Sprawdziłem w zasobach językowych The Bat! polskich i oryginalnych angielskich: takiego komunikatu nie ma, czyli nie pochodzi on z samego programu. Prawdopodobnie za to są odpowiedzialne nieszczęsne biblioteki Chrome (CEF), ale nie mam pojęcia gdzie to można sprawdzić. Czy korzystasz z wersji programu z automatyczną aktualizacją? Jeśli tak, to proponuję przejść na wersję bez automatycznej aktualizacji (plik instalatora ma nazwę zaczynającą się od "nau_thebat...". Przedtem należy odinstalować program i usunąć biblioteki CEF (szukaj w C:\Users\<user>\AppData\Local\CEF) oraz gałąź rejestru RIT. W wersji bez automatu wszystko zainstaluje się w "C:\Program Files". Po uruchomieniu wystarczy wskazać katalog główny z pocztą (lub odtworzyć pocztę i ustawienia z kopii zapasowej).

Sprawdziłem u siebie i wyzwalanie filtru wspólnego za pomocą kombinacji Ctrl+F11 działa poprawnie. Włącz może dodatkowo opcje "Tylko wyzwalanie ręczne" i "Sprawdzaj czy wiadomość spełnia kryterium". Warto także sprawdzić dla filtrów wspólnych czy nie zmieniły się ustawienia na zakładce "Dziel filtry z..."

13

(4 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Czy sprawdziłeś obecność innych szablonów, które mają pierwszeństwo przed szablonem głównym, tak jak pisałem wyżej?

Barti napisał/a:

... Też próbowałem różnych ustawień. Najgorsze, że chyba ten problem dotyczy tych nowszych wersji. Przez długi czas pracowałem na wersji 4.5 i tam nie było tego problemu.

Sądzę, że problem pojawił się w momencie, gdy dodano obsługę wiadomości w formacie HTML. Nigdy nie osiągnięto jednak tego poziomu, co przy wiadomościach czysto tekstowych. Jako przykład można podać edytor HTML, który po kilku latach nadal ma błędy i nie jest zbytnio wygodny.

Wypróbowałem różne warianty przekazania i niestety, nie udaje się osiągnąć zamierzonego rezultatu. Tylko wtedy, gdy oryginalna wiadomość jest w formacie czystego tekstu, można usunąć jej fragment przy przekazaniu i do adresata dojdzie bez tego usuniętego fragmentu. W przypadku wiadomości w formacie HTML lub mieszanym usuwanie fragmentu zawsze pozostawia oryginał HTML bez zmian.

Nie mamy na to wpływu i jedyne co można zrobić w przypadkach takich jak Twój, to tworzenie nowej wiadomości z oryginalnymi załącznikami (które niestety trzeba wcześniej zapisać na dysk). Nie widzę możliwości automatyzacji tego procesu. Jeśli odbiorca tej przekierowanej wiadomości byłby cały czas ten sam, to ewentualnie można myśleć o jakichś szablonach podręcznych i filtrach.

16

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W najnowszych wersjach programu (w starszych od pewnego czasu także) lista załączników może być wyświetlana na osobnym panelu położonym zgodnie z ustawieniem w menu kontekstowym w pozycji Wygląd. Drugi wariant to wyświetlanie listy załączników na przycisku w panelu nagłówka. Mówię tu o klasycznym podglądzie listy wiadomości, a nie o tym dziwolągu wprowadzonym w wersji 11.

W obydwu wariantach kliknięcie na nazwę załącznika na liście otwiera wewnętrzną przeglądarkę, w której można obracać obrazy - sprawdź to.

17

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Sprawdziłem i wydaje mi się, że jest rozwiązanie. Otóż po wyłączeniu zakładki za pomocą "x" zerują się w niej ustawienia definiujące miejsce wyświetlania, mimo że zakładka pozostaje na liście. Na panelu edycji tej zakładki wiadomości na zakładce Ogólne należy wówczas włączyć opcję np. Okno główne lub inne - tam gdzie chcesz widzieć zakładki. Przyznaję, że nie jest to intuicyjne, ale działa.

Nowy panel można wyłączyć w konfiguracji, patrz menu Opcje > Konfiguracja > Podgląd / Edycja > Klasyczna postać panelu podglądu.

Od najnowszej wersji 11.0.3.2 można także wyłączyć indeksowanie bazy wiadomości przeznaczone na potrzeby tego nowego podglądu, patrz menu Opcje > Konfiguracja > Ogólne > Wyłącz indeksowanie poczty na wolniejszym komputerze.

19

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Czas oznaczenia wybranej wiadomości jako przeczytanej ustawia się oddzielnie dla każdego konta. Patrz menu Konto > Właściwości > Opcje dodatkowe.

Jeśli chodzi o zanikanie znaków to po prostu albo nie korzystaj z HTML, albo ustaw kolor czcionki na jakiś ciemny. Białe na białym trudno dostrzec, to fakt.

- Nie sądzę, aby w wersji 11 był problem z odczytem kopii zapasowej lub po prostu całej bazy wiadomości z wersji 9. Tutaj raczej nic się nie zmieniło. Ja przy takich zmianach nie usuwam katalogu Mail, tylko podczas instalacji wskazuję jego położenie i od razu mam wszystko dostępne. Można także posłużyć się kopią zapasową.

- Na stronie Ritlabs (https://www.ritlabs.com/en/products/thebat/order.php) są podane ceny zakupu wersji pełnej i aktualizacji. Cena aktualizacji jest stała i dotyczy przejścia z dowolnej wersji wcześniejszej (od 1 do 10) na wersję 11. Nowa licencja jest ważna aż do wersji 11.999 i chyba obejmuje wszystkie wersje wcześniejsze. Ja aktualizowałem z wersji 10.5.3 i wszystko odbyło się bez problemów.

Musisz jednak pamiętać, że nowa wersja nie jest wolna od błędów i nie musisz się spieszyć, jeśli poprzednia działa. Ja nie mam problemów, ale niektórzy użytkownicy skarżą się np. na zawieszanie programu lub spowolnienie całego systemu. To co zauważyłem i od razu wyłączyłem w nowej wersji to wg mnie koszmarny nowy panel podglądu wiadomości. Jest to sprawa gustu - jeśli ktoś lubi ozdobniki to może mu się spodobać.