1,191

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

waszka napisał/a:

...Admin nie ma niestety zadnego konta i nie mam możliwości zalogowania sie hmm hmm , bo nie ma przyporzadkowanego żadnego konta pocztowego.Udalo mi sie zedytowac plig Groups.cfg tak by admin miał przyporzadkowane konta pocztowe, jednak po zalogowaniu sie nie mam praw administratora hmm ( moze cos pominalem/usunalem podczas edycji pliku Groups.Cfg ?).

Mam nadzieję, że konta odtwarzałeś z kopii zapasowej i masz taką kopię, bo z Twojego opisu można wnioskować, że zrobiłeś sobie duży bałagan. Należałoby chyba zacząć wszystko od początku, czyli od odtworzenia danych. Skąd pomysł na edycję binarnego pliku "Groups.cfg"? Skąd wniosek, że jest konto administratora, skoro piszesz że nie ma możliwości zalogowania? Czy masz możliwość utworzenia nowego konta? Jeśli tak, to zrób to (domyślnie ma ono uprawnienia administratora) i dopiero wtedy modyfikuj uprawnienia użytkownika.

The Bat! w Twojej wersji ma prawdopodobnie mozliwość utworzenia z wiersza poleceń konta z uprawnieniami administratora. Szczegółowy opis tej opcji znajdziesz w podręczniku.

1,192

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Niestety, nie uda się, ponieważ jest to błąd zapisu URL, a The Bat! działa zgodnie z dokumentem normującym użycie mailto: (patrz RFC-2368). Spacje powinny być zapisywane jako %20, czyli jest to wina niechlujnego serwisu. Fakt, że OE nie jest zgodny z zaleceniami powoduje tylko jeszcze większy bałagan.

P.S. Po napisaniu tej odpowiedzi sprawdziłem Twój post odebrany poprzez łacze RSS i o dziwo, w temacie pojawił się pełny wpis łącznie ze spacją. Wersja The Bat!: 3.80.03, a cały post odebrany za pomocą wtyczki Pawła Kierskiego obsługującej RSS w kodowaniu UTF-8 i formacie HTML.

rashid napisał/a:

...nie interesuje mnie praca na jednej bazie email ani praca na lokalnym serwerze poczty bo rownie dobrze na jedym Bacie moge ustawic aby odbieral mi poczte z serwerow ale jej stamtad nie kasowal)

Być może Twoj problemy rozwiąże mały program o nazwie SyncBackSE lub jego bezpłatna wersja SyncBack Freeware, z której od dłuższego czasu korzystam z powodzeniem trochę do innych celów. Umożliwia on bardzo rozbudowaną "synchronizację" zawartości katalogów i sądzę, że dałoby się go wykorzystać także do synchronizacji katalogów ..\Mail wraz ze wszystkimi podkatalogami. Program może działać automatycznie, ma polską wersję językową i możesz go znaleźć pod adresem http://www.2brightsparks.com/downloads.html#freeware

Na początek należałoby doprowadzić do pełnej zgodności katalogów z pocztą na obydwu komputerach, a potem uruchamiać program na jednym z komputerów przed uruchomieniem The Bat!. SyncBack może działać na podstawie daty ostatniej modyfikacji plików i przeniesie między dwoma komputerami tylko te pliki, które się różnią. Sprawdź jak to działa i daj znać na forum (oczywiście, nie zapomnij o zapasowej kopii poczty, która zawsze się przydaje).

1,194

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

W takim razie dostosuj się do reguł narzucanych przez konfigurację serwera i używaj szablonów w The Bat!. Najprościej zrobisz to w książce adresowej: dodaj do niej adres listy i ustaw dla tego wpisu szablon nowej wiadomości oraz szablon odpowiedzi. W tych szablonach musi się znaleźć makro %REPLYTO="" - wtedy pole Reply-To będzie puste.

Poprawnie skonfigurowany serwer listy dyskusyjnej powinien w rozsyłanych wiadomościach modyfikować to pole, wstawiając w nie po prostu adres listy. Sprawdź co było w polu Reply-To wiadomości, na które dostałeś podwójne odpowiedzi.

1,195

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

No dobrze, ale jakie masz ustawienia w szablonach do obsługi tych list (jeśli z takich korzystasz)? Podejrzewam jednak, że niektórzy Twoi korespondenci nie potrafią korzystać z programów pocztowych, albo serwer listy jest źle skonfigurowany.

