1

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzięki, to zostaje czekanie. Nie śpieszy mi się w takim razie płacić za wersję piątą...
Notabene ustawienie "Przejdź do oryginału" z tablicy informacyjnej też działa źle. Szkoda, że takie rzeczy nie są poprawiane od ręki ...

2

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam,
sam nie instalowałem ale kolega ma problem z tablicą informacyjną w najnowszej wersji Bat'a. Tablica działa ale po podwójnym kliknięciu pojawia się puste okno z wiadomością, z napisem "Pusty folder/Nie wybrano wiadomości/Oczekiwanie na wyświetlenie", czyli jak by filtr nie zwracał żadnego wyniku.
Spotkał się ktoś z takim problemem ?
System to Win 7 32 bity.

3

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wielkie dzięki za obie podpowiedzi, przetestuję w wolnej chwili.
EDIT
Wersja z /ADD działa, również dla kilku kont podanych w kolejnych parametrach. Problem z głowy smile

4

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam wszystkich,
mam problem z konfiguracją programu do pracy przy różnych łączach do netu. Normalnie pracuję "na kablu" ściągam wszystkie maile niezależnie od ich wielkości. Awaryjnie czasem muszę się przełączyć na kartę GSM, gdzie jak wiadomo transfer ma znaczenie. Chciałbym wtedy ściągać automatem tylko nagłówki większych wiadomości, ewentualnie uruchamiać za każdym razem "dyspozytor poczty na serwerze". Niestety przy kilku kontach wymaga to przeklikiwania się przez ich opcje w programie, znalazł ktoś może metodę alternatywną ?
Bat wersja 4.2.44.2 prof, przyszła mi do głowy zainstalowana równolegle wersja voyager, ale to oznacza brak dostępu do starych maili z archiwum a robienie pełnej kopii mija się z sensem. Jest na to jakaś inna rada ? Może da się uruchomić bat'a z parametrem określającym alternatywną konfigurację programu ?

5

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

DinoWroc napisał/a:

To niezła podpowiedz Zainstaluje na Twoim sprzęcie :-)

również moje uznanie za inteligentną odpowiedź!
Proponuję jednak wyciągnąć wniosek, że to nie kwestia systemu i nie kwestia wersji bat'a a przynajmniej nie jest to błąd powtarzalny.

6

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ja mam ten sam system i wersja 4.2.44.2 pracuje bez problemu.

7

(11 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

%XMP_XtrEMLs ma opcjonalny parametr TEKST, myślałem, żeby mu zapodać zmienną z zapisaną zawartością pola Cc.
Pobawię się w wolnej chwili, również tymi nawiasami, chociaż wydaje mi się, że już kombinowałem na wszystkie sposoby.
Jak mi się uda to napiszę, wielkie dzięki za pomoc !

8

(11 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

generalnie to działa, tylko zostają znaki typu <>, których nie umiem usunąć. Nie wygląda to elegancko ale ważne, że nie wysyłam sam sobie odpowiedzi ;o)
Tak myślę, czy nie dałoby się wyczyścić tego pola całkowicie i zbudować go od nowa, pomijając wybrany adres. Do wyłuskania adresów mogłoby się nadać makro %XMP_XtrEMLs, jak myślisz ?

9

(11 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Mam jeszcze problem z usunięciem ciągu "<>" z pola Cc, prawdopodobnie XMP interpretuje to jako jakieś znaki specjalne, albo robię błąd, bo funkcja
%_A="<>"%-
%_Cc1(%Cc)%-
%Cc=""%-
%_Ccgot=%XMP_StrRepl("%_Cc1","%_A","")%-
%Cc=%_ccgot%-
mi nie działa, dalej mam na końcu pola Cc znaki "<>"
Popełniam jakiś błąd ?

10

(11 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Czyli makro %- nie jest tu istotne, nie rozumiem w takim razie dlaczego %Cc="" kasuje pole CC, czyli nadpisuje go pustym ciągiem a nie dopisuje do niego pusty ciąg. Wygląda na to, że nadpisuje tylko jeśli argumentem jest pusty ciąg a dopisuje jeśli argument nie jest pusty. Taka widać jego uroda wink