Zygmunt! Wielkie dzięki za poświęcony czas. Świetna robota.

2

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam
A kopia zapasowa, gdzie? Kopiowanie katalogów to zabezpieczenie, dodatkowe. Zaczynam zawsze od >narzędzia>kopia zapasowa. Format dysku, instalacja. Oczywiście katalogi, kopie zgrane na zewnętrzny nośnik. Świeża instalacja i odtwarzanie z kopii zapasowej.

Z katalogów The Bat! Pwd, korzystałem w celach testowych. Nie mam za dużo filtrów, u mnie działało, to chyba akurat najmniejsze zmartwienie. Powtarzam jeszcze raz, porządki to podstawa, uśnięcie duplikatów. Jest to opisane dokładnie.

Oprócz własnej kopii, włącz automatyczna, będziesz miał dwie.

Co do klucza, hmm, skasowałeś wiadomość z kluczem, nie robiąc kopii? Masz dowód wpłaty, prześlij w postaci pdf, zrzutu ekranu, do sprzedawcy.

Może czeka mnie coś przykrego. Jak na razie od pukać, The Bat chodzi ... a moja poczta, ma się ...

Higiena dotyczy również The Bat, sam jej nie zrobi.
Pozdrawiam.
Grzegorz

3

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zygmunt, przepraszam za linki. Poprawione. Wszystkim  piszącym "Przeryłem FAQ i inne części forum, ale nie znalazłem odpowiedzi... " w szukaj wpisać katalog mail, stanie się jasność.
Pozdrawiam.
Grzegorz

4

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam
Pomóc we wszystkim,  nie dam rady, póki fachowcy się nie wypowiedzą, spróbuje nakierować. Podpowiedzieć jak ja, radzę sobie.

Z The Bat korzystam od lat. Żeby nie powiedzieć od jego narodzin. Były rożne wersje, darmowe z czasopism. Od kilku lat wykupiona licencja, zawsze aktualna. Żadnych, problemów z pocztą. W chwili obecnej 11 kont pocztowych. Ilość kont zmienia się w zależności od potrzeb, testowania. Zawsze jednak jest ich kilka - kilkanaście. Poczta filtrowana, do rożnych katalogów, celem sprawdzenia. Ostatnio zakupiona wtyczka AntyspamSniper. Polecam!

1. Tu Ci nie pomogę. Swój otrzymany z pocztą mam zapisany w notatniku. Zawsze pod ręką, kopia na półce. Lub wysłana na dodatkową pocztę w razie podróży.
2. Tu muszę przyznać, też nie posiadam katalogu ..\Mail. Posiadam jednak katalog ..\The Bat! Pwd, waży w moim przypadku 1,65 GB, w nim mam wszystkie konta, widoczne w programie pocztowym. Może to o niego chodzi. To ta sama ścieżka widoczna z programu, po wybraniu Opcje>Konfiguracja, z prawej strony System.
Oczywiście katalog zobaczymy tylko po włączeniu, pokaż ukryte pliki i foldery. Mój komputer>System(C)>Użytkownicy>tu twoja nazwa>AppData (nie widoczny jeśli nie masz włączone -  pokaż ukryte pliki i foldery)>Roaming i mam swój ..\The Bat! Pwd

U mnie ten sam katalog, w XP, Vista, Windows 7

3. Czasami dla pewności instaluje, na innym komputerze The Bat. Podłączam pod wcześniejsze skopiowane katalogi . Zrobione kopie zapasowe. Nigdy nie miałem większych problemów. Zaznaczam jednak, robię porządki.
4. Poczytaj tu http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2037
nie zauważyłem takiego podziału w /The Bat! Pwd poza katalogami z nazwami kont. W nich są inne katalogi pliki. Sądzę, że to jest zapisywane. Musi, skoro po otworzeniu, mam całą strukturę katalogów.
5. http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=2037 i poszukaj „Całkowita kopia programu”.

Pozdrawiam
Grzegorz

5

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam

Z ciekawości zainstalowałem, nie pamiętam, który to już raz. Zostałem przekierowany na stronę, oprócz kodu informacja.

Please, copy it and paste into the The Bat! Voyager. Thank you!You have 4 more activation(S) left.

Sądze, że podczas pobrania kodów otrzymujemy informacje o ilości ... U mnie 4. Instalowałem na pewno z 4 razy wcześniej. 

Grzegorz

6

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam

Pytam z ciekawości, sam od czasu używam Voyagera. Z tego co mi wiadomo zakup The Bat w wersji Pro, to brak jakichkolwiek limitutów w użytkowaniu.

Grzegorz

7

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam

playglon napisał/a:

Pytanko tylko w jakim formacie eksportować te wiadomości ...

Jeśli można, swoje trzy grosze. Co prawda nie w The Bat, uratowało mi jednak skórę, eksport do każdego formatu. Licho nie śpi. Od przybytku głowa nie boli. Skasować zawsze można.
Grzegorz

8

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam

W skrócie, temat nie dotyczy The Bata. Przepraszam Administratora.

Tak jak napisałem wiadomość html, a Ty chcesz osiągnąć efekt, aby otrzymana wiadomość wyświetlała baner, który po kliknięciu wyświetli się w oknie przegladarki np. to co chcemy.

1. Musisz znać html i css. Wiadomość będzie wysłana jako html,  znajomość html obowiązkowa. Na proste wizytówki wystarczy. Css pozwoli Ci na ładne i bez dodatkowych jpg, png czy gifów. Możesz pokusić się o stworzenie wizytówki tylko w css.
Nie ma szans, żeby to tu opisać, w kilku słowach. Podaje tylko jakie tematy musisz znać.

