11

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jakich wersji dotyczyły próby instalacji "wcześniejszych wersji"? Czy instalujesz wersję z automatyczną aktualizacją? Jeśli tak, zmień na wersję bez automatycznej aktualizacji (na stronie Ritlabs są to pliki "nau...").

12

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie wiem co o tym sądzić. Wykonałem u siebie (Win10 Pro 64-bit, The Bat! 10.4.0.9 64-bit, katalog z pocztą D:\Mail, miejsce na pliki automatycznej kopii zapasowej dysk F:) kilka testów i wszystko działa poprawnie. Najpierw utworzyłem pełną kopię (E:\autobackup.tbk), a potem przełączyłem na tryb różnicowy i pojawiły się pliki E:\autobackup001.tbk, E:\autobackup002.tbk itd.

Czy korzystasz z najnowszej wersji The Bat!? Podane niżej linki prowadzą do najnowszej wersji beta z 7. lipca, która ogólnie działa dobrze (wyjątek to kalendarz). Spróbuj zainstalować tę wersję:

https://www.ritlabs.com/download/files3 … -4-0-9.msi
https://www.ritlabs.com/download/files3 … -4-0-9.msi

https://www.ritlabs.com/download/files3 … -4-0-9.msi
https://www.ritlabs.com/download/files3 … -4-0-9.msi

13

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wydaje mi się, że było możliwe wymuszenie zapisu pliku automatycznej kopii zapasowej w dowolnym katalogu. Nie korzystam z tej opcji, a być może ustalonym miejscem zapisu jest główny katalog poczty.

Widzę, że masz ustawiony tryb różnicowy dla kopii zapasowej. Nie wiem dokładnie jak działa ten tryb, ale najpierw trzeba wykonać kopię pełną (czyli wyłączyć tryb różnicowy), a dopiero potem włączyć kopię różnicową, wskazując jako bazę plik kopii pełnej.

14

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Chris94 napisał/a:

Tak jak przypuszczałem, "netoperek" ewidentnie myli dyski.
[...]
Zastanawia również, dlaczego najdłużej trwa zapisywanie kopii tych katalogów które są całkowicie puste, jak np. Kosz  czy Outbox. Dziwi również, że w odpowiadających im katalogach w %appdata" są w tym samym czasie zapisywane olbrzymie pliki wielkości kilku GB.

Sprawdź (chociaż zapewne już to sprawdzałeś) pod przyciskiem Zaawansowane jak jest skonfigurowana automatyczna kopia zapasowa, czyli gdzie są zapisywane pliki kopii.

Jeżeli chodzi o "całkowicie puste" foldery The Bat!, to zapewne są w nich ukryte usunięte wiadomości. Spróbuj dla każdego z tych folderów uruchomić z menu operację Folder > Oczyść i skompresuj. To powinno pokazać ile było w tych folderach niepotrzebnej zawartości.

15

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Może masz zapełniony katalog na pliki tymczasowe C:\Users\[nazwa_użytkownika]\AppData\Local\Temp)? Jaki może być rozmiar twojego pliku  kopii zapasowej?

16

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie do końca rozumiem co chcesz uzyskać. Czy konto Gmail obsługiwane przez The Bat! ma się tak zachowywać? Czy może chodzi tu o konto Gmail obsługiwane z poziomu przeglądarki WWW? Nie masz wpływu na to jak są wyświetlane wiadomości od Ciebie na koncie Gmail.

17

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Można podobny widok uzyskać w The Bat!, ale będzie on obowiązywał globalnie, a nie w jednym koncie. Przede wszystkim należy wpisać nadawcę do książki adresowej (jako właściciel konta zapewne już tam jesteś wpisany) i następnie dołączyć ikonę do tego wpisu w miejsce fotografii. Najłatwiej można to zrobić z poziomu właściwości konta w sekcji "Ogólne". Pod przyciskiem "vCard" otwiera się wizytówka i tam należy wprowadzić ikonę / fotografię.

Następnie na panelu nagłówka wyświetlanej wiadomości należy włączyć wyświetlanie fotografii (kliknięcie nagłówka prawym przyciskiem myszy i wybór opcji "Fotografia".

Potem na panelu konfiguracyjnym programu w sekcji "Wyświetlanie wiadomości" należy ustawić opcję Przełącz w tryb podsumowania gdy panel listy jest węższy niż 800 pikseli. Kolejnym krokiem jest wybór formatu wyświetlania listy wiadomości w menu "Środowisko / Układ okien", wypróbuj np. Pionowe pasy. Przesuwając pionowe ograniczniki kolumn okna uzyskasz różne efekty. Jeśli coś będzie Ci odpowiadać, ciesz się nowym widokiem okna programu :-)

18

(39 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Automatyczna kopia zapasowa jest zapamiętywana jako zadanie w terminarzu. Od wersji 10.4.0.1 terminarz jest praktycznie niesprawny: ani zadania nie są uruchamiane o wyznaczonym czasie, ani nie są uruchamiane po terminie mimo włączenia takiej opcji. Ten błąd był zgłoszony do autorów już 8. czerwca (https://bt.ritlabs.com/view.php?id=2247), ale nie ma żadnego odzewu. Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo nie ma innego wyjścia. Błąd jest wyjątkowo uciążliwy, bo dotyczy wszelkich zadań uruchamianych z terminarza.

19

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Chris94 napisał/a:

Czy jest jakiś sposób by chociaż zmniejszyć interlinię w panelu kont e-mail i folderów?

To jedno można zrobić, reszta to radosna twórczość autorów. Przejdź do: Opcje > Konfiguracja > Inne opcje > Zwarta postać listy folderów i wiadomości (mniejsze odstępy wierszy). Możesz także dodatkowo włączyć linie łączące pozycje listy, co poprawia czytelność.

20

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Prawdopodobnie ustawienia pasków narzędziowych (i innych elementów interfejsu) są zapisywanie w pliku tbuser.def w katalogu głównym z pocztą. Nie jest to jednak plik tekstowy i nie daje się edytować. Aby zapobiec takim niespodziankom, jaka Cię spotkała, warto robić kopie zapasowe, włączając w kopii opcję Ustawienia własne. Wtedy po awarii można odtworzyć te ustawienia, a jeśli kopie są robione regularnie - można cofnąć się do wersji nie powodującej kłopotów. Przy odtwarzaniu danych z kopii nie ma konieczności odtwarzania wszystkiego - wystarczy odtworzyć "Ustawienia własne".

Zapewne klientów masz wpisanych do książki adresowej. Możesz tam utworzyć jakąś grupę, dodać do niej twoich klientów i zdefiniować dla grupy szablon nowej wiadomości, którego chcesz używać. Wtedy wystarczy "fabryczny" przycisk nowej wiadomości i wybór adresata, a zostanie użyty szablon grupy.