561

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Trochę mnie zaskoczyłeś tym opisem. Czy edytor wiadomości w The Bat! ma takie możliwości?

562

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Synchronizacja dostępna w narzędziach The Bat! powiedzie się tylko wtedy, gdy obydwa komputery mają dostęp do tak samo zmapowanego katalogu na dysku sieciowym, a w tym przypadku raczej nie jest to możliwe. Synchronizacja TB! działa tylko w sieci lokalnej.

Jeśli w pracy jest zainstalowany The Bat!, to można wykorzystać do przeniesienia zwykłą kopię zapasową wykonaną z programu w domu. Na koniec pracy należałoby znowu wykonać kopię zapasową poczty i odtworzyć ją w domu, itd. Powtarzanie takich operacji nie jest ani wygodne, ani wydajne.

IMAP jest najlepszym rozwiązaniem, chociaż obsługa tego protokołu w The Bat!  może czasami być źródłem dużej frustracji.

P.S. Można chyba uruchomić Voyager i The Bat! jednocześnie na komputerze domowym i wtedy włączyć synchronizację, wskazując w obydwu programach ten sam katalog na wymianę danych. Innym rozwiązaniem jest po prostu korzystanie w domu i w pracy z Voyagera na dysku przenośnym. Wtedy odpadają problemy z synchronizacją.

563

(8 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

Tak, wystarczy kopia katalogu Mail z całą jego zawartością. Podczas instalacji nowego programu wskazujesz miejsce przechowywania tego katalogu i wszystko powinno odtworzyć się automatycznie. Jeżeli traktujesz to jako kopię bezpieczeństwa, to warto także mieć też kopię zapasową wykonaną przez sam program. Z niej także daje się odtworzyć wszystko.

564

(8 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

The Bat! przechowuje dane konfiguracyjne kont, filtrów, kolorów, hasła itp. w plikach umieszczonych w katalogach poszczególnych kont oraz głównym katalogu z pocztą. W katalogach kont są także podkatalogi zawierające pliki z wiadomościami (MESSAGES.TBB) i pliki indeksowe (MESSAGES.TBI). Aby zatem skopiować konta z ustawieniami, należy skopiować cały katalog ..\Mail łącznie z podkatalogami. Ponieważ nie zależy Ci na wiadomościach, wcześniej z podkatalogów powinieneś pousuwać pliki MESSAGES.TBB i MESSAGES.TBI.

Oprócz tego mniej istotna część danych konfiguracyjnych (dane o położeniu i rozmiarach okien, ścieżki do katalogów i słowników, itp.) jest przechowywana w rejestrze Windows w gałęzi HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT. Tę gałąź także warto skopiować do pliku, np. poleceniem regedit /e C:\plik_rej.reg HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT.

Następnym katalogiem do skopiowania jest katalog z programem, umieszczony zapewne w C:\Program Files.

565

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Wysłałem Ci prywatną wiadomość na WP. Sprawdź czy widzisz ją poprawnie, odpowiedz na nią i zobaczymy czy coś jest źle z kodowaniem.

Microsoft dość dawno oficjalnie zakazał dostępu do swoich słowników z aplikacji innych niż licencjonowane przez MS. Ostatnią w pełni poprawnie działającą wersją były słowniki z MS Office 97. Zamiast bawić się z czymś, na co nie ma większego wpływu, zainstaluj w The Bat! słowniki z Open Office (http://thebat.pl/download/index.php?itemid=565), one działają bez problemu od wersji The Bat! 4.0.

567

(8 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Takim programem może być The Bat!. Zapisujesz do pliku tekstowego podany tu certyfikat, otwierasz książkę adresową The Bat! i do jakiegokolwiek wpisu importujesz z pliku ten certyfikat. Potem wszystko widać w oknie podglądu certyfikatu. Oczywiście, po obejrzeniu należy ten certyfikat usunąć.

568

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

A jaką masz wersję programu The Bat!? Zdarzało się, że nie były rozpoznawane certyfikaty serwera, ale od dłuższego czasu chyba wszystko działa. Na jakim porcie odbierasz pocztę? Powinno być włączone "Bezpieczne na specjalnym porcie (TLS)" i port 995. U mnie działa w najnowszej wersji beta (5.0.0.131). Jeśli Ci to nie przeszkadza, spróbuj używać nieszyfrowanego połączenia na standardowym porcie 110.

569

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Trochę dziwne, że tak wolno Ci to działa. Na słabym notebooku (Intel 1,7 GHz, 512 MB RAM, XP Pro z różnymi "przeszkadzajkami") Voyager robi to bardzo szybko, a musi przecież jeszcze rozszyfrowywać dane w locie. Sprawdź jakie opcje przeszukiwania masz włączone dla podpowiedzi w polu "Do" (menu Opcje | Konfiguracja | Podgląd/Edycja | Nagłówki). Jeżeli dla pola Do masz włączone przeszukiwanie wielu książek i długiej historii korespondencji, to tutaj może być przyczyna spowolnienia.

570

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Do tego celu musisz użyć funkcji synchronizacji (menu Narzędzia > Synchronizacja) - chociaż nie wiem czy wersja z KŚ (która?) na to pozwala. Aby synchronizacja się udała, musisz mieć na obydwu komputerach dostępny folder wymiany danych o takiej samej nazwie. Na przykład, jeśli w komputerze stacjonarnym będzie to d:\sync, musisz udostępnić dysk "d:" do odczytu i zapisu, a następnie w notebooku "zamapować" udostępniony dysk na komputerze jako dysk sieciowy "d". Przeczytaj opis w podręczniku, ponieważ w programie ustawia się jeszcze różne opcje synchronizacji. Oczywiście, przed operacją polecam jak zawsze wykonanie kopii zapasowej na obydwu komputerach.