11

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

janhalb napisał/a:

I co potem? Jak będę potrzebował sięgnąć do jakichś maili sprzed dwóch lat, to jak mam się tam dostać, że tak powiem? Sorry za głupie (zapewne) pytania, ale ja taki raczej lamer jestem... :-)

To działa tak samo jak kopia zapasowa. Jak Ci się wysypie, kopiujesz foldery na stare miejsce i masz przynajmniej do czasu ostatniego kopiowania przywrócone maile.

12

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czy na dysku, na którym trzymasz pocztę, nie masz czasem FAT32 i nie dojechałeś do limitu 4GB?
Jeśli chodzi o kopię zapasową, możesz po prostu skopiować wszystkie foldery pocztowe na inny dysk i dla oszczędności miejsca skompresować jakimś zipem czy rarem.
Co do błędu o którym mówisz, dawno temu miałem problem z jednym folderem. Przenosząc po kilkadziesiąt wiadomości do drugiego foldera i uruchamiając archiwizację "tropiłem" aż wytropiłem jednego maila z dziwnym załącznikiem, na którym wywalał się TB! Żmudne, ale zadziałało. Niestety nie pamiętam szczegółów.
OIDP aby usunąć resztki po deinstalacji TB!, trzeba regeditem usunąć całą gałąź HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT\The Bat!

13

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sorki, adresowałem do regdosa, który winą obarczał Vistę 64bit, a pisał o innym błędzie.
Mając taką sytuację jak Twoja, zrobiłbym full backup, całkowicie usunął TB! z systemu, łącznie z ustawieniami, czyszczeniem rejestru itd. Następnie nowa instalacja TB! i przywrócenie samych wiadomości. Wiem, że wszystkie filtry, ustawienia kont i formularze idą w diabły, ale innego sposobu nie widzę :-(
No chyba żeby przegrzebać się jeszcze przez http://www.silverstones.com/thebat/body.html#archives i https://www.ritlabs.com/bt/my_view_page.php

14

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie zauważyłem żadnego problemu. The Bat! 4.0.24.22, Windows Vista 6.0  64bit build 6001 Service Pack 1

Aż tak krytycznie do zabijania procesu to nie. Co ciekawe, miałem z wcześniejszymi wersjami taki problem, że trzeba było odczekać z klepsydrą. Później działało. Każde kolejne przeniesienie było już bezproblemowe. Tak jakby windows potrzebował załadować jakąś usługę. Interesujące, że ta sama wersja na Vista64bit działała bezproblemowo.  Spróbuj którąś z nowszych wersji beta, np. http://www.ritlabs.com/download/files3/ … 402418.rar

16

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

scorcher, nie czuj się urażony. TB! doskonale radzi sobie z archiwizacją całej poczty i wszystkich ustawień. Przywracanie działa także bezbłędnie, więc samo przeinstalowanie programu nie jest niczym nadzwyczajnym.  Jeśli chodzi o alternatywne rozwiązanie, jeśli rada Admina nie pomoże, możesz znaleźć w swoim profilu folder Sendto i wrzucić tam link do TB!.

17

(5 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wydaje mi się, że jeśli TB! jest ustawiony jako domyślny program pocztowy, to powinno zadziałać także "Wyślij do - adresat poczty". A przeinstalowanie programu nie pomogło?

18

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Taką mam czepialską naturę wink bo nie potrafię przejść obojętnie obok błędu. A tak całkiem przy okazji staram się pomóc tongue Co do ImageShacka, to traktowałbym to jako radę. a nie czepianie się. Daj znać, czy działa.

19

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Na stronie poczta.interia.pl masz ikonkę "pomoc" i tam konfigurację TB! krok po kroku. Dlaczego chcesz używać połączenia STARTTLS zamiast zwykłego z uwierzytelnianiem? D obrazków sugeruję imageshack a nie serwisy transferowe. Przy okazji, cztery literki to trochę słabe hasło ;-)

20

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ja bym zaczął od Skulskiego. OIDP miałem podobną sytuację z WinRARem i dostałem ponownie mój kluczyk...