Temat: Jedna licencja na dwa komputery.

Witam.

Chciałbym zakupić The Bata w wersji Home - dla siebie i dla moich rodziców. Czy muszę płacić dwa razy, czy wystarczy, że zakupię tylko program dla siebie i będziemy mogli LEGALNIE korzystać z jednej licencji ?. Komputery na których znajdują się proramy będą w jednym lokalu.

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

2

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

W treści licencji dołączanej do programu znajduje się następujące stwierdzenie: You are granted a non-exclusive licence to use the program on one computer at a time. The program may not be rented, leased or transferred. Autorzy zabraniają zatem jednoczesnego korzystania z programu na wielu komputerach, przy czym lokalizacja maszyn nie jest brana pod uwagę. W myśl tej licencji użytkownik może zainstalować program na wielu komputerach i korzystać z niego legalnie, byleby nie w tym samym czasie. Liczba kont obsługiwanych w jednej instalacji nie podlega żadnym ograniczeniom.

3

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Witam, nie chcę pisać nowego wątku ale mam pytanie. Chcę używać Bat'a w domu i w pracy  na moim komputerze, czy jest to możliwe? Jeśli tak to jaką licencję trzeba zakupić? Oczywiście mój komp w pracy jest nieużywany przez innych użytkowników (hasło na profilu). I instalacja tylko dla jednego użytkownika.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Rafał

4

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Chyba wersję Professional, bo na stronie autorów http://www.ritlabs.com/en/products/thebat/diff.php na pierwszym miejscu wśród wymienionych tam różnic obydwu wersji wyraźnie napisano, że wersja Home nie może być używana do celów komercyjnych. Zgodnie z licencją dla wersji Professional możesz program zainstalować na dowolnej liczbie komputerów - warunkiem zgodności z wymaganiami licencji jest tylko to, abyś jednocześnie używał tylko jednej instalacji. Czy licencja dla wersji Home różni się od tej - tego nie wiem.

5

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

w zasadzie mam dość podobne pytanie.
po latach z outlookiem chciałbym kupić the bat'a.
mam małą, jednoosobową firmę, na firmę trzy komputery, PC + 2 lapki.
chciałbym zainstalowac bata na PC i choć jednym lapku. będą uzywane nierównolegle. czy to jest legalne, nie będzie zgrzytów z konfiguracją, przy ew kontroli us, itd?

6

Odp: Jedna licencja na dwa komputery.

Patrz wyżej, zgodnie z tym co napisano w licencji: wersję Professional możesz zainstalować na dowolnej liczbie komputerów - wymagane jest tylko to, abyś jednocześnie używał tylko jednej instalacji.