Jak zauważyłeś, poczta przychodząca w postaci html jet głównie jednym  wyświetlanym obrazem. Ten obraz może się składać z mniejszych obrazków. Można to porównać do kwadratu pociętego na cztery równe części i każda z nich to może być linkiem do innej strony. Dzieląc na 6 możemy mieć 6 linków itd.

Stworzona wiadomość czyli html i nasze obrazki muszę być wysłane razem jako załączniki.
Oczywiście baner zadziała tzn skieruje nas tylko wtedy na odpowiednią stonę, jeśli będziemy mieli połączanie z siecią. To chyba jest logiczne.

Drugi sposób, to tworzysz wiadomość w html. Nasz baner umieszczasz "gdzieś" na serwerze. Jednak żeby baner był widoczny, musisz podpiąć odpowiednio. To znaczy, wskazać gdzie leży twój baner.

Skopiuj (przykład, wklej do przeglądarki) link i zobaczysz co otrzymasz.

http://kojkoj.pl/grzes/grzegorz.jpg

Powinna być moja ... Wklejając ten kod w plik html, zawsze wyświetli Ci się moja... Oczywiście musi być połączenie z siecią. Ma to minus. Plus to taki, że wysyłasz tylko plik html.

Można oczywiście tak przygotować plik html, żeby w razie braku banera wyświetlał baner zastępczy. Zapoznaj się z css.

I teraz nasze pliki html. Bardzo, bardzo ubogie. Masz zrozumieć zasadę. Otwórz notatnik, skopiuj poniższy kod. Wybierz >Plik >Zapisz jako. "index.html" PAMIĘTAJ  po index masz dać .(kropkę) i html. Jeśli pokaże się komunikat jakie kodowanie daj utf-8. Tak zapisany plik w notatniku zamieni go w plik html. Nazwa może być inna niż index. Ważne i jeszcze raz po nazwie .html

Po zapisaniu, kliknij nowo utworzony dokument, wyświetli Ci się w przeglądarce, po kliknięciu na moją a Twój baner, zostaniesz przeniesiony do ...

<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>bla bla</title>
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />
</head>
<body>

<!-- To jest miejsce na treść dokumentu -->
<p>Baner-obrazek to moja twarz.</p>
<p>Wiadomość w postaci html. Obrazek jako link, traktować jako baner. Link do banera obrazka zewnętrzny.</p>
<p><a href="http://www.kojkoj.pl"><img  src="http://www.kojkoj.pl/grzes/grzegorz.jpg" width="175" height="175" border="0" alt="kojkoj.pl " title="www.kojkoj.pl" /></a> To jestem ja. Grzegorz</p>

</body>
</html>

Zapis do pliku html jak wyżej.
Ten kod potrzebuje jeszcze obrazka (banera). Dlaczego, dlatego, że podpięty został wewnętrznie. Chcąc uzyskać taki sam efekt jak wyżej musisz wysłać z plikiem html obrazo-baner.  Na potrzeby przykładu należy, po wyświetleniu obrazka, prawy klawisz myszy zapisz jako (nie zmieniaj nazwy, ma zostać grzegorz.jpg).

<?xml version="1.0"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>bla bla</title>
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />
</head>
<body>

<!-- To jest miejsce na treść dokumentu -->
<p>Baner-obrazek to moja twarz.</p>
<p>Wiadomość w postaci html. Obrazek jako link, traktować jako baner. Link do banera obrazka zewnętrzny.</p>
<p><a href="http://www.kojkoj.pl"><img  src="grzegorz.jpg" width="175" height="175" border="0" alt="kojkoj.pl " title="www.kojkoj.pl" /></a> To jestem ja. Grzegorz</p>

</body>
</html>

Teraz otwórz pocztę i wyślij wiadomość. 1-szym tylko plik html, w drugim dodatkowo plik grzegorz.jpg i zobaczysz co Ci pokaże twój program pocztowy.

Różnica między jednym a drugim plikiem to ścieżka naszego banera. Poszukaj co jest przed nazwą grzegorz.jpg

Mam nadzieje, że coś zrozumiesz. Kody jak i mój obrazek powiszą kilka dni.

Grzegorz

9

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam

Oj, oberwę "chyba" od Zygmunta. Nigdzie nie napisałem, że robiłem to w edytorze wiadomości. Jeśli lm22 sądził, że tak. Przepraszam.

Na swoją obronę mam, w 1-szym moim poście zaznaczyłem

grzegorz napisał/a:

Sądzę, że wiadomość musi być jako html...

Z ciekawości sprawdziłem, opisałem. W skrócie, html jest traktowane jako załącznik, załącznik przygotowany NIE w THE BAT!.

Kolego lm22  opis w postach 2,3,4 jest lakoniczny, a spowodował u Ciebie myśli, że wszystko było przygotowane w programie pocztowym. To błąd.

Jeśli Ci to nie przeszkadza, liczy się efekt. Napisz. Postaram się opisać. Może się przyda.

Grzegorz

10

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Poszedłem za ciosem  z ciekawości.  Oczywiście z banerkiem. Teraz tylko oprócz linku, który  powiązany jest z banerkiem, nasz banerek został umieszczony na "jakimś" serwerze a wysłana wiadomość w postaci html została tak skonfigurowana, że wszelkie obrazki (banerki) pobierane są z sieci.

Ma to swoje plusy i minusy. Sprawdzałem na trzech kontach, działa. W The Bat muszę tylko klikać na kule ziemska z znaczkiem zapytania i odblokować ... to jest chyba jasne.

Przy takich ustawieniach, nie musimy pamiętać o wysyłaniu obrazków, banerków itp...

Grzegorz