Wypróbowałem różne warianty przekazania i niestety, nie udaje się osiągnąć zamierzonego rezultatu. Tylko wtedy, gdy oryginalna wiadomość jest w formacie czystego tekstu, można usunąć jej fragment przy przekazaniu i do adresata dojdzie bez tego usuniętego fragmentu. W przypadku wiadomości w formacie HTML lub mieszanym usuwanie fragmentu zawsze pozostawia oryginał HTML bez zmian.

Nie mamy na to wpływu i jedyne co można zrobić w przypadkach takich jak Twój, to tworzenie nowej wiadomości z oryginalnymi załącznikami (które niestety trzeba wcześniej zapisać na dysk). Nie widzę możliwości automatyzacji tego procesu. Jeśli odbiorca tej przekierowanej wiadomości byłby cały czas ten sam, to ewentualnie można myśleć o jakichś szablonach podręcznych i filtrach.

12

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W najnowszych wersjach programu (w starszych od pewnego czasu także) lista załączników może być wyświetlana na osobnym panelu położonym zgodnie z ustawieniem w menu kontekstowym w pozycji Wygląd. Drugi wariant to wyświetlanie listy załączników na przycisku w panelu nagłówka. Mówię tu o klasycznym podglądzie listy wiadomości, a nie o tym dziwolągu wprowadzonym w wersji 11.

W obydwu wariantach kliknięcie na nazwę załącznika na liście otwiera wewnętrzną przeglądarkę, w której można obracać obrazy - sprawdź to.

13

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sprawdziłem i wydaje mi się, że jest rozwiązanie. Otóż po wyłączeniu zakładki za pomocą "x" zerują się w niej ustawienia definiujące miejsce wyświetlania, mimo że zakładka pozostaje na liście. Na panelu edycji tej zakładki wiadomości na zakładce Ogólne należy wówczas włączyć opcję np. Okno główne lub inne - tam gdzie chcesz widzieć zakładki. Przyznaję, że nie jest to intuicyjne, ale działa.

Nowy panel można wyłączyć w konfiguracji, patrz menu Opcje > Konfiguracja > Podgląd / Edycja > Klasyczna postać panelu podglądu.

Od najnowszej wersji 11.0.3.2 można także wyłączyć indeksowanie bazy wiadomości przeznaczone na potrzeby tego nowego podglądu, patrz menu Opcje > Konfiguracja > Ogólne > Wyłącz indeksowanie poczty na wolniejszym komputerze.

15

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czas oznaczenia wybranej wiadomości jako przeczytanej ustawia się oddzielnie dla każdego konta. Patrz menu Konto > Właściwości > Opcje dodatkowe.

Jeśli chodzi o zanikanie znaków to po prostu albo nie korzystaj z HTML, albo ustaw kolor czcionki na jakiś ciemny. Białe na białym trudno dostrzec, to fakt.

- Nie sądzę, aby w wersji 11 był problem z odczytem kopii zapasowej lub po prostu całej bazy wiadomości z wersji 9. Tutaj raczej nic się nie zmieniło. Ja przy takich zmianach nie usuwam katalogu Mail, tylko podczas instalacji wskazuję jego położenie i od razu mam wszystko dostępne. Można także posłużyć się kopią zapasową.

- Na stronie Ritlabs (https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/order.php) są podane ceny zakupu wersji pełnej i aktualizacji. Cena aktualizacji jest stała i dotyczy przejścia z dowolnej wersji wcześniejszej (od 1 do 10) na wersję 11. Nowa licencja jest ważna aż do wersji 11.999 i chyba obejmuje wszystkie wersje wcześniejsze. Ja aktualizowałem z wersji 10.5.3 i wszystko odbyło się bez problemów.

Musisz jednak pamiętać, że nowa wersja nie jest wolna od błędów i nie musisz się spieszyć, jeśli poprzednia działa. Ja nie mam problemów, ale niektórzy użytkownicy skarżą się np. na zawieszanie programu lub spowolnienie całego systemu. To co zauważyłem i od razu wyłączyłem w nowej wersji to wg mnie koszmarny nowy panel podglądu wiadomości. Jest to sprawa gustu - jeśli ktoś lubi ozdobniki to może mu się spodobać.

17

(3 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Po prostu nie da się tego obejść, filtry wspólne nie działają dla kont IMAP. Pewnym ułatwieniem w przypadku konieczności ustawienia powtarzalnych reguł na wielu kontach jest możliwość ich kopiowania i wklejania (Ctrl-C i Ctrl-V), ale nadal to nie rozwiązuje problemu z filtrami wspólnymi.

Podejrzewam, że ze względu na różne oprogramowanie serwerów IMAP nie jest ujednolicone przekazywanie atrybutów wiadomości przy połączeniach klient-serwer. Różne programy klienckie mogą używać lokalnie różnych atrybutów i tak jest w przypadku The Bat!. Uniwersalne przeniesienie tego na serwer chyba nie jest możliwe, bowiem wymagałoby zmian w samym oprogramowani serwera. Nie wszystkie lokalnie ustawiane atrybuty są widoczne na serwerze, dotyczy to tylko tych najbardziej oczywistych (np. wiadomość przeczytana lub usunięta).

18

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Menu Konfiguracja > Podgląd / Edycja > Klasyczna postać panelu podglądu

Na stronie RIT Labs jest informacja o cenach aktualizacji dla wersji Pro i Home. Po doliczeniu 23% naszego VAT wychodzi dokładnie tyle co chce wspomniana polska firma (pomijam świąteczną promocję, której ta firma nie oferuje).

Nowa wersja polega na całkowitej przebudowie znanego od początku układu elementów na panelu podglądu wiadomości. Według mnie, jest to przerost formy nad treścią. Duża czcionka we wpisie nadawcy powoduje, że cały wpis się rozciąga, a nawet przechodzi w tryb wielowierszowy. Treść newsa znika na tle tego niepotrzebnie dużego nagłówka. Zaokrąglone ramki i inne dekoracje sprawiają wrażenie chaosu i powodują, że treść jest mniej czytelna niż w starym układzie. Dodatkowo wiadomości tworzące jeden wątek są wyświetlane w sposób ciągły, można je przeglądać tak jak na smartfonie (czego nie lubię).

To jest moja osobista opinia, wynikająca z faktu, że dla mnie w programie pocztowym najważniejsza jest treść wiadomości, a nie kolorowe inicjały nadawcy czy inne atrybuty tekstowe. Negatywnie oceniam ten nowy wygląd, podobnie jak nowy interfejs książki adresowej. Na liście dyskusyjnej programu po opublikowaniu testowej wersji z taką postacią panelu podglądu na 15 wypowiedzi tylko jedna osoba oceniła to pozytywnie, reszta była na "nie". Na szczęście autorzy umożliwili wyłączenie takiego trybu podglądu na panelu konfiguracyjnym programu.

Oceńcie sami czy wam się to podoba.