1,201

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

pavvelek napisał/a:

kiedys po pierwszej istalacji bata wydawalo mi sie ze mozna bylo wybrac ... jedna teraz probowalem ponowanie ...i niestety nie mialem takiego wyboru

To tylko Ci się wydawało, ponieważ The Bat! od samego początku miał odrębną strukturę folderów dla każdego konta. Użyj po prostu folderu wirtualnego.

1,202

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

pavvelek napisał/a:

... nie chce miec dla kazdego konta oddzielnej skrzynki ... chcialbym aby wszystko splywalo do jednej

Zrób zatem filtry, które będą przenosiły Ci pocztę według potrzeb, albo utwórz folder wirtualny, który będzie monitorował wszystkie foldery odbiorcze (jest to lepsze rozwiązanie niż fizyczne gromadzenie poczty w jednym folderze, które dosyć często kończy się płaczem po utraconych wiadomościach).

1,203

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Neon napisał/a:

Zauważyłem że gdy to się dzieje plik ACCOUNT.HIS ma ogromne rozmiary ok 350MB podczas gdy normalnie ma ok 15KB
Czy ktoś wie od czego to moze być ?

Rozmiary tego pliku są co najmniej niepokojące. Po prostu go usuń, ale wczesniej sprawdź opcje zapamiętywania wpisów na panelu konfiguracyjnym programu w sekcji Nagłowki pod przyciskiem Edycja.

1,204

(6 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Problem w tym, że kod pocztowy może być umieszczony w różnych miejscach w treści listu. Gdy jest wpisany na początku wiersza i za nim następuje spacja, należałoby użyć wyrażenia ^\d{2}\-\d{3}\s. Kod wewnątrz wiersza ograniczony spacjami będzie wykryty przez inne wyrażenie: \s\d{2}\-\d{3}\s. Jeśli chcesz to uogólnić, musisz użyć alternatywy: (^\d{2}\-\d{3}\s)|(\s\d{2}\-\d{3}\s) (albo (^\d{2}\-\d{3}\s|\s\d{2}\-\d{3}\s)). Wypróbuj te warunki, może uda się zbudować coś uniwersalnego.

1,205

(6 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Oczywiście, wyrażenie regularne musi być użyte jako warunek filtru, czyli Treść pasuje do \d\d\-\d\d\d (lub prościej: Treść pasuje do \d{2}\-\d{3}). Wybór operacji zależy od tego co ma robić ten filtr.

Polecam opis składni wyrażeń regularnych w podręczniku - tam są wyjaśnione znaczenia poszczególnych symboli. Wyrażenia regularne służą właśnie do tego, aby uniknąć wypisywania wprost wszystkich możliwych kombinacji szukanego tekstu.

1,206

(8 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Najprościej zrobisz to za pomocą filtru. Utwórz w tym celu filtr dla wiadomości przeczytanych, w którym warunek może być dowolny (np. Nadawca zawiera @), a jako operację filtru wybierz Przeadresuj wiadomość (podając swój adres jako adres odbiorcy). Następnie zaznacz wszystkie interesujące Cię wiadomości i uruchom ponowną filtrację z menu Folder. Filtruj tylko zaznaczone wiadomości (zobaczysz to w opcjach okna ponownego filtrowania). Na zakończenie usuń filtr albo go wyłącz. Nie zaszkodzi także lektura rozdziału o filtrach w podręczniku.

1,207

(8 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Konto może byc to samo, a najlepiej użyć funkcji "Przeadresuj", wpisując siebie jako odbiorcę.

1,208

(6 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Oczywiście, wtedy zadziała automatycznie. Terminarz także jest skuteczny, ale to "wytaczanie armaty na muchę".

1,209

(6 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Neon napisał/a:

[...]Następnie napisałem następny filtr który emaile z pytaniami na które już odpowiedziałem przenosi mi do podfolderu Pytania -> Odpisane.
[...]
Wszystko dobrze działa przy pobieraniu emaili. Tzn emaile z zapytaniem wędrują do folderu "Pytania". Lecz gdy już odpisze na te emaile nie są one automatycznie przenoszone do podfolderu "Odpisane".
[...]
Moje pytanie brzmi czy można to gdzieś w TB zautomatyzować ?

W jakiej grupie masz umieszczony ten filtr? Filtry wiadomości, na które opowiedziano, działają automatycznie w momencie wysyłki odpowiedzi. Użycie Terminarza nie jest tu konieczne.

1,210

(4 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

lazik napisał/a:

Dla Onetu nie potwierdzam blokady na "połączenia zagraniczne".

Może Onet nie lubi tylko tych co piją "μπύρα από βαρέλι"? smile