Temat: Jedna licencja na dwa komputery.

Witam.

Chciałbym zakupić The Bata w wersji Home - dla siebie i dla moich rodziców. Czy muszę płacić dwa razy, czy wystarczy, że zakupię tylko program dla siebie i będziemy mogli LEGALNIE korzystać z jednej licencji ?. Komputery na których znajdują się proramy będą w jednym lokalu.

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

2

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

W treści licencji dołączanej do programu znajduje się następujące stwierdzenie: You are granted a non-exclusive licence to use the program on one computer at a time. The program may not be rented, leased or transferred. Autorzy zabraniają zatem jednoczesnego korzystania z programu na wielu komputerach, przy czym lokalizacja maszyn nie jest brana pod uwagę. W myśl tej licencji użytkownik może zainstalować program na wielu komputerach i korzystać z niego legalnie, byleby nie w tym samym czasie. Liczba kont obsługiwanych w jednej instalacji nie podlega żadnym ograniczeniom.

3

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Witam, nie chcę pisać nowego wątku ale mam pytanie. Chcę używać Bat'a w domu i w pracy  na moim komputerze, czy jest to możliwe? Jeśli tak to jaką licencję trzeba zakupić? Oczywiście mój komp w pracy jest nieużywany przez innych użytkowników (hasło na profilu). I instalacja tylko dla jednego użytkownika.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Rafał

4

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Chyba wersję Professional, bo na stronie autorów http://www.ritlabs.com/en/products/thebat/diff.php na pierwszym miejscu wśród wymienionych tam różnic obydwu wersji wyraźnie napisano, że wersja Home nie może być używana do celów komercyjnych. Zgodnie z licencją dla wersji Professional możesz program zainstalować na dowolnej liczbie komputerów - warunkiem zgodności z wymaganiami licencji jest tylko to, abyś jednocześnie używał tylko jednej instalacji. Czy licencja dla wersji Home różni się od tej - tego nie wiem.

5

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

w zasadzie mam dość podobne pytanie.
po latach z outlookiem chciałbym kupić the bat'a.
mam małą, jednoosobową firmę, na firmę trzy komputery, PC + 2 lapki.
chciałbym zainstalowac bata na PC i choć jednym lapku. będą uzywane nierównolegle. czy to jest legalne, nie będzie zgrzytów z konfiguracją, przy ew kontroli us, itd?

6

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Patrz wyżej, zgodnie z tym co napisano w licencji: wersję Professional możesz zainstalować na dowolnej liczbie komputerów - wymagane jest tylko to, abyś jednocześnie używał tylko jednej instalacji.

7

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

heja
Pozwolę sobie trochę odświeżyć suchara i zapytać o aktualizację w tym temacie - dot. the bat 10 pro.
W licencji mamy:

2b. The Bat! Professional Edition. In the event You purchase a Registered License for The Bat! Professional Edition, Your Registered License provides you with the ability to use The Bat! for both commercial and non-commercial uses and to install The Bat! on one device per Licensed User. Though your Registered License for The Bat! Professional Edition provides you with the ability to install a copy of The Bat! on multiple devices, you may use only one copy of The Bat! per Licensed User at a time.

I teraz mam kilka pytań o to użytkowanie na  różnych komputerach 1 licencji /oczywiście tak, aby być zgodnym z licencją/:

1. Mam 3 komputery: 1 stacjonarny w  firmie, 1 stacjonarny w domu i laptop. Rozumiem, że zgodnie z powyższym mogę mieć zainstalowany program na każdym z nich, ale tak aby w danym czasie mieć włączony program tylko na jednym z nich ?

2. Czy aby użyć program na innym komputerze, to na tym pierwszym muszę się w jakiś sposób wylogować, zwolnić licencję lub cokolwiek innego ?

3. Mając wersję pro mam voyagera. Czy w takim razie mogę mieć the bata na jednym kompie a na drugim voyagera ?
a. I czy wtedy mogę ich używać jednocześnie czy i tak tylko jednego w danym czasie ?

4. Powyższy fragment licencji pochodzi ze strony ritlabs, który jest opisany jako licencja dla wersji 9, ale rozumiem, że dot. to pewnie  też v10 ? https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/licence.php

8

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Dokładnie taka treść znajduje się w pliku licencji dołączanym do wersji 10 programu (C:\Users\<xxx>\AppData\Local\The Bat!\Main\10.1.0.0\64\licence.rtf). Sądzę, że dla jednej licencji obowiązuje wymóg pracy nie więcej niż na jednym stanowisku i nie ma znaczenie, czy jest to Voyager, czy program stacjonarny. Nic nie napisano o konieczności wylogowania, ale chyba tak należałoby zrobić, aby być w zgodzie z licencją.

9

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Ok, ale czy dobrze rozumiem, że mogę the bata zainstalować na dwóch czy trzech komputerach, ale w danym czasie używać tylko na jednym ?
Jak używam kompa w pracy, to z tego w domu nie  korzystam i na odwrót. A laptop to już w ogóle rzadko używany i też tylko wtedy jak kompy stacjonarne są nie używane.

Co do wylogowania się, to w sumie  nie bardzo wiem jak the bacie to zrobić. Jest jakiś sposób ?

10

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

spin napisał/a:

Ok, ale czy dobrze rozumiem, że mogę the bata zainstalować na dwóch czy trzech komputerach, ale w danym czasie używać tylko na jednym ?
[...]
Co do wylogowania się, to w sumie  nie bardzo wiem jak the bacie to zrobić. Jest jakiś sposób ?

Tak wynika z licencji - możesz zainstalować wersję Professional na dowolnej liczbie komputerów.

Pisząc o wylogowaniu, miałem na myśli wyłączenie programu.