Temat: Znowu się sypie :[

Ech łapy opadają... od lat wielu korzystam z TB! do tej pory bez większych problemów... niestety ostatnimi czasy zdarzyło się nietoperzowi wysypać pocztę kilkukrotnie (o czym już wcześniej pisałem...)

Wówczas skończyło się na kombinowanej (kilkudniowej) opcji wydłubywania co się da z katalogów na dysku... część się udało, większość poszła w zapomnienie...

Dzisiaj ZNOWU wywaliło pocztę z kilku folderów...

Udało się, do inboxu ściągnęłem to co mam na serwerze (od pół roku nie czyszczę, żeby nie mieć strat) co do folderów typu $KNOWN$ i całej około 30 innych, które sobie utworzyłem (a teraz zniknęły) wystarczyło, że je stworzyłem na nowo - szczęśliwie zczytały pliki pocztowe z domyślnych lokalizacji...

Po tym wszystkim full backup...

Ale... niestety mam nadal śmieci w drzewie (pisałem o tym tu: http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=1435)

No i niestety obawiam się, że skoro to się powtarza, to jutro lub pojutrze znów się wysypią katalogi...

Czy ktoś wie, co może powodować takie zachowania? I jak im zaradzić ???

PLSSSS!

system WinVista 64 @ AMD
Antyvir: Kaspersky 7.x - aktualizowany na bieżąco
Zapora systemu Winda włączona...

Najczęściej pliki się sypią podczas zamykania TB!... (podczas korzystania jest OK... zamykam... otwieram po jakimś czasie a tam brak wiadomości)

2

Odp: Znowu się sypie :[

biesior napisał/a:

system WinVista 64 @ AMD
Antyvir: Kaspersky 7.x - aktualizowany na bieżąco
Zapora systemu Winda włączona...

Najczęściej pliki się sypią podczas zamykania TB!... (podczas korzystania jest OK... zamykam... otwieram po jakimś czasie a tam brak wiadomości)

Jest jakiś problem z The Bat! i Vistą 64 bo takiej też używam. Przy zamykaniu bata słychać dźwięk błędu/ostrzeżenia a w Raporty i rozwiązywanie problemów wpis, że The Bat! Zatrzymał działanie wpis taki jest prawie codziennie. Na szczęście poczta mi jeszcze nie zaginęła.

3

Odp: Znowu się sypie :[

Nie zauważyłem żadnego problemu. The Bat! 4.0.24.22, Windows Vista 6.0  64bit build 6001 Service Pack 1

4

Odp: Znowu się sypie :[

tagor napisał/a:

Nie zauważyłem żadnego problemu. {...}

Drogi Tagorze, ja nie napisałem tego wątku, żeby się spytać, czy ktoś zauważył. Problem występuje, jak widać nie tylko u mnie, nie wiem czym może być sposowdowany, być może systemem, być może nie.

Gdybym wiedział, nie pisałbym.

5

Odp: Znowu się sypie :[

Sorki, adresowałem do regdosa, który winą obarczał Vistę 64bit, a pisał o innym błędzie.
Mając taką sytuację jak Twoja, zrobiłbym full backup, całkowicie usunął TB! z systemu, łącznie z ustawieniami, czyszczeniem rejestru itd. Następnie nowa instalacja TB! i przywrócenie samych wiadomości. Wiem, że wszystkie filtry, ustawienia kont i formularze idą w diabły, ale innego sposobu nie widzę :-(
No chyba żeby przegrzebać się jeszcze przez http://www.silverstones.com/thebat/body.html#archives i https://www.ritlabs.com/bt/my_view_page.php

6

Odp: Znowu się sypie :[

tagor napisał/a:

Sorki, adresowałem do regdosa, który winą obarczał Vistę 64bit, a pisał o innym błędzie...

Hih czyli incomunicado wink


tagor napisał/a:

Sorki, adresowałem do regdosa, który winą obarczał Vistę 64bit, a pisał o innym błędzie.
Mając taką sytuację jak Twoja, zrobiłbym full backup, całkowicie usunął TB! z systemu, łącznie z ustawieniami, czyszczeniem rejestru itd. Następnie nowa instalacja TB! i przywrócenie samych wiadomości.

Już to niestety robiłem - po pierwszym krachu (link w pierwszym wątku) i odzyskaniu poczty backnęłem ją i przeinstalowałem TB! (z czyszczeniem rejestru włącznie), nawet kupiłem najnowszą wersję (miałem bezpłatną z gazety)

Niestety problem się powtórzył...