1

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

No właśnie pisałem, że %PROGRAMDIR nie działa... Musisz wpisać normalnie ścieżkę do katalogu z The Batem.

Masz tę ścieżkę wpisać w obu operacjach filtra.

BTW, dopiszę jeszcze, że ten filtr nie działa, jeśli ma ściągać obrazki niedostępne bezpośrednio (tylko za pośrednictwem różnych skryptów .aspx czy .php) oraz nie działa na wszelkich typach newsletterów - np. potrzebna byłaby wersja 'Playboyowa', tak jak w starym filtrze, na stronie http://konrad_sz.republika.pl/tb/htmlpics.htm.

2

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

@Koleszka

Jakieś ustawienia mam widocznie inne niż Ty... W takim razie spróbuj do obu operacji filtra przed słowem Images\http\  dopisać ścieżkę do głównego folderu The Bata (C:\Program Files\The Bat!\).

Uwaga - ścieżkę tę można uzyskać dzięki makru %PROGRAMDIR, ale nie działa ono w operacjach szablonu (przynajmniej w mojej wersji).

@lazik

Czyli chyba tworzone są foldery na obrazki, ale same obrazki nie są dociągane. Spróbuję jutro wieczorem do Ciebie napisać i może parę rzeczy wyjaśnić. Teraz muszę powiedzieć 'dobranoc', bo jutro wstaję o wpół do szóstej rano.

3

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jakby to powiedzieć... U mnie działa :-) Używam wersji TB! 3.99.3.

Do przetestowania warto włączyć zapisywanie komunikatów w 'logu' - robi się to tak: drugą operacją filtra jest zapisywanie w pliku Images\http\html.pics.log rezultatu działania szablonu. W tym szablonie (aby go zobaczyć trzeba kliknąć dwa razy na drugiej operacji, czyli "Zapisz wiadomość do pliku tekstowego Images\http\html.pics.log", a później na przycisku "Szablon...") cała zawartość trafia do zmiennej %_nodebug (bo nie chcemy niczego zapisywać). Wystarczy więc dodać w ostatniej linii szablonu %_nodebug, aby zapisać wszystkie komunikaty odpowiednich poleceń do pliku html.pics.log.

Po drugie - warto też sprawdzić, czy pierwsza operacja filtra rzeczywiście tworzy plik o nazwie będącej identyfikatorem wiadomości. W różnych wersjach The Bata było z tym różnie... W tym celu można tymczasowo skasować polecenie %XMP_FileDel("%_file")%- i popatrzeć, czy po uruchomieniu filtra w katalogu Images\http tworzą się pliki tekstowe o szalonych nazwach.

4

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jakiś czas temu zrobiłem porawioną wersję tego starego filtra. Króciutki opis jest na stronie http://konrad_sz.republika.pl/tb/htmlpics_2.htm (gdy - jeśli do tego czasu nie wyjdzie wersja TB ze ściąganiem wbudowanym w program - znajdę czas, to napiszę trochę więcej). Jest to znacznie prostsze (jeden filtr, bez duplikowania wiadomości). BTW - przeglądarka HTML w TB! jest wyjątkowo marna i może dlatego nie wyświetlają Ci się obrazki (np. w tle komórek).

5

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Utwórz nowy folder o nazwie $known$, ewentualnie użyj kobinacji klawiszy przywracającej wszystkie 'zagubione' foldery: focus na liście folderów i naciśnij Ctrl+Alt+Shift+L.

6

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Tak na marginesie, to właśnie na swojej stronie umieściłem szablon + filtr, które mają realizować zadanie skibibiego (inspiracją było analogiczne życzenie na forum RitLabs). http://konrad_sz.republika.pl/tb/docelowy.htm

7

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Karino nie napisał, jak objawia się "niemożność" wchodzenia na strony. Jakie błędy czy coś... Jeśli Mozilla 2.0.02==Firefox 2.0.02, to jest to problem Firefoksa, rozwiązanie jest na ichnim forum http://forums.mozillazine.org/viewtopic … 07#2764507.

8

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

pawlikp100 napisał/a:

nie wiem jak ustawić program - aby początkowo każdą wiadomość która przyjdzie oznaczał jako wiadomość bez odpowiedzi (ewentualnie przeczytaną ale bez odpowiedzi)
a dopiero w momencie jak wiadomość taką przeczytam i jednocześnie na nią odpowiem - aby program sam zmienił kolor wiadomości
jednym słowem punkty 1 i dwa zrobiłem
co do punktu 3 nie wiem niestety jaki muszę określić warunek oraz operację aby to wszystko działało.
Proszę o radę.

Widzę, że wątek ma trzy tygodnie, ale tak pro forma odpowiem...

Warunek: dowolna wiadomość
Operacja: znaczniki - pokoloruj

Pierwszy filtr dla wiadomości przychodzących bądź przeczytanych, drugi dla tych, na które odpowiedziano.

9

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Spróbuj może na chwilę zrobić z Internet Explorera domyślną przeglądarkę (czy teraz linki działają, otwierając IE?), a następnie znów przełącz na Firefoxa.

10

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Spróbuj programu TBKDigger http://files.nobat.ru/utilites/tbkdigger.html