1

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam,
chciałbym odświeżyć nieco temat, może ktoś jednak będzie umiał mi pomóc. temat jest ten sam - błędne wyświetlanie czcionki (TB ver.) 4.2.42.
To co udało mi się ustalić:
program podczas wysyłania wiadomości, gdzie kodowanie jest ustawione na Środkowoeuropejski ISO i HTML/Prosty tekst, zamienia literę "ą" na "s" z daszkiem (takie czeskie "s") - przy odbieraniu w TB, natomiast litery "ą", "ś" i "ź" dodatkowo zjada w ogóle jeżeli czytam wiadomość w Gmail, a gdy czytam na serwerze WP to cześć z ty liter zamienia na inne krzaczki. Z kolei, gdy wysyłam wiadomości w Unicode UTF-8  to w tych portalach (WP i Gmail) zamiast liter i treści maila są albo znaki zapytania albo inne przypadkowe znaki ASCI. Ciekawostką jest za to, ze w TB wiadomość wysłana w Unicode otwiera się perfekcyjnie prawidłowo.... Na WP, jeśli włączę czytanie listu w wersji tekstowej to wszystko jest OK (w Gmail chyba nie mam takiej możliwości...)
Czy jest jakaś metoda pozwalająca ustawić właściwa pisownie tak aby mieć pewność, że w innych, popularnie używanych programach pocztowych wiadomości będą otwierać się właściwie?

Czy ktoś jest w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem? Zależy mi bardzo na dobrym działaniu i wysyłaniu dobrych wiadomości, ze względu na to, że wysyłam z TB maile choćby do pracodawców i nie chce sobie robić nieprofesjonalnej opinii. Kupiłem licencję na ten program (Home) i teraz zastanawiam się czy to była dobra decyzja.... Zaczynam się zastanawiać, czy nie zbierać już na  Office... smile

Z góry dziękuje za wszelka pomoc i sugestie!
Pozdrawiam!

2

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W wysyłkach ustawione mam HTML/Prosty tekst. Póki co nie mam problemu, po ustawieniu na Unicode wydaje się, że działa. Ale sprawdzałem na serwerze poczty WP (przez internet) i wywala jednak krzaczki... Po przełączeniu w poczcie, żeby wyświetlał w wersji tekstowej wszystko jest OK. Czyżby jednak problem z HTML'em?

3

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzięki za pomoc,
właściwie to testowałem na sobie jako odbiorcy - na różnych swoich kontach ale wszystkie w TB. Na kopiach wysłanych tez to widziałem. Póki co zmieniłem w nowych wiadomościach zestaw znaków na Unicode (UTF-8) i na razie chodzi (nie wiem czy to jest dokładnie kodowanie transportowe?). Nie mam Środkowoeuropejskiego Windows, popatrzę na Unicode.

Dzięki,
Pozdrawiam!

4

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam,
mój TB (4.2.36.4) po napisaniu tekstu nowej wiadomości, po wysłaniu jej zamienia czcionkę "ą" na znak "s^" (coś w tym stylu, takie czeskie "s"). Zamiana jest widoczna po wysłaniu wiadomości, w korespondencji odbiorczej adresata. Wygląda to trochę nieprofesjonalnie. Czy można to jakoś zmienić? Zdarza mi się, że w tytułach maili tez pojawiają się jakieś krzaczki.
Używam czcionki "calibri" ale problem jest we wszystkich innych (zestaw znaków "środkowoeuropejski ISO). Problem jest tylko przy wpisywaniu tekstu z ręki, nie ma przy wklejaniu tekstu skopiowanego z innych wiadomości lub innych programów.

Macie jakiś pomysł jak to wyprostować? Wysyłam często oficjalną korespondencję i zależy mi na tym aby program sam nie krzaczył tekstu..
Dzięki z góry za pomoc,
Chrumpel

5

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zadziałało, dzięki!
Przeglądałem podręcznik i głównie znalazłem tam o wysyłce potwierdzeń i o jednorazowym włączeniu tych opcji. Ale teraz jest OK.
Dzięki za szybkość!

6

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam,
żeby nie tworzyć nowego wątku - pytanie odwrotne:
włączyłem żądanie potwierdzenia dostarczenia/przeczytania wiadomości (w oknie nowej wiadomości w Opcjach lub na pasku stanu), ale za każdym razem muszę je włączać od nowa. Gdzie mogę ustawić to/zapamiętać, żeby przy każdym tworzeniu wiadomości (nowej i odpowiedzi) opcje te były włączone zawsze (nie zawsze o tym pamiętam, a są dla mnie ważne)? Mam skonfigurowane 3 konta i tylko w jednym muszę włączać każdorazowo, a w pozostałych jest to ustawione. Wysyłałem wiadomości z tymi ustawieniami, ale nie chce się ta konfiguracja zapisać.
Wersja Bat'a 4.2.36.4.

Pozdrawiam!

7

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

To dobra wiadomość, że opłacone wersje będą dożywotnie.. smile mam nadzieję, że bez względu na ilość instalacji, np. po reinstalacji systemu lub do "odnowienia" programu jako takiego...
Mam jeszcze 25 dni ewaluacji, więc mam nadzieję, że sprawdzę go ile dam radę i przemyślę wątpliwości..

Dzięki za super szybkie odpowiedzi smile

Pozdrawiam!

8

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Witam,
testuję teraz TB i tez nachodzi mnie chęć na zakup licencji. Czy ktoś ma jakieś nowe informacje na temat zmian w sposobie licencjonowania (licencja na wersje czy licencja na okres czasu)?
Którą wersję wybrać - Home czy Prof? Program do użytku w domu, kilka kont pocztowych do obsługi i chyba raczej na pewno nie będę potrzebował szyfrowania danych.
Przyznam, że kwota c.a. 150zł za licencję zmusza mnie do zastanowienia czy warto płacić ponownie, np. za 2 lata lub do nowej wersji, np. wersji 5.x, która być może wyjdzie niedługo... Jakoś te płacenie okresowe mi nie pasuje, chyba że, tak
jak ktoś pisał w innym wątku, jeśli nie płacisz to nie masz nowej aktualizacji, ale posiadana wersja działa bez ograniczeń. 
Jakie macie sugestie w tych sprawach?

9

(10 odpowiedzi, napisanych Podręcznik i plik językowy The Bat!)

Udało się... uff...
Problem okazał się być na etapie rozpakowywania pliku. Dopiero po 3 rozpakowaniu na pulpit i przeniesieniu do głównego katalogu, następnie po prawym kliknięciu na nim i wejściu we właściwości, potem kliknięcie "Odblokuj" plik zadziałał (po dwukliku normalnym na pliku). Plik działa samodzielnie jak i z programu.
Wcześniej kilkakrotnie "odblokowywałem" plik we właściwościach, ale on jakby wracał do poprzedniego, niezmienionego stanu... Dopiero po rozpakowaniu i przeniesieniu poszło. Ale w trakcie dwóch prób rozpakowywania pojawiał się monit o błędzie rozpakowywania.
Ale póki co jest OK, działa samodzielnie i z programu.

10

(10 odpowiedzi, napisanych Podręcznik i plik językowy The Bat!)

Witam,
chciałbym się podłączyć do tematu w kwestii niedziałania podręcznika, ale w Windows7. Pobrałem, rozpakowałem, wrzuciłem do głównego katalogu w Program Files i niestety, poza listą tematów, w panelu po prawej nic nie widać... Czy ktoś może ma podobny problem w 7? Próbowałem pomysłów podanych powyżej, ale nie bardzo pomogło - może coś nadal źle robię.

Dzięki z góry!