1,196

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

omcdr napisał/a:

Tylko zastanawia mnie czemu Outlook i Thunderbird uznały ten cartyfikat za poprawny ?

To chyba użytkownik (a nie program) decydował o wykorzystaniu lub odrzuceniu danego certyfikatu. Wadą zarówno OE, jak i Thunderbirda, jest dopuszczenie do takiej sytuacji. Osobiście uważam, że nie powinno być tu żadnych kompromisów ponieważ sprawa dotyczy bezpieczeństwa.

1,197

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

"Wtyczka" do skanera antywirusowego to po prostu niewielki fragment oprogramowania, które pełni rolę pośrednika między The Bat! a właściwym programem antywirusowym. Dzięki zastosowaniu wtyczki można w programie antywirusowym wyłączyć stały nadzór portów służących do odbioru poczty ponieważ będzie on inicjowany tylko wtedy kiedy trzeba, czyli gdy The Bat! faktycznie będzie pobierał pocztę.

Takie specjalizowane rozwiązanie jest korzystniejsze chociażby ze względu na mniejsze stałe obciążenia komputera. The Bat! poprzez wtyczkę dostarcza do programu antywirusowego pocztę do sprawdzenia i zależnie od wyniku testu może z daną wiadomością zrobić to co użytkownik sobie życzy (usunąć, zachować w folderze kwarantanny itp.).

Rozbudowane uniwersalne programy antywirusowe same sprawdzają odebraną pocztę, ale w tym celu muszą nieustannie śledzić i przechwytywać cały ruch "pocztowy". Bywa tak, że w program antywirusowy jest wbudowywany lokalny serwer poczty i wówczas program pocztowy musi korzystać z tego serwera-pośrednika. To także stanowi dodatkowe obciążenie dla komputera.

Niektórzy producenci oprogramowania antywirusowego nie zauważają The Bat! i mimo upublicznienia danych na temat budowy wtyczek antywirusowych - sami nie korzystają z tego ułatwienia, ani nie umożliwiają tego innym programistom.

1,198

(11 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Tytuł tego wątku raczej nie jest zgodny z prawdą, bo The Bat! nigdy nie "siał wirusami". Widocznie odbierasz jakąś wiadomość z wirusem i Twój program antywirusowy (zdradź jaki) tak reaguje.

P.S. Zmieniłeś tytuł, podaj zatem z jakiego programu antywirusowego korzystasz. Czy ma on wtyczkę do The Bat!?

1,199

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

gravis napisał/a:

Otoz mam pewien problem, nie wiem czy jest to mozliwe.

Tak, jest to możliwe (oczywiście to, że masz problem).

gravis napisał/a:

Otoz zdarza sie u mnie tak, ze czesto musze zmieniac date na komputerze. I tak gdy mam 2006 jest ok, ale gdy zmienie date na 2001 dnia jakiegos tam, i odbiore poczte - to pozniej w widoku listy, po zmianie daty znowu na 2006, tego maila z 2001 chociaz ze byl odebrany w 2006 mam wyswietlonego jako rok temu ect.

Podwójne fałszerstwo się nie uda. Skoro zmieniłeś datę i odebrałeś wiadomość, w bazie zostaje zapisana data odbioru taka jaką podał komputer. Po to wprowadzono w poczcie elektronicznej znakowanie czasem, aby utrudnić tego rodzaju zabawy.

gravis napisał/a:

I tu moje pytanie, czy jest mozliwosc by The bat pobieral date utworzenia wiadomosci nie z mojego komputera a z serwera pocztowego ?

Przecież dokładnie tak jest. The Bat! niczego nie dodaje do odebranej wiadomosci (data utworzenia jest wstawiana przez program pocztowy na komputerze nadawcy), natomiast w swojej bazie danych zapisuje datę jej odbioru. Czy to znaczy, że Twój program zmienia datę utworzenia wiadomości? Obejrzyj sobie źródłową postać (klawisz F9) i sprawdź jak jest naprawdę.

1,200

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Patrz Opcje > Konfiguracja... > Ogólne > Pokazuj Centrum Połączeń. Tak jest w nowszych wersjach The Bat! i zakładam, że taką wersją się posługujesz. Zerknij także do podręcznika, znajdziesz tam dość dokładny opis.