Skie napisał/a:

mam to odptaszkowane i nic.
Baj de łej... jak w szablonie wsadzic kursor w zadane miejsce ? konkretnie na koniec tekstu?

Czy twierdzisz, że filtr nie dodaje notatki? W której wersji The Bat! tak się dzieje?

Ustawianie kursora w szablonie wiadomości tworzonej przez filtr nic nie daje, ponieważ nie ma żadnej możliwości edycji takiej wiadomości. Kursor może być ustawiany tylko w wiadomościach tworzonych przez użytkownika (nowych, odpowiedziach, przekazaniach). Jeśli w szablonie takiej wiadomości wstawisz gdzieś makro %Cursor, to w otwierającym się oknie edytora kursor pojawi się w tym właśnie miejscu.

Aby zobaczyć tekst notatki dołączonej przez filtr do wiadomości, musisz włączyć jej wyświetlanie w menu Wygląd | Automatyczny podgląd notatki.

Owszem, da się tak zrobić ale w dość szczególnych przypadkach, czyli wtedy gdy filtrowana wiadomość ma ustalony i niezmienny format (np. potwierdzenie zamówienia ze sklepu internetowego). Zasada automatycznego dopisywania tekstu (dość skomplikowana) do odebranej wiadomości jest następująca:

- Eksport odebranej wiadomości do pliku tekstowego w formacie skrzynek pocztowych Unix

- Modyfikacja pliku tekstowego z wykorzystaniem wyrażeń regularnych (trzeba trafić we "właściwe" miejsce w pliku)

- Import zmodyfikowanego pliku jako nowej wiadomości i usunięcie wiadomości oryginalnej.

Taka metoda sprawdza się np. przy naprawie wątków, gdy miejsce wstawiania jest dokładnie znane. W ogólnym przypadku dla wiadomości o nieznanym z góry kodowaniu treści, załączników itp. - nie ma raczej szans na proste rozwiązanie (wystarczy zobaczyć postać źródłową dowolnej wiadomości aby się o tym przekonać).

Mam jednak inną propozycję. Skoro chcesz dopisywać coś do wszystkich wiadomości, na które zadziałał filtr i przeniósł je do jakiegoś folderu, to są one już jakoś wyróżnione. Może nie trzeba nic do nich dopisywać, a wystarczy dodatkowo wyróżnić je w inny sposób, np. zmieniając kolor, dopisując notatkę itp.

864

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Chyba tylko opcja /OP: z parametrem CLEARCACHE może być tu przydatna do kompresji folderów. Opcja /ADD ma wprawdzie najwięcej możliwości zmiany ustawień istniejącego konta z wiersza poleceń, ale praktycznie wszystkie dotyczą konta POP3.

Może warto spróbować sztuczki z podmianą plików konfiguracyjnych poszczególnych kont przed uruchomieniem programu i przywracaniem pierwotnych plików po jego zamknięciu? Są to pliki ACCOUNT.* w katalogu konta. Kiedyś bawiłem się w taką zamianę, ale do innych celów i częściowo się to udawało. Należałoby zatem ręcznie zmienić konfigurację kont, zamknąć program i zachować te pliki. To samo należałoby zrobić z zestawem plików powstałym dla "normalnej" konfiguracji. Podmiana zestawu plików to kwestia kilku wierszy poleceń.

865

(3 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Masz rację, że coś tutaj nie działa jak powinno i nie do końca można znaleźć sens w tych opcjach konfiguracji. Po ustawieniu Twojego filtru na jednym z kont zaczął on działać dla wszystkich folderów z wyjątkiem folderu Kosz. Na forum TBBETA było ostatnio kilka informacji o błędach filtrów wspólnych, ale takiego jeszcze nie opisano. Można zgłosić błąd autorom, zapewne za jakiś czas poprawią.

866

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W menu Opcje | Sieć i administracja dodano ostatnio opcję Ograniczenie jednoczesnych sesji w Centrum Połączeń, która domyślnie ma ustawioną wartość 10. Wyłącz tę opcję, ponieważ ograniczanie sesji TCP dla kont POP3 może działać właśnie w takich przypadkach jak opisałeś.

867

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Po prostu trzeba wstawić pliki słownikowe OpenOffice do podkatalogu Dictionaries - patrz informacja na PSTB (http://thebat.pl/download/index.php?catid=26).

868

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Program ma wiele wersji (nie podałeś z jakiej korzystasz) i w starszych od 4.1 praktycznie nie da się tego zrobić - ponieważ nie obsługują one szablonów w formacie HTML. Tego problemu już nie ma w najnowszych wersjach, ponieważ szablony HTML działają w nich praktycznie na każdym poziomie: konta, folderu, książki adresowej, filtrów... Najlepiej zatem utworzyć szablon podręczny w tym formacie i wywoływać go w razie potrzeby.

Przełączenie edytora szablonów na tryb HTML uzyskuje się z pozycji Format na pasku menu umieszczonego nad oknem edycyjnym.

869

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

edwardek napisał/a:

Po zakonczeniu calej operacji w wiadomosciach
odebranych zostalo okolo 15 wiadomosci o bylo okolo tysiaca.To bylo w grudniu.
Wczoraj sytuacja sie powtorzyla, ale tym razem dotyczylo to wiadomosci
wyslanych. Z 1365 wiadomosci zostalo 986(zaginely wiadomosci od 2601-2009
do17-07-2008) wiadomosci.Mam pytanie co dzieje sie z wiadomosciami,ktore znikaja
i czy mozna je odzyskac.

Przy tego rodzaju awariach może być pomocny program TBKDigger napisany przez jednego z autorów (do pobrania z http://www.thebatworld.de/system/sectio … rtid=152). Można za pomocą tego narzędzia wyłuskiwać pliki bazy wiadomości z plików kopii zapasowej .TBK. Warunek jest jeden - trzeba mieć kopię zapasową.

W Twoim przypadku spróbowałbym znaleźć w katalogach kont pliki messages.bin i po zmianie ich nazwy na messages.tbb zaimportować wiadomości z takiego pliku. Oczywiście, sam plik trzeba przenieść w bezpieczne miejsce i importować wiadomości do jakiegoś nowego folderu.

870

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie sądzę aby to był problem programu The Bat!. Prawdopodobnie administratorzy serwera pocztowego przywracają dane z kopii zapasowej - ale taką informację możesz uzyskać tylko od nich.