wygodne, ani łatwe do ustawienia. Polecam segregowanie poczty na poszczególnych kontach do różnych folderów, to się na pewno opłaci.